TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Анес Хот во нападот на Пелистер, промовиран и Николовски!

SportMedia - пред: 12 часа

Србинот Анес Хот (25) е новото име во редовите на Пелистер. Станува збор за напаѓач, а доаѓа од Нови Пазар. Во изминатиот дел од својата кариера Хот настапувал и за екипите на Мокра Гора, Фап Прибој, Тутин.

Бенџамин Демир се врати во Македонија Ѓорче Петров

Gol.mk - пред: 12 часа

Македонскиот фудбалер Бенџамин Демир во новата сезона ќе има нов клуб, затоа што си замина од екипата на Шкупи и се врати во Македонија Ѓорче Петров. Демир, кој има 24 години, беше меѓу чаирчани од месец јануари, но двете страни не го обновија ...

Познато со кого ќе „спарингува“ и Шкупи

SportMedia - пред: 17 часа

Екипата на Шкупи ќе замине на подготовки во Охрид, а Чаирчани предмалку го објавија и списокот на пријателски средби кои засега се закажани. На 18. јули ќе се игра против Борец, на 22. јули против Ренова, а на 26. јули против Струга.

Шкупи ќе ја темпира формата во Охрид, закажа неколку „тест“ средби

Gol.mk
2 поврзани вести »

Јуве го сотре градскиот ривал, прв гол на Роналдо од слободен удар за „Старата дама“ (видео)

SportMedia - пред: 13 часа

Екипата на Јувентус цврсто гази кон новата шампионска титула. Ниту градскиот соперник Торино не беше способен да ја запре „Старата дама“ во походот по престолот во Италија. Момците на Маурицио Сари лесно и по кој знае кој пат го совладаа Торино на ...

Истрага за наместен меч во Албанија: Билис Балш и Тирана во опасност!

SportMedia - пред: 12 часа

Фото: panorama.com.al Првиот полуфинален натпревар од купот на Албанија помеѓу Билис Балш и Тирана одигран пред два дена е посочен како сомнителен, соопштија од Фудбалската федерација на Албанија.

Талески: Вардар и Македонија се прекрасни, но јас секогаш целам на подобро

Gol.mk - пред: 14 часа

Алекс Талески, младинскиот репрезентативец на Македонија и некогашен играч на Вардар, сега гради кариера во Чешка каде го носи дресот на Викторија Плзен, тим во чии редови во минатото настапуваа легенди како Павел Недвед и Петр Чех.

Мурињо најави: Ќе прекршам едно корона правило поради Анчелоти (Видео)

Дерби - пред: 13 часа

Тотенхем беше драстично оштетен на мечот против Шефилд Јунајтед и Жозе Мурињо навистина се воздржуваше со изјавата по мечот со цел да не добие сериозна суспензија, но сепак Португалецот не пропушти да ги „испегла“ ВАР судиите кои му поништија чист ...

ФОТО: Новиот дрес на Борусија Дортмунд доби чиста „десетка“ од фановите

Gol.mk - пред: 13 часа

Екипата на Борусија Дортмунд го претстави дресот за сезоната 2020/21 и веднаш предизвика лавина реакции на социјалните мрежи. На дизајнот очекувано преовладува жолтата боја со црни нијанси, а на средина стои името на спонзорот „1&1“.

Само еден фудбалер на Манчестер сити не аплаудираше на играчите на Ливерпул (Видео)

Спортманија - пред: 19 часа

Новите шампиони беа дочекани со традиционален шпалир, но не сакаа сите да честитаат По 30 години чекање, Ливерпул го оствари сонот и стана шампион на Англија. Избраниците на Јирген Клоп направија историски успех и се првиот тим кој успеал да стигне ...

Сите фудбалери на Сити им аплаудираа на играчите на Луверпул, само еден – не! (ВИДЕО)

Sport 1

Еден играч на Манчестер сити не му аплаудираше на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Само еден играч на Сити не му аплаудираше на Ливерпул

Оff.net
4 поврзани вести »

Јуве ја доби градската пресметка со Торино, цврсто гази кон нова титула (ВИДЕО)

Екипа - пред: 13 часа

Јувентус цврсто гази кон новата титула во Серија А откако во 30. коло славеше со 4-1 против Торино во градската дерби пресметка. „Црно-белите“ победата ја обезбедија уште во првото полувреме со головите на Дибала во 3. минута и Куардадо во 29.