TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Легенда на Рома ќе седне на кормилото на Фиорентина

СуперСпорт - пред: 23 часа

Даниеле Де Роси, легендата на Рома и италијанскиот фудбал, би можел да почне своја тренерска кариера на клупата на Фиорентина. „Скај Спорт“ објави дека Де Роси, кој се повлече во јануари од активното играње фудбал, наскоро би можел да заплови во ...

Де Роси главен кандидат за клупата на Фиорентина

Макфакс

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

А1 On

Де Роси ќе застане на чело на Фиорентина

Сител

Курир Локално Денешен 24 Вести Кајгана MakPress Точка Sport M

14 поврзани вести »

Во Динамо не се шегуваат - Гоце Седлоски е во самоизолација!

Sport 1 - пред: 13 часа

Тимот Б на Динамо Загреб почна со подготовките за второлигашката сезона, меѓутоа составот не е комплетиран бидејќи тренерот Гоце Седлоски не работи со играчите затоа што е во самоизолација.

Во Динамо Загреб максимална внимателност: Седлоски во самоизолација!

Екипа
2 поврзани вести »

Симеоне за најскапиот играч во историјата на Атлетико: Тука никој нема договор дека мора да игра (Видео)

Дерби - пред: 12 часа

Атлетико Мадрид продолжи со фантастичните изданија по рестартот на сезоната и ремито на „Камп Ноу“ го надополни со висока победа од 3:0 над Мајорка, натпревар на кој нашиот Александар Трајковски беше стартер.

Сколс знае колку засилувања му се потребни на Јунајтед за да го предизвика Ливерпул за трката за титулата во ПЛ

Дерби - пред: 19 часа

Англиската фудбалска легенда, Пол Сколс смета дека Манчестер Јунајтед не е толку далеку и може во брзо време да го предизвика Ливерпул во трката за титулата во Премиерлигата. „Црвените“ по пауза од три децении се искачија на врвот во ПЛ, а во ...

Солскјер: Воопшто не сме блиску до тоа што го сакаме

Опсервер

Солскјер: Воопшто не сме блиску до тоа што го сакаме

Сител

Солскјер: Воопшто не сме блиску до тоа што го сакаме

Курир

Денешен Sport M MakPress

7 поврзани вести »

Размазеност или безобразлук? Жоао Феликс полуде поради замената (ВИДЕО)

Sport M - пред: 12 часа

Младиот играч на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс, реагираше бурно на по замената во мечот против Мајорка по само 55 минути игра. Диего Симеоне реши да го извади Португалецот од игра, а тоа воопшто не му се допадна, па тој реагираше жестоко.

Сваровски остана без прволигашки сјај во Тирол

Спортманија - пред: 12 часа

Трикратниот првак на Австрија испадна од Првата лига Тирол Сваровски ќе мора да игра во Втората лига на Австрија од следната сезона, откако денеска во директен дуел за опстанок не успеа да ја победи Адмира на домашен терен.

Шмајхел ја посочи големата грешка на Јунајтед: Не можам да сфатам зошто го продадоа (Фото)

Дерби - пред: 13 часа

Манчестер Јунајтед феноменално одговори на првиот гол кој го постигна Станислас на „Олд Трафорд“ ова попладне, па во продолжение испука „петарда“ во мрежата на Бурнмаут и се искачи на четвртото место на табелата во Премиер лигата.

ВИДЕО: Арсенал со четврти триумф во низа се врати во битката за ЛШ

Gol.mk - пред: 13 часа

Екипата на Арсенал освои важни бодови против директниот ривал во битката за излез во Европа идната сезона и откако славеше кај Вулверхемптон со 0-1. Средбата од 33 коло во Премиер лигата одиграна на „Молинеу“ беше решена со два гола пред крајот на ...

Арсенал казнет од ФИФА за трансфери, „топчиите“ стравуваат и од други глоби

SportMedia - пред: 12 часа

Тимот на Арсенал е казнет парично 40 илјади швајцарски франци од страна на ФИФА поради тоа што биле откриени неправилности при трансферите на Чуба Акпом во ПАОК и на Жоел Кембел во Фросиноне.