TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Случај што ја потресе Јапонија: Тригодишно девојче почина од глад, мајката ја оставила сама додека била со љубовникот

Слободен Печат - пред: 2 часа

Мајката веројатно го оставила девојчето само на 8 дена на почетокот на јуни и заминала во посета на момчето кое живее во префектурата Кагошима. Пријател на Какехаши потврди дека таа често заминаувал од дома на по неколку дена или се враќала досна ...

ВО ТОКИО,ДЕВОЈЧЕ (3) ПОЧИНАЛО ОД ГЛАД: Мајка и ја оставила сама повеќе од една недела и отишла кај љубовникот!

Екран

Го оставила детето само осум дена, ЗА ДА БИДЕ СО ЉУБОВНИКОТ. ДЕТЕТО ПОЧИНАЛО!

Вечер
3 поврзани вести »

Казнети нудисти на италијанска плажа, на себе имале само маски

Вечер Прес - пред: 5 часа

Шест нудисти кои се сончале и капеле на бреговите на езерото Комо на северот во Италија, биле казнети со по 3.333 евра за „непристојно однесување во јавноста“. Полицијата додека патролирала на плажата Абади Ларијан, со цел да го контролира држењето ...

Не заборавиле само на заштитните маски, туку и на костимите за капење

Кумановски м.

Остро казнети: Се сончале голи на плажа, 'нарушувајќи го јавното достоинство'

Точка
3 поврзани вести »

Видео: Скокот од покривот на куќата заврши болно

Канал5 - пред: 12 часа

Млада девојка на прослава на 4 јули во САД скокнала од кров, но скокот не завршил како што таа очекувала. На почетокот на снимката која стана популарна на социјалните мрежи се гледа девојка која стои до едно момче на кров од куќа додека луѓето ...

(ВИДЕО) Девојка од покривот скокала во базен: Болно е и да се гледа како се’ завршило!

Екран

Сакала да скокне од покрив во базен, но...

Точка
3 поврзани вести »

Тим од 30 лекари изведoa вистинско чудо!

Кумановски м. - пред: 11 часа

Во италијанската болница „Бамбино џез“, успешно е изведена операција во која се разделени две сестри сијамски близначки кои биле поврзани со черепот, вратот и имале заеднички најголемиот дел од венскиот систем, јавува агенцијата Анса.

Тим од триесет лекари направи вистинско чудо: Раздвоени сијамски близнаци!

Курир

(ВИДЕО) На 69. години починале сијамските близнаци со најдолг животен век!

Екран

Чудо: Италијанските лекари раздвоиле сијамски близнаци споени со черепите ВИДЕО

+инфо

Вечер Канал5 Слободен Печат Точка Курир Канал5

10 поврзани вести »

Македонската компанија „Brainster“ почнува со работа во Виена

Факултети - пред: 13 часа

Новонастанатата ситуација, така сѐ уште ја нарекуваме, е факт. Ова е реалноста. Се случува сега и треба да анализираме, да размислуваме, да пробаме да го предвидиме влијанието. Но, целосните последици од влијанието на пандемијата нема да бидат ...

5 додатоци во исхраната што помагаат при менструални грчеви и обилно крварење

Кафе пауза - пред: 12 часа

Од обилно крварење до надуеност, грчеви и промени во расположението, менструацијата навистина може да ви предизвикува сериозни проблеми секој месец. Но, за среќа, постои решение што дава надеж дека некои работи можат да се променат.

7 години откако лабораторијата во Вухан прв пат виде ковид-19

Оff.net - пред: 10 часа

Најблискиот роднина на ковид-19 е откриен во 2013 од страна на кинески научници во еден напуштен рудник каде е поврзан со смртни случаи предизвикани од респираторна болест налик коронавирус, кои сите по пат забораваат да ги споменат.

Виолета Златкова, девојката која го победи вишокот на килограми: Сакајте ги дебелите, не им кажувајте да ослабнат

Вечер Прес - пред: 6 часа

Младата Македонка, која живее во Стокхолм, изгуби 30 килограми за неколку месеци, а доби самодоверба и здравје за цел живот, откако самата реши да ја најде најдобрата верзија од себе – во секоја смисла Виолета Златкова е девојка од 37 години, лидер ...