TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

ВИДЕО: Сасуоло го доби трилерот од шест гола и го прати Лече во опасната зона

Gol.mk - пред: 12 часа

Фудбалерите на Сасуоло го добија трилерот од шест голови против Лече со 4-2 и ги освоија бодовите во средбата од 30. коло на Серија А, со што му направија услуга на Пандев и Џенова. Натпреварот на „Мапеи“ понуди доста шанси и добра игра, која ...

Растураат со голови – Атрактивниот Саусоло држи темпо и ги полни мрежите на ривалите

Спортманија

ВИДЕО: Трилер меч, Сасуоло победник на натпреварот со шест голови, прекрасен лоб на Капуто

Дриблинг
3 поврзани вести »

Марка: Мануел Пелегрини има нов клуб

Sport M - пред: 14 часа

Поранешниот тренер на Реал и Манчестер Сити, Мануел Пелегрини е на работ на нов ангажман. Чилеанецот нема работа од разделувањето со Вест Хем во декември 2019 година. Оттогаш, неговото име е поврзано со неколку клубови, вклучувајќи го и Фенербахче, ...

„Марка“: Мануел Пелегрини има нов клуб!

Спортски

Мануел Пелегрини седнува на клупата на Бетис

SportMedia

Се враќа во Шпанија: Пелегрини презема клуб од Примера

Дерби

Екипа

5 поврзани вести »

Шкендија се врати на тренинзите и ги започна подготовките за новата сезона

Gol.mk - пред: 13 часа

Екипата на Шкендија се врати во тренажен процес и ги „запали“ моторите за новата сезона во ПМФЛ и квалификациите во Лигата на Европа. Ернест Ѓока ја изврши првата прозивка во Тетово и фудбалерите го одработија првиот тренинг откако беше прекината ...

И Шкендија означи почеток на подготовките (ФОТО)

Екипа

Шкендија означи старт на подготовките

SportMedia

Ѓока од вчера на тренинзи со Шкендија, потпишал и Бруно Дита!

SportMedia
4 поврзани вести »

31-годишната ѕвезда на Барселона за прв пат е зад воланот: Јасно е дека е почетник (ВИДЕО)

Sport M - пред: 12 часа

Професионалните фудбалери обично купуваат ѕeвер за гаража од првата поголема плата. Вистинска реткост е да се види фудбалер да вози обичен автомобил, а скоро и да нема луѓе кои воопшто немаат возачка дозвола.

Ѕвездата на Барселона на 31 година научи да вози, веќе не чека татко му да го однесе на тренинг (Видео)

Спортманија

Ѕвезда на Барса положи возачки испит на 31 година и првпат пристигна сам во тренинг центарот (Видео)

Дерби
3 поврзани вести »

ВИДЕО: Федал во завршницата спаси бод за Бетис во Виго

Gol.mk - пред: 15 часа

Дуелот од долниот дел на табелата во Примера меѓу Селта Виго и Бетис заврши без победник (1-1). Домаќинот долго време одржуваше минимална предност за во завршницата да попушти и да му овозможи на противникот да си замине дома со задоволителен ...

Секој бод е важен: Селта одигра реми против Бетис (ВИДЕО)

Sport 1

Бетис покажа како не треба да се намести жив ѕид (Видео)

Спортманија
3 поврзани вести »

Од Наполи во Јувентус: Милик сака кариерата да ја продолжи во Торино

Gol.mk - пред: 9 часа

Извесно е дека од следната сезона нема повеќе да го носи дресот на Наполи, но полскиот напаѓач Аркадиуш Милик најверојатно ќе остане во Италија и ќе го засили тимот на Јувентус. Оваа информација неколку дена бруи ширум медиумите од „чизмата“, а ...

Милик постигнал договор со Јувентус

Макфакс

Милик е подготвен да замине во Јувентус, Наполи е многу незадоволен од него

MakPress
3 поврзани вести »

Првпат беше стартер за Ботошани – Македонскиот Давид одигра одлично против романскиот Голијат

Спортманија - пред: 12 часа

Бабунски го одигра првиот меч како член на првата постава за новиот клуб и беше меѓу најдобрите против Стеауа Давид Бабунски го одигра првиот меч како стартер за Ботошани и беше меѓу најдобрите во гостинскиот состав во Букурешт против романскиот ...

Бабунски и Ашковски стартери, Ботошани освои бод со бомба од 30 метри (Видео)

Дерби
2 поврзани вести »

ФОТО: Георгина се соблече речиси гола по феноменалниот гол на Роналдо

Дриблинг - пред: 12 часа

Роналдо денеска со гол од слободен удар учетвуваше во победата на Јувентус против Торино , градксото дерби заврши со 4-1. Девојката на Роналдо, Георгина, речиси гола во секси издание уживаше на јахтата, објави фото на Инстаграм.

Фото: Георгина во црно бикини ужива на јахта

OhridNews

Георгина пак ги покажа своите облини, овој пат на – јахта! (ФОТО)

СуперСпорт

(ФОТО) Георгина позираше влажна во бикини – новата секси фотка е приказна сама за себе

Спортклуб
4 поврзани вести »

Хамбургер го менува тренерот по вториот неуспех да се врати во Бундеслигата

Gol.mk - пред: 9 часа

Втора година по ред поранешниот европски првак Хамбургер не успеа да ја исполни целта и не се избори ниту за бараж за промоција во првата Бундеслига. Тоа е голем удар за гигантот од северна Германија, а цената за неуспехот ќе ја плати тренерот Дитер ...