TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

Дневен хороскоп 02.07.2020

Денар - пред: 9 часа

Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да бидете тактични. Не дозволувајте никој да влијае на вашиот живот. Партнерот сака да доминира, но не му го дозволувате тоа и стојте цврсто на земја. Постојано наидувате на неочекувани ситуации.

Испуканите пети може да бидат симптом на овие 5 подмолни болести

NMD - пред: 10 часа

Испуканите пети на стапалата се непријатен естетски проблем, особено во летниот период кога носиме отворени обувки и немаме чорапи кои го прикриваат овој недостаток. Но, честопати се утврдило дека испуканите пети не се секогаш само козметички, туку ...

Пиете пилули за контрацепција а сепак сте бремена? Постои логично објаснување

Попара - пред: 5 часа

Во ретки случаи, кога ќе се случи жената која зема апчиња за контрацепција да забремени, до сега секогаш се сметаше дека таа е на некој начин виновна – дека го прескокнала денот, или не се придржувала целосно до распоредот.

Љупчо Николовски ми стана брат откако ја спаси сестра ми и нашата цела фамилија!

Бизнис Вести - пред: 7 часа

„На 14 февруари пред две години и се јавив на мајка ми да и честитам роденден. Секогаш била весела на тој ден, но тогаш беше различна. Ја прашав што се случува и ми кажа. Кај сестра ми се појави нешто на седалната коска, циста или нешто слично.

КОГА ЌЕ ТЕ СНАЈДЕ МАКА СЕ БАРА И РЕШЕНИЕ: „Љупчо Николовски ми стана брат откако ја спаси сестра ми и нашата цела фамилија!“

Екран
2 поврзани вести »

7 минути секој ден до целта: Ефективни вежби што го убиваат целулитот

Попара - пред: 4 часа

За овој тренинг, потребен ви е само еден тег и мека подлога. Најдоброто време да ги направите овие вежби е наутро, пред појадок, а по неколку минути ќе почувствувате како се активираат мускулите на бутовите, нозете и задникот, што е одлично за ...

Ова се реални фотографии на жените по породувањето

Деца - пред: 8 часа

По породувањето на многу жени им е тешко да ги прифатат промените на своето тело. Проектот наречен „Тела од четвртото тримесечје“ прикажува вистински фотографии од мајките со нивните деца кои ги слават телата по породувањето онакви какви што се – ...

СОВЕТИ за доење во текот на летните горештини

Pedijatar.mk
2 поврзани вести »

Кои активности надвор се најризични за заразување со коронавирусот?

Факултети - пред: 7 часа

Државите низ светот ги укинуваат мерките за заштита од коронавирус и полека се враќаат „во нормала“. Многу луѓе повторно имаат можност да одат во ресторан, кафуле или бар. Но секоја активност не носи еднаков ризик за зараза од коронавирусот.

Што да вежбате доколку мразите џогирање?

Скопје инфо - пред: 5 часа

Кардио тренингот е одличен за ослабнување и одржување кондиција. Но, доколку не го сакате џогирањето, тогаш ќе ве израдува фактот дека и други тренинзи се еднакво ефикасни. Едноставно, најефикасен тренинг е оној во кој највеќе уживате и кој се ...

Овие две болести честопати доаѓаат една со друга

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

Дијабетичарите често имаат проблеми со бубрезите, а лицата со бубрежни заболувања честопати имаат неоткриен дијабетес, поради што експертите од германското здружение за дијабетес потсетуваат дека секој со било каков проблем со бубрезите треба ...

Липолиза – постапка за отстранување на несаканите масни наслаги од лицето и телото

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

За оваа естетска постапка зборувавме со сертифицираната докторка Наташа Старковска Спасова од стоматолошката ординација „Никол дент“. Што е липолиза? Липолиза е постапка со која се отстрануваат непосакуваните масни наслаги и со неа може да го ...