TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

Ученици од битолски училишта поставија упатаства за рационално користење на водата во библиотеката

Шеталиште - пред: 4 часа

НУ Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ – Битола и ОУ „Даме Груев“ – Битола го одбележаа 22-ри март Светскиот ден на водата. Учениците и наставникот Митко Јанески поставија упатства за рационално корисење на водата, електричната енергија, ...

Светскиот ден на водата одбележан и во Општина Кисела Вода

А1 On

Водата од градскиот водовод во Гостивар треба почесто да се анализира

Gostivarpress.mk

Денеска е Светски ден на водата: Одговорот е во природата!

Panacea.mk
4 поврзани вести »

Природни лекови за грип кои функционираат

Идивиди - пред: 7 часа

Покрај лековите кои се препорачуваат за грипот, добра одбрана претставуваат и разни билки, суплементи и храна кои го зајакнуваат имунолошкиот систем. Еве дел од нив кои функционираат во борбата против грипот: 1) Храна богата со витамин Ц ...

Вечера која ги топи килограмите

Денар

Храна која е добра за мозокот

Кајгана

Пет намирници кои се најефикасните борци против вишокот сало

Денар

Женски магазин Пулс24 Кумановски м. Кафе пауза Кајгана Точка Екран Студенти

12 поврзани вести »

Како треба да се храниме во пролет?

Женски магазин - пред: 6 часа

Обидете се да ги внесете овие 5 намирници во вашата редовна пролетна исхрана и ќе забележите дека имунитетот ви се подобрува. Исхраната богата со домати може да ги намали или спречи симптомите за депресија.

Која зелка е поздрава: белата или црвената?

365

Која зелка е поздрава, белата или црвената?

Република

Која зелка е поздрава, белата или црвената?

Скопје24

Пулс24

5 поврзани вести »

Трикови кои успеваат: Шест начини како подобро да се наспиете

Точка - пред: 8 часа

Сите знаеме колку сонот е битен за здравјето на целокупниот организам, но не секогаш најлесната мисија е квалитетно да се наспиете. Меѓутоа, со нашите шест трикови ви гарантираме дека ќе се разбудите наспани и расположени.

Не можете да спиете и се будите уморни: Три грешки кои ги правите пред спиење!

Panacea.mk

Над 60 милиони Кинези патат од пореметување на сонот

Кумановски м.

Туширање пред спиење- да или не?!

Среќа.mk

Црнобело Студенти

6 поврзани вести »

Бранкица Митрески, логопед: Кога деветмесечно бебе не реагира на довикување, тоа е показател за можни проблеми со ...

Факултети - пред: 17 часа

Фондот на зборови со кои децата располагаат на одредена возраст, неповрзувањето на три и повеќе зборови во една мисловна целина, неправилното изговарање на одредени букви во школска возраст, целосно отсуство на говор кај двегодишни деца, се само дел ...

Како да го воспитате вашето дете во само 3 чекори

Сваштарник

Совети за воспитување на дете без комплекси: 5 реченици на кои треба да заборавите

Ladybook
3 поврзани вести »

Вежби за отстранување на болката во грбот

Кајгана - пред: 3 часа

Со редовно вежбање ќе ја отстраните и најмалата шанса за болки во грбот, освен ако тие не се причинети од повреда. Но, доколку веќе ги чувствувате, тогаш овие неколку вежби и истегнувања ќе ви помогнат да ја отстраните напорната болка во грбот.

Најлошото нешто што можете да го направите кога имате болки во грбот

Кајгана
2 поврзани вести »

10 типови храна со кои треба да се збогувате ако сакате рамен стомак

Скопје24 - пред: 3 часа

Мајонезот не смеете ниту да го погледнете, а алкохолот избегнувајте го затоа што ви предизвикува чувство на глад. Дали и вас ве мачат масните наслаги на стомакот? Патот до рамен стомак е навистина тежок и дури и да ви изгледа безнадежно не смеете да ...

10 типови храна со кои треба да се збогувате ако сакате рамен стомак

Црнобело
2 поврзани вести »

„Ве молам, бидете внимателни!“: Мајка ги предупредува родителите за опасностите од задушување со храна

Panacea.mk - пред: 5 часа

Анџела Хендерсон сподели рендгенска снимка на која јасно се гледа зрно грозје заглавено во дишните патишта на петгодишно дете, кое мораше да оди на операција за хируршки да биде отстрането А нџела Хендерсон неодамна сподели предупредувачка ...

Пуканки против овошје и зеленчук заедно

365 - пред: 7 часа

Здравата исхрана само што стана многу покрцкава. Тим истражувачи од Универзитетот од Скрентон во Пенсилванија открил дека пуканките содржат повеќе антиоксиданси од овошје и зеленчуци. Антиоксидансите се субстанци за кои многу научници веруваат дека ...