TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Огномет во најава, Галатасарај и Трабзон во директна борба за врвот

Gol.mk - тукушто објавено

Влегуваме во самиот крај на Турската Суперлига, а во 30-тото коло ќе имаме вистински судир меѓу Галатасарај и Трабзон. Значи, второпласираниот тим на табелата гостува кај Галатасарај, кој моментно е на четвртото место.

Скандал во Ерменија: Пет тима дисквалификувани, 45 лица доживотно набркани за – местенки!

Sport 1 - тукушто објавено

Метлата против мешетарите во фудбалот сериозно заигра во Ерменија, откако тамошната федерација ја суспендираше Втората лига и дисквалификуваше пет тимови, а околу 45 лица доживотно се исфрлени од фудбалот, откако добиле „несоборливи докази“ за ...

Феноменалниот рекорд на Буфон е само за Италија, европскиот е недостижен

Спортманија - пред: 2 часа

Буфон треба да брани уште седум сезони по 30-тина меча, за да го стигне европскиот рекорд по број на настапи во некоја од топ лигите. Голманот на Јувентус, 42-годишниот Џанлуиџи Буфон, вчера постави рекорд по број на настапи во италијанската Серија ...

Буфон го урна рекордот на Малдини со 648. настап во Серија А

Сакам да кажам

Буфон и официјално го запоседна тронот и го симна Малдини од врвот

Спортклуб

Малдини е историја, Буфон стана фудбалер со најмногу настапи во Серија А!

Gol.mk

24Фудбал Дриблинг SportMedia Спортманија Екипа Слободен Печат Дерби Спортски

22 поврзани вести »

Поранешен бразилски селектор и тренер на Реал, е позитивен на коронавирус

Спортманија - пред: 35 мин

Тренерот на Палмеирас, има 68 години и засега нема симптоми. Некогашниот тренер на Реал Мадрид и екс бразилски селектор, а актуелен тренер на клубот Палмеирас од Сао Пауло, Вандерлеи Луксембурго, објави дека е позитивен на коронавирус.

Новиот газда на Фиорентина збеснал поради штетни договори на клубот со тетовецот Рамадани

Sport 1 - пред: 43 мин

Новиот газда на италијанска Фиорентина, Американецот со италијанско потекло Роко Комисо бил вчудоневиден и збеснал откако ги видел документите после преземањето на клубот, во кои тетовецот Фали Рамадани имал „штетни договори“ за клубот преку своите ...

Братот на Гигс анализира што му е потребно на Јунајтед следната сезона за титула

Спортклуб - пред: 39 мин

Како што добро сите знаат, браќата Гигс, Рајан и Родри, не се во добри односи пола од својот живот, поради тоа што се случи со сопругата на Родри, која имаше врска со Рајан Гигс. Но тоа не го спречува Родри да навива за Манчестер Јунајтед, и да ...

Јунајтед со трета победа во низа, Арсенал го стасува Вулверхемптон, Челзи не ја дава ЛШ

Нетпрес - пред: 10 часа

Во последниот саботен натпревар од 33-то коло на англиското фудбалско првенство Челзи со 3:0 беше убедлив на свој терен против Вотфорд. Стрелци за лондонските „Сини“ беа Оливие Жиру во 28 минута, Вилиан во 43 минута реализираше пенал, а во втората ...

Челзи си одржа лесен тренинг против Ватфорд (Видео)

Спортманија

Фердинанд: На Јунајтед му се потребни уште три стартери за да се бори за титулата!

Дерби

Челси не погреши против аутсајдерот Вотфорд (Видео)

Дерби

Gol.mk 24Фудбал Дриблинг Sport 1 Екипа Спортманија Слободен Печат Дерби

52 поврзани вести »

Санчо сака да игра за Манчестер Јунајтед

Опсервер - пред: 16 мин

Дортмунд, 5 јули 2020 () – Sвездата на Борусија Дортмунд, Џејден Саннчо, сепак сака да игра за Манчестер Јунајтед. 20-годишниот фудбалер е главна трансфер цел на „црвените ѓаволи“, но англискиот тим ќе мора да постигне договор со „жолто-црните“ за ...

Најголемиот англиски талент му рече „да“ на Манчестер Јунајтед

Gol.mk
2 поврзани вести »

Вилијан ги откри своите планови за иднината

Опсервер - пред: 25 мин

Лондон, 5 јули 2020 () – Фудбалерот на Челси, Вилијан изјави дека сака да продолжи да игра во Европа, но планира да се пресели во МЛС пред крајот на кариерата. Бразилецот има договор со „сините“ само до крајот на сезоната и најверојатно ќе замине по ...

Челзи сепак ќе го задржи Вилијан

Спортманија
2 поврзани вести »

Поранешен репрезентативец и играч на Вардар замина во - пензија!

Sport 1 - пред: 1 час

Поранешниот вардаров плејмејкер и бивш македонски репрезентативец Остоја Стјепановиќ замина во пензија после завшрувањето на оваа сезона во која играше за белградски Рад и на Бањица одигра 15 мечеви во оваа сезона.

Поранешен репрезентативец на Македонија ја заврши кариерата

Спортклуб

Остоја Стјепановиќ ја заврши кариерата на 35-годишна возраст

Gol.mk
3 поврзани вести »