TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интима

Што се случува со вашето тело и здравје доколку немате редовен секс

Акцент - тукушто објавено

Луѓето минуваат низ суви периоди во спалната соба од секакви причини. Можеби сте зафатени, или можеби само сингл. Или можеби само сакате пауза. Ако таа пауза трае доволно долго, тоа може да има влијание врз вашето тело и некои делови од вашето ...

“Жените не ги сакаат позите како од порно филмовите”: Секс експертката ги советуваше мажите!

Попара

Овие три пози најмногу ќе ги разочараат жените

Вистина.мк

Експертка открива: 3 пози во сексот кои најмногу ги разочаруваат жените

Точка

Кумановски м. Убавина и Здравје Кајгана Точка Попара

9 поврзани вести »

Како мажите бираат автомобил, а како тоа го прават жените?

Кумановски м. - пред: 6 часа

Постојат многу стереотипи кога станува збор за разликите во половите. Меѓутоа, кога станува збор за купување автомобил, веќе не важи стереотипот дека жените се емотивни купувачи кои можат многу да занемарат поради, да речеме, привлечната боја на ...

Машки атрибут на кој жените не можат да одолеат

Убавина и Здравје

Што е тоа кај другите жени што ги тера мажите да одлучат да изневеруваат?

Попара
3 поврзани вести »

Дали вашиот партнер е досаден во кревет? Како да му предложите нешто ново?

Попара - пред: 16 часа

Понекогаш е тешко да му предложите нешто ново во сексот на конзервативен партнер без да го навредувате него или вашата самодоверба, но сексологот Трејси Кокс вели дека постојат лукави и ефикасни начини да го направите тоа.

Дали сексот треба да трае цела ноќ или доволно е 20 минути? Еве што вели експертот

Фактор - пред: 18 часа

Студија од 2008 година вели дека просечниот сексуален однос трае помеѓу три и седум минути, додека според некои други истражувања е „нормално“ сексот да трае од 33 секунди до еден час. Секс експертката Надија Бокоди се присети како едно поранешно ...

Колку трае идеалниот секс: Цела ноќ или 20 минути?

Локално
2 поврзани вести »

ИМА 3 ПРИЧИНИ ЗОШТО ЧОВЕК НИКОГАШ НЕМА ДА ОСТАВИ СЕМЕЈСТВО ПОРАДИ ЉУБОВНИЦА: Еве зошто!

Попара - пред: 9 часа

Најмалку три пати неделно, добивам е-пошта од жени кои бараат совет за оженетиот човек со кој моментално се дружат (со други зборови, со кого во моментот се во врска). Сите овие „други жени“ се несреќни затоа што нивниот сакан не сака да ја напушти ...

ИМА 3 ПРИЧИНИ ЗОШТО ЧОВЕК НИКОГАШ НЕМА ДА ОСТАВИ СЕМЕЈСТВО ПОРАДИ ЉУБОВНИЦА: Еве зошто!

Пулс24
2 поврзани вести »

Знак за здрава врска: 5 кавги кои ги поминуваат „ама баш“ сите парови

Црнобело - пред: 8 часа

Проблемите во врската или бракот не само што се неизбежни, туку се и потполно нормални, исто како и кавгите кои настануваат поради одредени недоразбирања. А, ова се 5 теми на кои сите парови се расправаат во одреден дел од животот, а ако имате ...

Психоаналитичарот објаснува: Која е разликата помеѓу „романтичната“ и „зрелата“ љубов?

Попара - пред: 6 часа

Романтичната љубов може да биде повозбудлива, но е по кревка и ранлива. Зрелата љубов можеби е помалку возбудлива, но е постабилна и подлабока, исполнувајќи се на поинаков и посеопфатен начин.

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

iPortal - пред: 7 часа

Се вели дека секој има своја сродна душа, но во пракса не е секогаш така. Откријте ги најчестите причини зошто членовите на Зодијакот избираат погрешен партнер или едноставно имаат постојан статус на „слободни“.

Зошто не можат да најдат љубов? Лавот е егоист, Бикот предвидлив

Кајгана
2 поврзани вести »

Оваа актерка ќе ја замени Саманта во „Сексот и градот“?

ММС - пред: 1 ден

Обожавателите со нетрпение го очекуваат продолжението на серијата „Сексот и градот“, која во новата сезона ќе има десет епизоди. Иако бевме навикнати на четворката која беше беспрекорна, во новата сезона ќе изостане Ким Картал, која се прослави со ...