TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Се продаваат куќи за помалку од еден долар: Хит понуда во Хрватска

Вечер Прес - тукушто објавено

Понудата привлекла голем интерес и кај луѓе од странство, а барања за купување куќи има од многу далечни места како Русија, Украина, Турција, Аргентина или Колумбија Леград, тешко погоден од депопулацијата, продава напуштени куќи за една куна во ...

КУЌИ НА ПРОДАЖБА ЗА ЕДНА КУНА: Хит понуда во Хрватска, ова се условите за купување

Фактор

Куќи на продажба во Хрватска за една куна: Хит понуда, ова се условите за купување

Слободен Печат
3 поврзани вести »

Денеска е Св. Јустин философ и маченик

Курир - пред: 37 мин

Свети Јустин се роди некаде во почетокот на вториот век по Христа, во градот Сихем, подоцна Наблуз, во денешен Израел. По потекло најверојатно беше Грк. Тој во своите дела самиот дава податоци за својот живот, а посебно детално го опишува текот на ...

СВ. МАЧЕНИК ЈУСТИН: Откако почна да го чита Светото Писмо стана убеден христијанин

Денешен

Денес се празнува Светиот маченик Јустин Философ

Слободен Печат
3 поврзани вести »

„Акциски план“ за поголема среќа за време на пандемија

Опсервер - пред: 10 часа

Онор Хонрек Вилкинсон од Институтот за проучување на среќата во Копенхаген за БТА изјави дека Институтот подготви „акциски план “ со клучни дневни активности за да помогне во зголемувањето на среќата кај луѓето за време на пандемијата со Ковид-19.

„Акциски план” за поголема среќа за време на пандемија

24Инфо

„Акциски план“ за поголема среќа за време на пандемија

Либертас

„Акциски план“ за поголема среќа за време на пандемија

Независен

Денешен MakPress Вечер Прес

7 поврзани вести »

Еден хороскопски знак не бара ЉУБОВ, туку своја КОПИЈА

Скопје24 - пред: 16 часа

Во деновите сме кога транзитното Сонце се движи низ знакот на Стрелец, и тоа е убава можност да погледнеме назад како овој знак се согласува со другите. Стрелецот е шармантен и разговорлив, но не и наметлив.

Го водат светот напред, ама важат и за најлошите непријатели меѓу хороскопските знаци!

Вечер Прес

Секогаш насмеани: Овие хороскопски знаци секогаш ќе имаат насмевка на своите лица

Centar
3 поврзани вести »

Што е она што мажите го бараат кај жените?

Локално - пред: 49 мин

Уште од кога знае за себе, машкиот род бара совршена жена. Онаа која ќе застане покрај нив во добро и во зло, ќе биде некој на кого ќе можат да се потпрат и кого ќе го бранат со животот. Да се ​​најде таа совршена жена не е лесно.

Односот кон изгледот на мажот: Се кршат стереотипите, се прифаќа различноста

Вечер Прес
2 поврзани вести »

Едноставна ламба што имитира огледало

Порта 3 - пред: 21 мин

Можеби ова е еден од најпознатите благодарни дизајни кога станува збор за ламби, бидејќи како што секое огледало служи за да го гледаме својот одраз во него, така и овој вид осветлување служи за веднаш да се види за каков амбиент всушност се работи.

Универзитетска зграда што комуницира со својата околина

Порта 3 - пред: 37 мин

Нова зграда на Факултетот за социјална работа, наречена Зграда Т, никна во градот Гент, чија реализација е потпишана од љубљанското архитектонско студио Садар + Вуга. Со својот атрактивен изглед и 15 илјади квадратни метри, зградата стана прекрасен ...

МАГИЧНИОТ НЕВЕН: Билка за 100 болести, прави чуда за цревата, кожата, крвта и притисокот

НМД - пред: 11 часа

НЕВЕН: Латински: Calendula officinalis l. – asteraceae. ОПИС: Невенот е едногодишно растение со влакнести и разгранети ниски стебленца. Расте до висина од 30 до 60 см. Лисјата се распоредени наизменично на тенките стебленца и влакнести се.

Не трошете пари на скапи препарати: Посадете ги овие билки, тие ќе ги избркаат комарците и бубачките

Курир
2 поврзани вести »

ЗА ПОМАЛКУ ОД 5 МИНУТИ: Без јајца, без миксер, чоколадно сочно и моќно

НМД - пред: 16 часа

За помалку од пет минути ќе ја изматите смесата во еден сад (сите состојки се ставаат на едно место). Не ви се потребни јајца, ниту миксер. Ова е многу сочен колач, мек како сунѓер, мирисен и не е многу сладок.

Чоколаден колач од едно јајце, толку лесно се прави што ќе го правите цело време, а ќе го изедете за 5 минути

НМД

Сезонски колач со јагоди

Вечер Прес
3 поврзани вести »

ВНИМАВАЈТЕ: Овие невидливи токсини ги имате дома, а ве трујат вас и вашето семејство

Курир - пред: 10 часа

Дали некогаш сте помислиле дека сте повеќе заштитени дома од штетна токсична изложеност отколку кога сте надвор? Всушност, воздухот во затворените простории обично содржи повисоки концентрации на токсини од надворешниот воздух.