TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

Ако ги користите овие лекови, треба да избегнувате сончање

Пулс24 - пред: 8 часа

Дали знаете дека лековите и сончањето не се добра комбинација? Ако земате одредени лекови, треба да избегнувате изложеност на сончева светлина и високи температури. Некои кремови за акни, антибиотици и антидепресиви во комбинација со сончевите зраци ...

Користење минатогодишно средство за заштита од сонце: Дали е тоа добра идеја?

Убавина и Здравје

Како да не бидете бели од крем за сончање + уште 10 летни трикови

Црнобело

Делови од телото кои не ги штитиме од сонцето, а би требало

Кумановски м.
4 поврзани вести »

Мрзливи црева може да се излечат со овие 5 вежби! Резултат: Одлично варење, потенок изглед, елиминација на болката!

Попара - пред: 4 часа

Вежбањето дефинитивно може да излечи сè, дури и мрзливи црева! Ако ги правите следниве 5 вежби секој ден, ќе лекувате мрзливи црева, а резултатот е нормално функционирање на дигестивниот систем, елиминација на болка и надуеност, послаб изглед и ...

Маска за масно лице – како магија за кожа со акни

Попара - пред: 5 часа

Како што знаеме, постојат различни типови на кожа и сите од нив бараат посебно внимание. Најчестиот тип на кожа, особено во пубертетот, е мрсната кожа, со своите предности и маани. Иако таа е поеластична и подоцна во животот помага да се намалат ...

Издвојуваме: Најважните правила за нега на кожата во бременоста

Попара
2 поврзани вести »

Трикови за слабеење кои сигурно до сега не сте ги испробале!

Попара - пред: 6 часа

1. Променете ги садовите од кои јадете Истражувањата покажуваат многу пати дека ако јадете од помали чинии, тоа води до фактот дека ќе земете помалку храна во вашето тело. Не само што ќе ставите помалку храна на вашата чинија за да започнете, туку ...

Морските алги се одлични за здравјето, еве зошто треба да ги воведете во исхраната

Попара - пред: 8 часа

Морска трева се наоѓа на бреговите ширум светот, но е почеста во азиските земји. Без разлика дали ќе ги готвите, или јадете сурови, алгите се пакет со хранливи материи како што се железо, цинк, магнезиум, рибофлавин, тиамин, витамини А, Б, Ц и К.

Невеста под дејство на алкохол, ги истепала мажот и свекрвата, а ни кумот не поминал најдобро

Курир - пред: 19 часа

Не можела да се контролира! Венчавката треба да биде еден од најсреќните денови во животот на невестата и младоженецот, но во Баварија поради алкохолот тоа не беше случај. 33-годишната невеста , според полицијата, испила премногу алкохол и целосно ...

Италијанските невести протестираат во Рим, сакаат да прават свадба

Република

Невести протестираат во Рим, сакаат да прават свадба

Нетпрес

Невеста под дејство на алкохол, ги истепала мажот и свекрвата, а ни кумот не поминал најдобро

Вистина.мк

Н.Македонија

5 поврзани вести »

Стомакот како мини-мозок: Не можете без слатко?

Убавина и Здравје - пред: 20 часа

А можеби воопшто и не е до вас! Прекумерниот внес на шеќери би можело да се должи на микроорганизмите во нашите црева кои управуваат со нашите потреби. Одамна знаеме дека зад стомачните мускули се наѓа цел еден систем одговорен за варењето на ...

Стомакот како мини-мозок: Не можете без слатко?

Пулс24
2 поврзани вести »

Послушајте ги овие совети за да се поврзете со вашето дете!

Курир - 13.07.2020

Дури и кога прави сѐ што е потребно за своето бебе да биде безбедно и здраво во матката, сепак понекогаш мајката чувствува дека нешто недостасува. Постои ултразвукот и снимки од стомакот, но понекогаш жената едноставно има потреба да се поврзе уште ...

Неколку начини за поцврста врска меѓу мајката и бебето

Либертас

Неколку начини за поцврста врска меѓу мајката и бебето

А1 On

Неколку начини за поцврста врска меѓу мајката и бебето

iPortal

MakPress Опсервер

6 поврзани вести »

Пијте ја оваа напивка еден месец наместо вода: Ќе го регулирате холестеролот, а од вишокот килограми нема да има ни ...

Убавина и Здравје - пред: 20 часа

Оваа напивка е пресудна за согорување масни наслаги Губењето килограми обично е поврзано со интензивно вежбање и диети, меѓутоа нутриционистите се сигурни дека доколку ја замените водата со оваа напивка одреден временски период, ќе можете да ...

Наместо кафе… Здрави замени за инстант-енергија!

Убавина и Здравје - пред: 20 часа

Две шолји од ароматичната црна напивка дневно се во ред, но ако сте забележале дека претерувате и сакате да се ослободите од оваа лоша навика, ви ги предлагаме следниве напивки во кои ќе уживате исто колку и во највкусното капучино, а притоа ќе ...