TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Меси ја напушта Барселона, а за се е крив Бартомеу

Вечер Прес - тукушто објавено

„Кадена СЕР“, најслушаната радио станица во Шпанија, предизвика фудбалски „земјотрес“ со информацијата дека Лионел Меси ги прекинал преговорите околу новиот договор со Барселона и дека планира да си замине од „Ноу Камп“ на крајот од следната сезона.

Роналдо: Не е важно кој постигнува гол, сè додека тимот победува

SportMedia

Во Јувентус требаше да дојде Роналдо, за по 60 години да дочекаат стрелец на 25 гола во сезона

Sport 1

Сари изненаден од реакцијата на Роналдо: Не мислев дека е вознемирен

Дерби

Телма Екипа Sport M 24Фудбал Локално +инфо Sport M Sport M

76 поврзани вести »

ВИДЕО: Нојер мајсториште – од гол до гол, асистенција на голманот на Баерн

Спортклуб - тукушто објавено

Во финалето од ДФБ Покал купот, Баерн го победи Леверкузен со 4:2, а Мануел Нојер постигна неверојатна асистенција. Иако прва и основна задача му е да го сочува голот, сепак тој за Баерн придонесува и на еден друг начин.

Баерн до 20-та титула во националниот Куп

Нетпрес

Баерн ја освои двојната круна, сега тргнува по рекордот на Барса!

Спортклуб

ВИДЕО: Нојер асистира, Левандовски изнуди неверојатен кикс од Храдецки

Gol.mk

Макфакс 24Фудбал Дриблинг Sport M Спортманија СуперСпорт Слободен Печат Gol.mk

33 поврзани вести »

Бившиот вардарец и репрезентативец Остоја Стјепановиќ замина во пензија!

Sport 1 - тукушто објавено

Поранешниот вардаров плејмејкер и бивш македонски репрезентативец Остоја Стјепановиќ замина во пензија после завшрувањето на оваа сезона во која играше за белградски Рад и на Бањица одигра 15 мечеви во оваа сезона.

Поранешен репрезентативец на Македонија ја заврши кариерата

Спортклуб

Остоја Стјепановиќ ја заврши кариерата на 35-годишна возраст

Gol.mk
3 поврзани вести »

Феноменалниот рекорд на Буфон е само за Италија, европскиот е недостижен

Спортманија - пред: 29 мин

Буфон треба да брани уште седум сезони по 30-тина меча, за да го стигне европскиот рекорд по број на настапи во некоја од топ лигите. Голманот на Јувентус, 42-годишниот Џанлуиџи Буфон, вчера постави рекорд по број на настапи во италијанската Серија ...

Буфон го урна рекордот на Малдини со 648. настап во Серија А

Сакам да кажам

Буфон и официјално го запоседна тронот и го симна Малдини од врвот

Спортклуб

Малдини е историја, Буфон стана фудбалер со најмногу настапи во Серија А!

Gol.mk

24Фудбал SportMedia Дриблинг Спортманија Екипа Слободен Печат Дерби Спортски

22 поврзани вести »

Арсенал тргнува во офанзива по Гризман, Барса за возврат сака двајца „топџии“

Gol.mk - тукушто објавено

Откако ги продолжи договорите со талентираните Сака и Мартинели и преговорите со првата ѕвезда Обамејанг се во напредна фаза, Арсенал веќе се насочи кон доведување на нови фудбалери кои треба да го подигнат квалитетот на ростерот на менаџерот Микел ...

Обамејанг бара тригодишен договор и плата од 1 милион фунти месечно

Дриблинг

Дајте ми 250.000 плата и ќе останам

Спортманија

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен Печат

Gol.mk Sport 1 Екипа Спортклуб Sport 1 Спортски Сител Денешен

18 поврзани вести »

После Хакими, Конте се фокусира на Артуро Видал

Екипа - пред: 19 мин

Италијанскиот калчолигаш Интер забрзано работи на формирање на ростерот за следната сезона. Тренерот Антонио Конте доби одлично засилување на десната бековска позиција со ангажманот на Ашраф Хакими од Реал Мадрид за 40 милиони евра плус бонуси, а ...

Интер работи на уште еден голем трансфер, Алаба два пати бил во Милано на средба со „нероаѕурите“

24Фудбал

Интер донел конечна одлука во врска со Санчез, Чилеанецот доби шанса од Конте и…

Дерби

Готово е, Манчестер Јунајтед го продаде Алексис Санчез

Sport M

Спортманија MakPress

6 поврзани вести »

Јунајтед со трета победа во низа, Арсенал го стасува Вулверхемптон, Челзи не ја дава ЛШ

Нетпрес - пред: 9 часа

Во последниот саботен натпревар од 33-то коло на англиското фудбалско првенство Челзи со 3:0 беше убедлив на свој терен против Вотфорд. Стрелци за лондонските „Сини“ беа Оливие Жиру во 28 минута, Вилиан во 43 минута реализираше пенал, а во втората ...

Челзи си одржа лесен тренинг против Ватфорд (Видео)

Спортманија

Фердинанд: На Јунајтед му се потребни уште три стартери за да се бори за титулата!

Дерби

Челси не погреши против аутсајдерот Вотфорд (Видео)

Дерби

Gol.mk 24Фудбал Дриблинг Sport 1 Екипа Спортманија Слободен Печат Sport M

54 поврзани вести »

ОФИЦИЈАЛНО: Бруно Лаж не е веќе тренер на Бенфика

Дриблинг - пред: 57 мин

Португалскиот стручњак Бруно Лаж, сега и официјално ја напушти клупата на Бенфика. Португалскиот шампион ја прекина соработката со Лаж по низата катастрофални резултати во португалскиот шампионат.

(ФОТО) Кога не може на стадион, може и вака: Комити ја прославија титулата на Вардар

Спортклуб - пред: 9 часа

Иако претстојната сезона нема да игра во Лигата на шампионите затоа што не успеа да добие лиценца, Вардар се закити со 11. трофеј во домашното првенство и вкупно 12. во својата историја, ако се земе предвид и онаа титула од 1987 година во СФРЈ.

Комити ја прославија титулата на ФК Вардар (ФОТО)

Екипа

ФОТО: Комити го „запалија“ Скопје повод 12. титула на Вардар

Дриблинг

ФОТО: „Комити“ со факли ја прославија 12-тата титула на Вардар

Gol.mk

SportMedia Sport 1

6 поврзани вести »