TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Јуве го сотре градскиот ривал, прв гол на Роналдо од слободен удар за „Старата дама“ (видео)

SportMedia - пред: 14 часа

Екипата на Јувентус цврсто гази кон новата шампионска титула. Ниту градскиот соперник Торино не беше способен да ја запре „Старата дама“ во походот по престолот во Италија. Момците на Маурицио Сари лесно и по кој знае кој пат го совладаа Торино на ...

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен Печат - пред: 19 часа

Селекторот на македонската А репрезентација ги следи внимателно настапите на најдобрите наши фудбалери кои настапуваат во странство. Помеѓу нив и талентираниот Елиф Елмас кој ги брани боите на италијанскиот Наполи, а Игор Ангеловски му честиташе за ...

Ангеловски: Елмас постојано напредува, се надевам дека ќе стане лидер како Пандев

Gol.mk
2 поврзани вести »

Истрага за наместен меч во Албанија: Билис Балш и Тирана во опасност!

SportMedia - пред: 14 часа

Фото: panorama.com.al Првиот полуфинален натпревар од купот на Албанија помеѓу Билис Балш и Тирана одигран пред два дена е посочен како сомнителен, соопштија од Фудбалската федерација на Албанија.

Мајката го советува синот да не оди никаде, а за него Реал Мадрид покажа силна желба

Sport M - пред: 16 часа

Младиот фудбалер на Рома, Николо Заниоло би можел да направи животен трансфер ова лето. 21-годишниот игра навистина фантастично во дресот на римски клуб, но незгодна повредата на коленото го тргна од терените неколку месеци и тој во моментов е во ...

Секси мама не дозволува трансфер во Јувентус на еден од најталентираните италијански фудбалери

Екипа
2 поврзани вести »

Талески: Вардар и Македонија се прекрасни, но јас секогаш целам на подобро

Gol.mk - пред: 15 часа

Алекс Талески, младинскиот репрезентативец на Македонија и некогашен играч на Вардар, сега гради кариера во Чешка каде го носи дресот на Викторија Плзен, тим во чии редови во минатото настапуваа легенди како Павел Недвед и Петр Чех.

Мурињо најави: Ќе прекршам едно корона правило поради Анчелоти (Видео)

Дерби - пред: 15 часа

Тотенхем беше драстично оштетен на мечот против Шефилд Јунајтед и Жозе Мурињо навистина се воздржуваше со изјавата по мечот со цел да не добие сериозна суспензија, но сепак Португалецот не пропушти да ги „испегла“ ВАР судиите кои му поништија чист ...

ФОТО: Новиот дрес на Борусија Дортмунд доби чиста „десетка“ од фановите

Gol.mk - пред: 14 часа

Екипата на Борусија Дортмунд го претстави дресот за сезоната 2020/21 и веднаш предизвика лавина реакции на социјалните мрежи. На дизајнот очекувано преовладува жолтата боја со црни нијанси, а на средина стои името на спонзорот „1&1“.

Познато со кого ќе „спарингува“ и Шкупи

SportMedia - пред: 18 часа

Екипата на Шкупи ќе замине на подготовки во Охрид, а Чаирчани предмалку го објавија и списокот на пријателски средби кои засега се закажани. На 18. јули ќе се игра против Борец, на 22. јули против Ренова, а на 26. јули против Струга.

Шкупи ќе ја темпира формата во Охрид, закажа неколку „тест“ средби

Gol.mk
2 поврзани вести »

Јуве ја доби градската пресметка со Торино, цврсто гази кон нова титула (ВИДЕО)

Екипа - пред: 14 часа

Јувентус цврсто гази кон новата титула во Серија А откако во 30. коло славеше со 4-1 против Торино во градската дерби пресметка. „Црно-белите“ победата ја обезбедија уште во првото полувреме со головите на Дибала во 3. минута и Куардадо во 29.

Ерменија ја стопира лигата: Пет клуба и 58 луѓе се суспендирани (45 доживотно)!

SportMedia - пред: 15 часа

Фото: Екипата на Масис Фудбалската федерација на Ерменија презеде ригорозни мерки во борбата со наместени натпревари во локалниот шампионат. Откриено е дека дури 30 натпревари ов втората лига биле наместени поради што ФФ на Ерменија во соработка со ...