TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Гриезман не планира брзо да си замине од Лисабон: Го зедов и „плејстејшнот“

Спортманија - тукушто објавено

Французинот планира да остане во португалската престолнина до крајот на турнирот, но вечерва се прашува Баерн. Барселона се наоѓа пред најтешкиот предизвик за оваа сезона. Каталонците наидоа на Баерн Минхен во четвртфиналето од Лигата на шампионите ...

Лионел Меси заработил неверојатно богатство во 2019 година!

Sport 1

Флик: Не можете да ги споредувате Меси и Левандовски, нашата сила е во тимската игра

Дриблинг

Сетиен: Баерн има игра и добри напаѓачи, но Барселона секогаш има одговор за секој проблем

Дриблинг

Sport 1 Gol.mk Екипа Спортски Спортманија Локално Дерби Gol.mk

98 поврзани вести »

Аларм во ПСЖ: Тухел против Лајпциг без клучен играч!?

SportMedia - тукушто објавено

ПСЖ денеска во Лисабон го повикал својот четврти голман, и тоа поради повредата на Кејлор Навас. Доволно за аларм во таборот на “светците“, кои веројатно во полуфиналето во ЛШ против Лајпциг ќе мораат без својот прв голман.

Обложувач чекал победа на Атлетико за 250.000 евра 📸

Спортски

Јулијан Нагелсман, германскиот супер тактичар, кој е помлад од Роналдо и Меси

Макфакс

ФОТО: Ќе го колне Атлетико додека е жив, само негова победа против Лајпциг чекал за 250 илјади евра

Sport M

Екипа Спортски Оff.net Sport 1 Спортклуб Gol.mk Слободен Печат Сакам да кажам

96 поврзани вести »

ОФИЦИЈАЛНО: Вилиан ќе продолжи „да го мрази Тотенхем“, сега во дресот на Арсенал

ММС - пред: 2 часа

Продолжува историјата на преминување на играчи од Арсенал во Челзи и обратно. Овојпат на долгата листа се придружува и довчерашниот напаѓач на Челзи, Вилиан. Тој како слободен играч ќе потпише за лондонскиот ривал Арсенал и ќе стави потпис на ...

Официјално: Вилијан премина од Челси во Арсенал

Локално

Арсенал го потврди Вилијан, Бразилецот со плата од 220.000 фунти неделно!

Макфакс

Вилијан и официјално промовиран во Арсенал

SportMedia

Спортманија Спортклуб Курир Спортски Дерби Дриблинг Слободен Печат Екипа

43 поврзани вести »

Конте го сака Канте на “Меаца“!

SportMedia - пред: 31 мин

Може лесно да се случи еден од клучните играчи на Челзи, Нголо Канте, ова лето да се пресели во Италија и тоа во Интер Милано. Имено како што пренесуваат медиумите во Англија и Италија, стратегот на “неро-аѕурите“ Антонио Конте и рекол на управата ...

Лоши вести за Лампард, остана без Вилијан, наскоро голема ѕвезда заминува

Sport M

Дојде на позајмица, се затреска во Милан, па за преселба на „Сан Сиро“ прифаќа и помала плата

Спортманија

Бакајоко прво како позајмен

Вечер Прес

Екипа СуперСпорт

6 поврзани вести »

Беласица го прослави 92. роденден, посакува успех кај Работнички

Gol.mk - пред: 19 мин

Струмичка Беласица важи за еден од најстарите клубови во нашата земја и го прослави 92 роденден, во пресрет на новото коло од Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ). Во август 1922 година во кафеаната на Ташо Тодоров, на улицата која води до ...

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: ФК Беласица слави 98 години постоење!

Спортски

Беласица прослави роденден, 98. по ред

SportMedia
3 поврзани вести »

ПСЖ со напаѓач од Јунајтед ќе го менува Кавани?

Спортски - тукушто објавено

Во медиумите се појави информација дека ПСЖ Едисон Кавани би можел да го замени со напаѓач од Манчестер Јунајтед. Францускиот клуб во преодниот рок ќе се обиде да доведе напаѓач како замена за Мауро Икарди чиј договор ПСЖ во целост го откупи.

ПСЖ ќе го менува Кавани со фудбалер на Манчестер Јунајтед?

Дерби
2 поврзани вести »

Гвардиола купува засилување од Мурињо?

Спортски - пред: 29 мин

Пеп Гвардиола ова лето би можел да добие засилување од тимот на Мурињо. Ривалството помеѓу двата големи тренери датира уште од времето во Шпанија кога Португалецот и Каталонецот играа еден против друг во „Ел Класико“.

Пеп Гвардиола со изненадувачка трансфер желба, посакува фудбалер на Тотенхем

Дерби
2 поврзани вести »

Бомбастична трампа во најава: Погба за Дибала!

Спортманија - пред: 1 час

Јувентус и Манчестер јунајтед работат на случајот. Фудбалскиот пазар летово може да претрпи бомбастична размена меѓу Јувентус и Манчестер јунајтед. Бјанконерите се упорни во намерата да го вратат Пол Погба во Торино, а за тоа да се случи, подготвени ...

ФОТО: Буфон се гордее со своето семејство и со убавините на Италија

Дриблинг

Каков пресврт!! Давид Силва оди во Серија А, но тој нема да го носи дресот на Лацио!

СуперСпорт

Пресврт на повидок: Силва во Серија А ама не во Лацио?

Спортски

Sport 1 Sport M Sport M Дриблинг Спортски Вечер Прес Канал5 SportMedia

26 поврзани вести »

Чеферин ќе ги доделува трофеите во ЛШ и ЛЕ – без заштитна маска

Спортманија - тукушто објавено

Претседателот на УЕФА ќе биде тестиран за ковид-19 два дена пред финалињата. Александар Чеферин, претседателот на УЕФА, ќе ги доделува трофеите во ЛШ и ЛЕ на терен. Првиот човек на Европската фудбалска куќа ќе биде тестиран за ковид-19 два дена пред ...

Чеферин (пре)оптимистички: Евро 2020 догодина пред - полни стадиони!

Sport 1

Чеферин: Нема да се повтори „Ф8“ форматот во иднина

Опсервер

Чеферин: Нема да се повтори „Ф8“ форматот во иднина

Sport M

Либертас Кајгана MakPress

7 поврзани вести »