TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

Метод кој спречува многу болести, ги исфрлува мастите и вишокот вода

Денар - пред: 12 часа

Два дена пред почетокот на оваа програма за чистење престанете да јадете и пиете млечни производи… Чистењето на телото од токсини, а особено белите дробови, е одлично бидејќи помага за правилната работа на организмот, а тогаш се чувствуваме многу ...

Помош од кујната: Невообичаени средства што се мошне ефикасни – затоа немојте да ги сметате за бабини деветини!

Убавина и Здравје - пред: 19 часа

Плус: реквизити за прва помош што секогаш треба да ви бидат при рака! Ви претставуваме неколку мали трикови за отстранување на акните што ви го загорчуваат животот и за решавање уште неколку „инциденти“, како и начини да ја спречите нивната појава, ...

5 докажано најштетни намирници за човечкото здравје: Со текот на времето предизвикуваат непоправлива штета!

Убавина и Здравје - пред: 19 часа

Нашите обожавани преработени месни производи науката ги смета за карциногени од прва класа! Колку и да внимавате на исхраната, постојат големи шанси некои од најпопуларните, но и најнездравите намирници, одвреме-навреме да завршат во вашиот стомак.

Кое е најлошото време за консумирање јаглехидрати?

Кајгана - пред: 20 часа

Многу е важно да ги препознаете и да ги избегнувате оние видови јаглехидрати кои не се добри за вашето тело, но и да сфатите кое време е најдобро или најлошо за консумација на јаглехидрати.

Може ли да се заразите со два соеви на коронавирус истовремено?

Кајгана - пред: 21 часа

Бразилските научници открија случаи на пациенти со две различни варијанти на новиот коронавирус во телото истовремено. Научниците почнаа да истражуваат што ова може да значи и дали влијае на состојбата на пациентот.

СТРУЧЊАЦИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Бразилската варијанта на коронавирусот го заобиколува имунитетот и екстремно лесно се пренесува

Panacea.mk
2 поврзани вести »

Моќен напиток против вируси и настинки: Зелено смуди со лековити состојки (Рецепт)

Женски магазин - пред: 22 часа

Утрото нека ви почнува со здрави навики. Ви прнесуваме рецепт за напиток со лековити својства и со кој вирусите и настинките ќе ве заобиколат. Состојки: -две шаки ​​спанаќ за бебиња -две стапчиња целер -лажичка семе од сусам -половина зрела банана ...

Заради оваа навика, мирисот изгубен заради корона вирус НЕ СЕ ВРАЌА! Навики што мора да ги смените!

Попара - пред: 22 часа

Нашите сетила – мирис, вид, слух, вкус и допир – нè поврзуваат со светот во кој живееме, со самиот живот. Сетилата додаваат богатство и текстура во секојдневниот живот; тие исто така се поврзани со нашите емоции.

Најдобрите пролетни парфеми: Мирисаат на нова свежина

Фактор
2 поврзани вести »

Жив е, а срцето не му чука: Николај од Русија, е единствениот човек кој живее со „мртов“ орган

Фактор - пред: 12 часа

Сè започна пред неколку години, кога односот меѓу Николај и неговата сопруга започна да се влошува, за таа на крајот да му каже еден ден дека го напушта. Погоден од таа вест, Николај имал срцев удар таа вечер и едвај успеал да ја повика брзата помош ...

7 животни навики за здраво срце

Кафе пауза

ЖИВ, А СРЦЕТО НЕ МУ ЧУКА! Ова е единствениот човек што живее со „мртов“ орган!

Кумановски м.

7 животни навики за здраво срце

Убавина и Здравје
4 поврзани вести »