TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Meси ја напушта Барселона

Бриф - пред: 8 часа

Каталонскиот клуб на својата Фејсбук страница објави дека Лајонел Меси ги ...

Беше најдобар играч на „ѓаволите“ на подготовките, но не го убеди Оле за останување: Играч на Јунајтед си замина на ...

Дерби - пред: 10 часа

Манчестер Јунајтед потврди уште една трансфер зделка, овојпат за фудбалер кој е под договор со нив, а кој ќе привремено ќе си замине од тимот. Станува збор за Факундо Пелистри кој и официјално кариерата ќе ја продолжи во Депортиво Алавес каде ќе ...

Наполи може да ангажира засилување само во еден случај

Дерби - пред: 11 часа

Наполи не може да реализира трансфер ова лето, барем не додека не биде продадена некоја од големите ѕвезди на екипата. Како што пренесуваат италијанските медиуми, клупскиот буџет на Наполи не дозволува засилувања, а тоа може да се промени во случај ...

Легендарниот Ѕола не е за ангажман на Лукаку: Повеќе ми се допаѓаше тимот со…

Дерби - пред: 11 часа

Поранешниот фудбалер на Челси и легенда на италијанскиот фудбал, Џанфранко Ѕола даде свое видување на последните најави дека „сините“ од Лондон ќе го ангажираат Ромелу Лукаку. Трансферот на белгискиот интернационалец на „Стемфорд Бриџ“ и тоа како е ...

„Трансферот на Алиоски нема да биде проблем за репрезентацијата“

Gol.mk - пред: 13 часа

Благоја Милевски, новиот селектор на Македонија, на прес-конференцијата на која беше промовиран за нов селектор говореше на повеќе теми, а една од нив беше трансферот на Езџан Алиоски во Ал-Ахли од Саудиска Арабија.

Милевски: Трансферот на Алиоски нема да му биде проблем во репрезентацијата

Спортски

Mилс за трансферот на Алиоски: Некогаш треба да мислите и на вашето семејство

Спортски
3 поврзани вести »

Алфонсо Дејвис се појави на тренингот на Баерн и ги зачуди фановите со својата трансформација (Фото)

Дерби - пред: 12 часа

Тренинзите на Баерн Минхен од вчера се побогати и со Алфонсо Дејвис, спектакуларниот лев бек кој успеа да ја надмине повредата на зглобот која ја заработи на последниот настап за Канада. Супербрзиот дефанзивец на баварскиот гигант е еден плус во ...

Неверојатната физичка трансформација на Алфонсо Дејвис

Кајгана
2 поврзани вести »

УЕФА остана без елитен судија: Скомина поради фатална повреда става крај на кариерата

Дерби - пред: 17 часа

Дамир Скомина беше убедливо најдобар словенечки судија во последните неколку години и еден од најелитните во Европа, но сега 44-годишникот од Копер е приморан да стави ран крај на кариерата поради тешката повреда.

УЕФА остана без елитен судија: Скомина поради фатална повреда става крај на кариерата

Точка
2 поврзани вести »

Бока на пенали го елиминираше Ривер од Купот на Аргентина

Спортски - пред: 17 часа

Бока Јуниорс обезбеди пласман во осминафиналето од Купот на Аргентина откако на пенали славеше против Ривер Плата со 4:1. Натпреварот во Ла Плата не понуди премногу атрактивна игра како што секогаш се очекува од најголемото јужноамериканско дерби, ...

ВИДЕО: Бока Јуниорс по пенали го исфрли ривалот Ривер од Купот

Gol.mk
2 поврзани вести »

Класата е вечна: Макај има 30 килограми повеќе, но се уште поседува убиствен инстинкт пред голот (Видео)

Дерби - пред: 18 часа

Рој Макај своевремено беше еден од најдобрите голгетери во светот и својата слава ја стекна во силниот тим на Депортиво Ла Коруња, по што следеше негов трансфер на кариерата и премин во Баерн Минхен.

Класата е вечна: Макај има 30 килограми повеќе, но се уште поседува убиствен инстинкт пред голот

Точка
2 поврзани вести »

Бруно импресиониран од физичката трансформација на ѕвездата која имаше лоша прва сезона во Јунајтед

Дерби - пред: 19 часа

Бруно Фернандеш се подготвува за новата натперварувачка сезона како сите останати соиграчи во Манчестер Јунајтед, па сега е еден плус во изборот на Оле Гунар Солскјер откако имаше задоцнето враќање поради продолжената сезона на Европското првенство.

Бруно импресиониран од физичката трансформација на ѕвездата која имаше лоша прва сезона во Јунајтед

Точка
2 поврзани вести »