TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Сергеј Варошлија: Помош викајте полиција, дали имаме фрлено тело онесвестено на фотелја? (ВИДЕО)

1tv - пред: 50 мин

Во новата епизода од модните совети на Сергеј Варошлија на тема мода на тапет е девојка која била дел од избор за убавина. Токму нејзините фотографии беа коментирани во Студио Мода. „Овој пат налетав на профил на девојка што треба да биде, ауф тешко ...

Македонска манекенка на тапет кај Сергеј: Изгледа светски, а е Скопјанка (ВИДЕО)

1tv

Сергеј за задникот на Ветерова: Зошто се слика само од позади? (ВИДЕО)

1tv

Македонска манекенка на тапет кај Сергеј: Изгледа светски, а е Скопјанка (ВИДЕО)

Либертас
4 поврзани вести »

Mango Man High Summer 2018 машка колекција

Friday.mk - пред: 2 часа

Порано тетоважите се ставале со цел да прикажеме нешто што ни значи или некој важен момент од... Менаџерот на Трите Лавови доби големи пофалби од своите фанови, не само за неговиот одличен настап...

Што вашите тетоважи говорат за вас?

Friday.mk

Како Southgate стана англиска модна икона

Friday.mk
3 поврзани вести »

„Барбери“ запали облека во вредност од 28 милиони фунти

А1 On - пред: 3 часа

Луксузниот британски моден бренд „Барбери“ изгоре облека и модни додатоци во вредност од 28 милиони фунти, пишува британскиот весник „Тајмс“. Раководството на брендот соопшти дека ја палат облеката затоа што сакаат да ја заштитат својата ...

Burberry изгоре облека во вредност од 28 милиони фунти

Кајгана

„Барбери“ запали облека вредна 28 милиони фунти

Н.Македонија

„Барбери“ запали облека во вредност од 28 милиони фунти

24 Вести

Либертас +инфо Вечер Република

8 поврзани вести »

Како ќе работи летната тераса „Широк сокак“!

Тера - пред: 3 часа

По свеченото отворање на „Терасата Широк сокак“, од хотелот Епинал денеска со известување до јавноста во кое се вели: „ Сите оние заинтересирани, кои доаѓаат, прашуваат, се јавуваат, а во однос на Летната тераса „ШИРОК СОКАК“, Би сакале да Ве ...

Терасата на хотелот „Епинал“ – ново место за чалам на битолчани

Сакам да кажам

Битола го доби првиот руфтоп бар

Тера

ФОТОГАЛЕРИЈА: Битола го доби првиот „руф топ бар“

Тера
4 поврзани вести »

Вонредно: следува нагло, кратко и големо затоплување на времето и транспорт на прашина и песок од Сахара

Скопје24 - пред: 8 часа

КАКО ШТО НАЈАВИВМЕ: Температурите значително опаднаа и ова утро најсвежо беше во Лазарополе и во Струшко, во Лазарополе се измерени 9°C додека во Струга 11°C, во најголем дел од државава температурите на воздухот се спуштија до околу 15°C додека ...

Вонредна временска прогноза: Следи температурен шок, доаѓа и прашина од Сахара

Press24

Температурен шок, спарно време и здравствени проблеми

Скопје инфо

Славчо Попоски со вонредна биометеоролошка прогноза за времето во Македонија

Бизнис Вести
4 поврзани вести »

Мажите полудеа, костими за капење кои буквално се лепат за кожата

Точка - пред: 22 часа

Една од причините поради кои мажите го обожуваат летото е бидејќи имаат можност да погледнат многубројни девојки во преубави костими за капење. Како што минуваат годините, костимите за капење стануваа сè помали и оскудни, а жените покажуваат сè ...

H&M има симпатична линија костими за капење за актуелната сезона

Fashionel

Каков костим за капење најдобро ви стои според обликот на задникот?

Попара

10 модни антитрендови за на плажа со кои редно време е да се збогувате

Кафе пауза

1tv Локално Скопје24 Либертас

8 поврзани вести »

16 начини на врзување кои марамата ќе ја направат задолжително парче за летово

Попара - пред: 5 часа

Секоја жена сака максимално да го искористи секое парче облека и да го носи што е можно подолго. Долгите марами за на плажа се едно од парчињата облека кои можат да се носат на толку многу различни начини и да се создадат навистина интересни и ...

Детаљ на летото – марама во коса

Stylist
2 поврзани вести »

„Барби ефект“: Мал трик за подолги и повити нозе што го освои Инстаграм

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

Дознајте како да направите одлични летни фотографии За да испаднеме што е можно подобро на фотографиите, секогаш користиме мали трикови со кои ги нагласуваме нашите најдобри адути. Една положба на телото, поточно на нозете, моментално е многу ...

Најактуелни спортски наочари за сонце ова лето

Friday.mk - пред: 5 часа

Од почетната стаза на Tour de France па се до првите редови на Fashion Week, спортските, рационални наочари за сонце станаа актуелен тренд летниов период. Овие функционални очила отсекогаш претставувале прв избор за секој спортист, но во последно ...

20 трикови со кои секогаш ќе имате долги и густи трепки

Попара - пред: 7 часа

Покрај многубројните дилеми и одлуки за разубавување, одбирањето на маскарата е една од главните кои редовно ја има секоја жена. Колку пати и да купите „совршена маскара“ која ги витка, издолжува и згуснува трепките со само еден потег, сепак не сте ...