TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Точни мерки за шербет – За најубава баклава и колачи

Gotvi.mk - пред: 18 часа

Направете шербет за десерти по точен рецепт. Состојки: 400 мл. вода 100 гр. мед 1 шолја шеќер 1 лажица лимонов сок Подготовка: Се става водата во шерпа, се става мед и шеќер и се става на рингла да се стопат.

Помагаат при менопауза – Намирница која е лек за срцето

Gotvi.mk - пред: 17 часа

Индиските ореви се поскапа, но здрава и корисна намирница која треба да се користи кога и да имате можност. Имаат витамин А, Б1 и Б2, белковини и многу помагаат за здравјето. Супер се за работата на срцето и кардиоваскуларниот систем, за крвните ...

Од зрелите банани можете да направите одличен и брз колач

Убавина и Здравје - пред: 18 часа

Бананите се благодарна храна затоа што можат да се вклопат во скоро сите типови десерти, а од нив исто така можете да направите брз колач за кој не ви требаат никакви вештини за слатки. „Кога тортата е направена во друштво на четиригодишна внука ...

Кремаста чорба од спанаќ – посно

Gotvi.mk - пред: 12 часа

Вкусна и кремаста чобра од спанаќ – одлично посно предјадење. Состојки: 1 главица кромид 2 чешниња лук 3 компири 400 гр спанаќ 1 морков 1 пашканат сол бибер магдонос Начин на подготовка: Зеленчукот исчистете го, измијте го и исечкајте го во големо ...

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Кајгана - пред: 11 часа

Топлото време го истоштува нашето тело, затоа е пожелно внесување на вода и пијалаци кои ќе ни помогнат полесно да ги пребродиме високите температури и да се освежиме. Погледнете го видеото со 4 одлични рецепти за овошни пијалаци кои се идеални за ...

Сос од вино и павлака

Gotvi.mk - пред: 10 часа

Вкусен сос со кој ќе ги направите јадењата уште повкусни. Состојки: 1 главица кромид 2 дл црно вино 1 парче леб 1/2 коцка за супа 1 дл кисела павлака Пекабела 3 лажици масло малку цимет сенф 1 лажичка вински оцет сол бибер магдонос Начин на ...

Сос со ајвар и паштета – Совршен со месо

Gotvi.mk
2 поврзани вести »

Совршен, летен ручек – хот дог со германски колбаси во пиво и неодолив сос од Дижон сенф

Црнобело - тукушто објавено

Дефинитивно сакаме да поминуваме што е можно помалку време во кујната, поради неподносливите високи температури. Имаме совршен рецепт за вас кој ќе го обожаваат сите, а потребен е минимален труд и време за реализација.

Вежба која ќе го сплеска вашиот стомак – се прави само наутро и трае 4 минути

NMD - пред: 3 часа

Објаснување и видео: Марија Филиповиќ Оваа вежба ја намалува половината и го израмнува стомакот. Се вика “Стомачен вакуум” и има улога да ја намали половината (струкот), но не странично, туку од предна страна.

Ако сакате видливи мускули, тогаш овие вежби се најбезбеден избор

Убавина и Здравје
2 поврзани вести »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Том Брејди се колне во овие трикови за јакнење на имунитетот!

Екран - пред: 14 часа

НАЈДОБРИОТ американски играч на рагби (американски фудбал) во историјата, Том Брејди, е навикнат да го турка своето тело до границите на издржливоста. Но, тоа му успева благодарение на здравите навики што ги следи со години.

Брзо и лесно: Мока топчиња со плазма и нутела

Gotvi.mk - пред: 14 часа

За сите љубители на кафе, еден феноменален десерт кој ќе го обожавате! Се подготвува брзо и лесно. Вистинско освежување во овие летни денови. Состојки: 250 гр маскарпоне сирење 8 гр Нескафе 2 во 1 30 мл топла вода 150 гр мелени плазма бисквити 2 ...