TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Соочување со сопственото его: 7 негативни особини што родителството може да ги излекува

Деца - пред: 22 часа

Наоѓајќи се во улогата на личност која е одговорна за нов живот, животот на малечко суштество кое дошло на свет со чисто срце, родителот добива можност на забрзан раст како личност. Иако е мојата одбрана тема нешто за кое може да се испише и научна ...

По разводот: „Немам свекрва, можеби е себично, но драго ми е поради тоа“

Деца - пред: 22 часа

Искуство на мајка, која споделува за односот со поранешната свекрва, за сопствените реакции и однесувања и со неа и со сопругот „Само што ги завршив сите домашни обврски и се погрижив за децата самата. Том работеше, тоа беше неговата задача.

(Видео) Мажот ја оставил на 50 години, таа се смени и го натера да се покае

ММС - пред: 6 часа

За време на нејзиниот живот, 50-годишната Тереза ​​постигнала многу – имала прекрасен сопруг, четири деца, две внучиња и сопствен профитабилен бизнис. И имаше меѓусебно разбирање и доверба во нејзиното семејство.

Жена загина од луда железница во Франција – не е прв пат

Независен - пред: 5 часа

Една жена загина откако испадна од вагон во забавен парк во департманот Оаза на северот на Франција. Во соопштението од паркот „Сен Пол“ се вели дека несреќата се случила во саботата околу 13.45 часот, пренесе Си-ен-ен.

Жена починала во забавен парк , кога излетала од воз (ВИДЕО)

Канал5
2 поврзани вести »

Не е само неверството: Ова се причините поради кои жените ги оставаат своите партнери

Курир - пред: 8 часа

Неверството во бракот не е првото нешто поради кои жените ги оставаат своите парнери, покажува истражувањето на онлајн сервисот за истражување „NextLove“, туку двете најголеми причини се различните цели на партнерот и непрестаните расправии.

Лицата родени во јули се многу ПОСЕБНИ, еве што мора да знаете за нив

Курир - пред: 9 часа

Лицата родени во јули имаат многу интересни особини во својот карактер што влијае на тоа да бидат доживувани како мистериозни. Некои од најдуховитите луѓе кои можеби ги познавате се родени токму во месец јули.

Колку често треба да го чистиме смартфонот?

Иновативност - пред: 10 часа

Поради пандемијата на корона вирусот луѓето станаа свесни за важноста на хигиената и идржувањето на предметите чисти. Но, што е со паметниот телефон, кој најмногу пати дневно го држиме во рака и го приближуваме до лицето? Имаме за вас неколку вести.

Може ли вашиот телефон да ви пренесе коронавирус?

Пулс24
2 поврзани вести »

Еве што треба да направите ако ве убоде стршлен

Попара - пред: 11 часа

Убодот од стршлен знае да биде многу болен, но најчесто не е кобен. Во главно се ќе се заврши со оток кој ќе трае неколку денови. Но понекогаш тој може да предизвика анафелактичен шок, однос алергиска реакција на отров, а тоа е сепак сериозно.

Шест знаци дека сте алергични на убод од комарец

Слободен Печат
2 поврзани вести »

На дното на Тихиот Океан се откриени чудни праживотни (ФОТО)

Канал5 - пред: 12 часа

Научници открија четири нови видови и два нови родови праживотни кои живеат во длабоката бездна на дното на Тихиот океан. Зоната Кларион-Клипертон (CCZ) е голема геолошка област на дното на Тихиот океан што опфаќа околу 4,5 милиони квадратни ...