TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Марка: Мануел Пелегрини има нов клуб

Sport M - пред: 12 часа

Поранешниот тренер на Реал и Манчестер Сити, Мануел Пелегрини е на работ на нов ангажман. Чилеанецот нема работа од разделувањето со Вест Хем во декември 2019 година. Оттогаш, неговото име е поврзано со неколку клубови, вклучувајќи го и Фенербахче, ...

„Марка“: Мануел Пелегрини има нов клуб!

Спортски

Мануел Пелегрини седнува на клупата на Бетис

SportMedia

Се враќа во Шпанија: Пелегрини презема клуб од Примера

Дерби

Екипа

5 поврзани вести »

И Шкендија означи почеток на подготовките (ФОТО)

Екипа - пред: 11 часа

И тетовска Шкендија ги стартуваше подготовките за новата натпреварувачка сезона. “Ццрвено-црните“ под водство на тренерот Ернест Ѓока, стартуваа со тренинзите за настапите во ЛЕ. Од клубот си заминаа Самир Фазли, Агим Ибраими и Марјан Радески, а ...

Шкендија се врати на тренинзите и ги започна подготовките за новата сезона

Gol.mk

Шкендија означи старт на подготовките

SportMedia

Ѓока од вчера на тренинзи со Шкендија, потпишал и Бруно Дита!

SportMedia
4 поврзани вести »

31-годишната ѕвезда на Барселона за прв пат е зад воланот: Јасно е дека е почетник (ВИДЕО)

Sport M - пред: 11 часа

Професионалните фудбалери обично купуваат ѕeвер за гаража од првата поголема плата. Вистинска реткост е да се види фудбалер да вози обичен автомобил, а скоро и да нема луѓе кои воопшто немаат возачка дозвола.

Ѕвездата на Барселона на 31 година научи да вози, веќе не чека татко му да го однесе на тренинг (Видео)

Спортманија

Ѕвезда на Барса положи возачки испит на 31 година и првпат пристигна сам во тренинг центарот (Видео)

Дерби
3 поврзани вести »

Од Наполи во Јувентус: Милик сака кариерата да ја продолжи во Торино

Gol.mk - пред: 7 часа

Извесно е дека од следната сезона нема повеќе да го носи дресот на Наполи, но полскиот напаѓач Аркадиуш Милик најверојатно ќе остане во Италија и ќе го засили тимот на Јувентус. Оваа информација неколку дена бруи ширум медиумите од „чизмата“, а ...

Милик постигнал договор со Јувентус

Макфакс

Милик е подготвен да замине во Јувентус, Наполи е многу незадоволен од него

MakPress
3 поврзани вести »

ВИДЕО: Федал во завршницата спаси бод за Бетис во Виго

Gol.mk - пред: 14 часа

Дуелот од долниот дел на табелата во Примера меѓу Селта Виго и Бетис заврши без победник (1-1). Домаќинот долго време одржуваше минимална предност за во завршницата да попушти и да му овозможи на противникот да си замине дома со задоволителен ...

Секој бод е важен: Селта одигра реми против Бетис (ВИДЕО)

Sport 1

Бетис покажа како не треба да се намести жив ѕид (Видео)

Спортманија
3 поврзани вести »

ФОТО: Георгина се соблече речиси гола по феноменалниот гол на Роналдо

Дриблинг - пред: 10 часа

Роналдо денеска со гол од слободен удар учетвуваше во победата на Јувентус против Торино , градксото дерби заврши со 4-1. Девојката на Роналдо, Георгина, речиси гола во секси издание уживаше на јахтата, објави фото на Инстаграм.

Фото: Георгина во црно бикини ужива на јахта

OhridNews

Георгина пак ги покажа своите облини, овој пат на – јахта! (ФОТО)

СуперСпорт

(ФОТО) Георгина позираше влажна во бикини – новата секси фотка е приказна сама за себе

Спортклуб
4 поврзани вести »

Првпат беше стартер за Ботошани – Македонскиот Давид одигра одлично против романскиот Голијат

Спортманија - пред: 11 часа

Бабунски го одигра првиот меч како член на првата постава за новиот клуб и беше меѓу најдобрите против Стеауа Давид Бабунски го одигра првиот меч како стартер за Ботошани и беше меѓу најдобрите во гостинскиот состав во Букурешт против романскиот ...

Бабунски и Ашковски стартери, Ботошани освои бод со бомба од 30 метри (Видео)

Дерби
2 поврзани вести »

Готово е: Алкантара се збогуваше од Баерн, се сели во Ливерпул

Екипа - пред: 16 часа

По седум години и 230 одиграни натпревари, Тијаго Алкантара го напушта Баерн Минхен и се сели во Ливерпул. 29-годишниот Алкантара, кој ги мина сите млади категории на Барселона, беше единствената но ултимативна желба на Пеп Гвардиола кога ...

Румениге потврди заминување од Баерн: Преговаравме ама изгледа сака да проба нешто ново

Спортски

Ливерпул во пол позиција за ангажман Тиаго, од Баерн Минхен признаваат дека играчот сака да си замине

Дриблинг

Румениге: Не го пуштаме Тијаго без пари

Опсервер

Курир Сител Денешен 4NEWS 24 Вести Sport 1 Слободен Печат MakPress

14 поврзани вести »

Хамбургер го менува тренерот по вториот неуспех да се врати во Бундеслигата

Gol.mk - пред: 8 часа

Втора година по ред поранешниот европски првак Хамбургер не успеа да ја исполни целта и не се избори ниту за бараж за промоција во првата Бундеслига. Тоа е голем удар за гигантот од северна Германија, а цената за неуспехот ќе ја плати тренерот Дитер ...