TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патувања

Враќањето на работа од годишен одмор може да биде многу лесно

Friday.mk - пред: 3 часа

Враќањето во реалноста преполна со обврски, брзи и неподносливи односи на работното место, трпеливо не чека додека се одмараме , потполно опуштени на својот заслужен одмор. Речиси е невозможно да се избегне стресот и ужасот кој не дочекува по ...

Дали сте уморни и ви треба одмор?

Женски магазин

Рестартирајте се: 5 знаци дека ви е потребен одмор

Среќа.mk

6 неоспорливи знаци дека ви дошло време за годишен одмор

Кафе пауза

Скопје инфо Денар Иновативност

7 поврзани вести »

Малага – родниот град на Пикасо!

Divian Arts - пред: 2 часа

Ако мислите дека Costa del Sol е без душа, очигледно не сте биле во Малага. Исполнет со историја и полн со младешка енергија која гордо го носи повеќеслојното минато, градот кој на светот му го подари Пикасо, во последнава деценија спектакулано се ...

16 докази дека Финска е уникатна земја - казните зависат од платите, затворениците одат во сауна

Црнобело - пред: 7 часа

Финците обожаваат да пијат пиво и кафе, неретко и сами, и ако си го изгубите паричникот нема да се двоумат дали да ви го вратат, ќе го сторат тоа дефинитивно. Дали сте знаеле дека во Финска децата може да слушаат диносауруси кои свират хеви метал и ...

Потценети дестинации кои се исто толку добри како популарните туристички локации

Црнобело - пред: 7 часа

Иако големите градови кои се популарни туристички дестинации се навистина прекрасни, сепак има и други места вредни за посета. Низ светот има уште главни градови кои никогаш не сте ги ставиле на листа, а вреди да се посетат, иако земјите покрај ...

Најубавите 6 плажи во Грција

Friday.mk - пред: 21 часа

Грција е секоја година посетувана од голем број на туристи не само од кај нас, туку од секаде низ светот. Тоа е доказ дека Грција е една од најубавите земји во светот. Море, сонце, плажи, острови, се што може да се замисли за летниот период може да ...

Што добивате кога ќе нарачате бургер во различни земји во светот?

Црнобело - 18.06.2018

Иако кога ќе помислите на бургер, помислувате на вообичаено сендвич лепче со плескавица и можеби неколку додатоци, сепак идејата за бургер е различна во земјите низ светот. Секако дека во речиси секоја земја постои стандардниот бургер, но сепак во ...

Топ 10 европски острови кои се најубави во лето

Попара - 18.06.2018

Континенталниот одмор многу се разликува од оној на островите, затоа што секој од нив, посебно во нашата прекрасна шарена Европа, која е богата со многубројни култури, нуди уникатно и единствено искуство.