TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интима

За квалитетен тестостерон: Која храна е најдобра?

Фактор - пред: 24 мин

Младите мажи денес, на возраст од околу 30 години, покажуваат знаци на ниско ниво на тестостерон. Ваквата состојба доведува до намалување на либидото, когнитивна дисфункција, проблеми со ерекцијата итн.

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Кајгана

Како да ја зголемите издржливоста за време на односите?

Курир
3 поврзани вести »

4. хороскопски знаци кои често се вљубуваат во погрешни!

Екран - пред: 17 часа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дали сте меѓу нив? Поради нивната личност, овие четири знаци често избираат партнери од осаменост и потреба од малку ...

Хороскопските знаци познати по тоа што влегуваат во врска само за да не бидат сами

Вечер Прес

Не им оди во љубовта: Овие хороскопски знаци секогаш се заљубуваат во погрешни личности

Попара
3 поврзани вести »

Затоа, ако бараш права жена, размисли дали си спремен на такво нешто…

Lady - тукушто објавено

Има добри жени брат. Не ми викај дека нема. Само не се рекламираат нападно. Не дека се тивки или безгласни. Гласни се, ама пријатно гласни. И не дека се баш мирни и повлечени. И они се беснотии.

Знаци дека во врската се однесувате како мајка, а не како партнерка

Деца - пред: 1 час

Повеќето парови настојуваат од врската да направат рамноправно партнерство. Желбата да се грижиме за другата половина е сосема природна, но постои тенка граница помеѓу грижата за партнерот и она што личи на грижа за детето.

Љубовниот јазик на партнерот: Четири работи што мора да ги знаете за да опстане врската

Слободен Печат
2 поврзани вести »

Познатите парови кои и дадоа втора шанса на љубовта и не се покајаа поради тоа

ММС - пред: 11 часа

Разводите не се секогаш последното поглавје во љубовните приказни на многу парови. Понекогаш овие паузи им откриваат на поранешните партнери што имале кога биле заедно и им даваат поттик да се обидат повторно.

Експерт открива: ОВА е „највознемирувачката“ причина зошто жените НЕ САКААТ интимен однос

Попара - пред: 7 часа

Што е проблемот? Експертот за секс од Сиднеј, Надија Бокоди, откри „вознемирувачка“ причина зошто жените не сакаат секс. Па, дали се согласувате со нејзиното тврдење? Писателката и експерт за секс, која има повеќе од 59.000 следбеници на Instagram, ...

Само оваа навика може да ви го подобри сексуалниот однос

Попара - пред: 9 часа

Една студија објавена во списанието Social Psychological and Personality Science открива дека колку повеќе луѓе доживуваат благодарност во нивните односи, толку е поголема веројатноста да бидат заинтересирани за сексуално задоволство Луѓето со ...

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Пулс24 - пред: 22 часа

Некои уживаат во друштво и сакаат да стекнуваат нови пријатели. Други се секогаш подготвени да помогнат и се среќни во силна, долгорочна врска. За некои хороскопски знаци, најважно е да се во љубовна врска што функционира.

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Кајгана
2 поврзани вести »

ФАТАЛНА РУСИНКА: Роналдо ја мамел, заради Бредли плачела во јавност, а се шушкало дека и таа била неверна!

Попара - пред: 22 часа

Со денови се шпекулираше дали Ирина Шајк и Канје Вест имаат некаква врска, а сликите земени во Франција откриваат дека убавата манекенка и раперот се навистина заедно. Канје Вест, кој во моментов се разведува од Ким Кардашијан, ја однесе својата ...

Љубовен четириаголник! Ирина, Роналдо, Ким и Кање, секој секого изневерувал

ММС
2 поврзани вести »

ОПАСНИ ЗАВОДНИЧКИ: Жените родени во овие 3 знаци се ФАТАЛНИ за мажите!

Попара - пред: 23 часа

Ако се верува на астрологијата, жените во овие хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без напор. Нивното тајно оружје е харизма, и тие привлекуваат внимание каде и да се појават. Бик Жените родени во овој знак се многу шармантни поради што мажите ...

Тие се FAM FATAL: Жените родени во овие три хороскопски знаци им се убедливо најпривлечни на мажите!

Екран
2 поврзани вести »