TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Американците не знаат да покажат ниту една земја на карта на светот

Кајгана - пред: 2 часа

Американците имаат репутација дека се малку... неуки, благо кажано. ТВ-водителот Џими Кимел реши да ја стави на тест оваа теорија и во сегментот од неговото шоу во кое анкетира граѓани на улица, постави едноставна задача: Да ја покажат која било ...

Американците не знаат да ја пронајдат Европа на мапа, а ниту пак сопствената земја

Точка

Американци не знаат да ја најдат Европа на мапа

Факултети
3 поврзани вести »

Подгответе се за 27.јули , а тоа е само вовед за астро шоковите и пеколните промени

Сител - пред: 2 часа

Крвавата Месечина ќе предизвика најдолго помрачување во овој век. Истовремено, Марс ќе биде најблиску до Земјата во последните 15 години и затоа ќе изгледа посветло отколку било кога. Помрачувањето на Месечината илу лунарната еклипса ќе се случи ...

Целосно помрачување на Месечината идната недела

Курир

Целосно помрачување на Месечината на 27 јули

Фокус

Целосното помрачување на Месечината на 27 јули ќе може да се набљудува и од Балканот

Скопје24

Кумановски м. Press24 МКД Студенти Н.Македонија 1tv +инфо Либертас

13 поврзани вести »

8 нешта што ги правите несвесно бидејќи премногу размислувате

Кафе пауза - пред: 4 часа

Некои луѓе сметаат дека е вистински благослов да размислувате премногу кога треба да решите некој проблем. Но претераното размислување може да има и негативно влијание на вашата благосостојба.

8 нешта што ги правите несвесно бидејќи премногу размислувате

Локално

8 нешта што ги правите несвесно бидејќи премногу размислувате

Скопје24
3 поврзани вести »

Секој вработен што ќе донесе нов работник добива 250 евра

Факултети - пред: 5 часа

Поради недостиг на работници, одредени компании во Словенија на своите вработени им даваат парични награди ако доведат или препорачаат нови работници. Така, во компанијата „Акраповиќ“, еден од најголемите светски производители за издувни системи за ...

ФАЛАТ РАБОТНИЦИ: Ги наградуваат вработените по 250 евра ако донесат нов работник

Фактор

Ги наградуваат вработените по 250 евра ако донесат нов работник

Република

Ги наградуваат вработените по 250 евра ако донесат нов работник

Студенти
4 поврзани вести »

Пропадна туризмот на егзотична дестинација, опасна е по живот

Локално - пред: 8 часа

До пред шест месеци туристите ја опседнуваа средноамериканската држава Никарагва за да ги посетат едни од најубавите плажи на оваа карипска држава, се качуваа на бројни вулкани кои се протегаат долж брегот.

Гутереш го повика Ортега да стави крај на политичкото насилство

Стандард

Опасно по живот: Егзотична дестинација во која пропадна туризмот

Кајгана

Најмалку десет загинати во анти-владините протести во Никарагва

Точка

1tv

5 поврзани вести »

Кој беше Нелсон Мандела, најпознатиот политички затвореник на светот?

Кајгана - пред: 2 часа

Нелсон Мандела, икона на борбата против апартхејдот и лидер на јужноамериканското мировно движење, всушност е најславниот политички затвореник на светот. Мандела, кој, во затвор помина речиси три децении и потоа, како првиот претседател на ...

Кој бил Нелсон Мандела, најпознатиот политички затвореник на светот

Точка
2 поврзани вести »

Од „кампот на Кире“ до јуниорската репрезентација на Македонија

Факултети - пред: 2 часа

“ Кампот на Кире го паметам како нешто најубаво среќен сум што учев од најдобриот ракометар , тоа е драгоцено искуство за мене.” Средбата со Филип ја остваривме во Маврово каде нашите јуниори се подготвуваа за престојниот ЕХФ шамоионат на кој ние ...

Луксузен имот во Лос Анџелес (фото)

Денар - пред: 57 мин

Дури и според стандардите на Лос Анџелес, оваа вила која ви ја претставуваме е ултимативен луксуз… Таа е резултат на соработката на Џозеф Феруџија, Роман Џејмс и сопственикот на вилата, тајкунот Брус Маковски.

Ако немате пари за такси, платете со песна/Видео

Вечер - пред: 2 часа

На фестивалот „Ruisrock“ кој се одржал во Финска од 6. до 8. јули, претставен е „Fortum Singalong Shuttle“ – такси, кој како начин на плаќање прифаќа само пеење, пренесе српски Телеграф. Иако звучи неверојатно, сепак и тоа е можно.

Ако немате пари за такси во оваа држава можете да платите со пеење (ВИДЕО)

Кумановски м.
2 поврзани вести »