TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Бројот на убиства во големите американски градови се зголемил по избивањето на пандемијата

Факултети - пред: 17 часа

Бројот на убиства се зголемил во неколку поголеми американски градови во првата половина на 2020, во споредба со истиот период минатата година, покажува истражување на „Њујорк тајмс“. Вооруженото насилство во Њујорк е највисоко во последните 25 ...

Ѕирнете во најомиленото село на Французите

Факултети - пред: 17 часа

Омиленото село на Французите? Aлзаско селце преполно со шармантни црно-бели куќички од дрво и прозорци и балкони украсени со цвеќиња. Унспак е новиот скапоцен камен во француската туристичка круна откако ја доби титулата омилено село на нацијата.

Покачувањето на радиоактивноста во Северна Европа е поврзано со активен нуклеарен реактор

Факултети - пред: 17 часа

Од Меѓународната агенција за атомска енергија изјавиле дека покаченото ниво на радиоактивност минатата недела беше забележано во Северна Европа е поврзано со активен нуклеарен реактор. Минатата недела Националниот институт за јавно здравје и околина ...

Драг татко, сега разбирам каков си. Но, нема да заборавам дека ти беше најголемото отсуство во мојот живот

Деца - пред: 18 часа

Ти, тато, беше најголемото отсуство во мојот живот. Знаеш, тато, со години беше најголемиот протагонист во мојот живот, и покрај тоа што беше постојано отсутен. Бидејќи за мене никогаш не беше тука, физички, ментално, со своето срце.

Најдобрите фотографи на Млечниот Пат ја прикажуваат убавината на нашата галаксија

Факултети - пред: 17 часа

Блогот за патување и фотографирање „Capture the Atlas“ е познат по своите спектакуларни слики, а особено сака да споделува колку е неверојатна вселената преку прекрасни фотографии од Млечниот Пат.

Фејсбук совети: Ако сте Срби заглавени во Грција, еве како да се вратите дома

Вечер Прес - пред: 15 часа

Одлуката на Грција да ги затвори границите за граѓаните на Србија предизвика разочарување и бес кај соседите, но некои од нив се и креативни. По ова се наметна прашањето како оние кои се веќе во Грција да се вратат дома ако и останатите до регионот ...

Стар воз заглавен на мост – мештаните од него направиле луксузен хотел (фото)

Вистина.мк - 07.07.2020

Ова е феноменална атракција која што туристите многу често ја посетуваат. Хотелите во возовите или пак направени на мостови не се новост, но во Јужна Африка се прават псоледните подготовки за отворање на навистина фасцинантното место за одмор – ...

Стар воз заглавен на мост – мештаните од него направиле луксузен хотел (ФОТО)

Скопје24

Стар воз заглавен на мост – мештаните од него направиле луксузен хотел

Точка
3 поврзани вести »

Работи кои секој маж ги сака од својата партнерка, а не смее да признае

Кумановски м. - пред: 16 часа

Постојат одредени работи кои повеќето мажи ги сакаат од жените, но тие никогаш нема да им ги признаат – или заради срамот или заради сопственото его. Се чини дека тие мислат дека жените го знаат тоа… Ви претставуваме девет работи кои секој маж ги ...

Овие 9 работи секој маж ги сака од својата партнерка, а НЕ СМЕЕ ДА ПРИЗНАЕ

Локално
2 поврзани вести »

Детските одморалишта летово зјаат празни

Факултети - 07.07.2020

Детските одморалишта летнава сезона по сè изгледа ќе ја поминат без деца. Пандемијата им нанесе силен удар. Останаа празни, без никакви најави за деца, со откажани резервации и целосно пропадната сезона.

Детските одморалишта летово зјаат празни. Интерес има, но бројот на заболени од Ковид-19 ги одвраќа гостите

Деца
2 поврзани вести »