TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомото

Хамилтон не „мрда" од Мерцедес уште долго време

SportMedia - пред: 2 часа

Шампионот во Формула 1, потпиша нов договор со германскиот гигант чиј болид ќе го вози и во 2019 и во 2020 година... „Уверен сум дека Мерцедес е вистинското место на кое треба да бидам во наредните години.

Хамилтон потпиша за Мерцедес до 2020 година

Кајгана

Луис Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

1tv

Каков Меси, Нејмар или Роналдо: Заработката на Хамилтон во новиот договор е „боли глава“

Спортклуб

МКД Sport 1 Дерби СуперСпорт Екипа Gol.mk Точка Стандард

20 поврзани вести »

Хорнер: Нема да го жртвуваме Торо Росо

Точка - пред: 17 мин

Тимскиот шеф на Ред Бул, Кристијан Хорнер, откри дека нема да ја форсираат Хонда да го жртвува Торо Росо за тестови сезонава, со цел подобар мотор наредната сезона. Ред Бул во следните две години ќе соработува со Хонда откако одлучи да не го ...

Ред Бул даде зелено светло: Ќе се тестира во Торо Росо

Точка

Ќе се тестира во Торо Росо!

ЗаЗабава
3 поврзани вести »

Фетел доживува „психички кризи“ кога трката не оди по планот

Либертас - пред: 5 часа

Поранешниот тимски колега на Себастијан Фетел во Ред Бул, Марк Вебер тврди дека четирикратниот светски шампион е склон кон „психолошки кризи“, кога трката не се одвива според планот. Како пример за драстична грешка Вебер ја посочи трката во ...

Вебер: Кога не му оди на Фетел, тој се губи!

TopSport

Фетел доживува „психички кризи“ кога трката не оди по планот

А1 On

Фетел доживува „психички кризи“ кога трката не оди по планот

Sport M
4 поврзани вести »

МАРКЕЗ: „Мир" со Роси, тоа зависи од него!

SportMedia - 18.07.2018

Судирот со Марк Маркез и Валентино Роси датира уште од 2015 година, кога двајцата возачи имаа сериозна кавга во Австралија и Малезија, а оваа одново ги „откопаа воените секири"... Додека делува дека страстите после „инцидентот" се смирија, Марк ...

Дојде тој час – Маркез бара прошка од Валентино Роси

Спортклуб

Маркез: Дали ќе се смириме зависи од Роси

А1 On

Маркез бара прошка од Валентино Роси

Курир

Н.Македонија Sport M Канал5 Вечер

8 поврзани вести »

Алонсо: Ако сите добиваат поени, Ф1 ќе стане помалку атрактивна

А1 On - 17.07.2018

Возачот на Мекларен, Фернандо Алонсо, смета дека Формула 1 ќе стане помалку атрактивна доколку организаторите во иднина одлучат со поени да наградуваат 20 возачи на трката. Во Формула 1 веќе се разгледува опцијата наместо досегашните десет, поени да ...

Алонсо: Ако сите добиваат поени, Ф1 ќе стане помалку атрактивна

Н.Македонија

Алонсо: Ако сите добиваат поени, Ф1 ќе стане помалку атрактивна

Либертас

Не е интересно сите да се бодуваат

Вечер
4 поврзани вести »

Бергер: Во Формула 1 мора да има диктатура

TopSport - пред: 8 часа

Формула 1 мора да се води како диктатура, смета поранешниот возач и сопственик на Ф1 тим, Герхард Бергер, кој сега е прв човек на германскиот туринг шампионат ДТМ. Бергер, поранешниот клупски колега на Аиртон Сена, во интервју за „Билд“ вели дека со ...

Се чека промоцијата: Малага постигнала договор за ангажман на Димитриевски

Sport 1 - 18.07.2018

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски и дефинитивно во новата сезона ќе брани во шпанска Малага, откако веќе е постигнат договор за негов трансфер од Гимнастик и сега се очекува во следните денови само да биде формалната ...

Лоув: Вилијамс е мојот најголем предизвик

Точка - 18.07.2018

Техничкит шеф на Вилијамс, Пади Лоув, смета дека се соочува со најголемиот предизвик во неговата Формула 1 кариера во моментот кога сака да ја врати екипата од Гров на вистинската патека. Од почетокот на сезоната Вилијамс е најслаба екипа во ...

Абитебул: Помалку трки ќе донесат вредност

Точка - 18.07.2018

Шефот на Рено, Сирил Абитебул, смета дека наместо додавање на се повеќе трки во календарот, намалување на нивниот број ќе донесе дополнителна вредност на тркачката серија. Годинава календарот има рекорден број на трки, дури 21, а за прв пат во ...