TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал

Маркизио има предлог за Јувентус: Тој е напаѓачот кој им недостасува

Дерби - пред: 17 часа

Поранешниот италијански репрезентативец, Клаудио Маркизио има еден интересен трансфер предлог за лидерот во Серија А составот на Јувентус. Маркизио кој најголемиот дел од кариерата го мина во таборот на „бјанконерите“ смета за Јувентус фантастично ...

„Да, има заразени фудбалери – но атмосферата е здрава“

Спортклуб - пред: 18 часа

Белорусија беше меѓу единствените земји каде се играше фудбал за време на пандемијата на коронавирус. Белорусите ја започнаа сезоната во март и одиграа 15 кола досега, како ништо да не се случило, а таму Федерацијата не се грижи ниту сега кога ...

„Да, имаме заразени играчи, но атмосферата е – здрава“.

Sport M
2 поврзани вести »

Џон Стоунс ќе го напушти Сити, Евертон и Арсенал со понуда за дефанзивецот

Дриблинг - пред: 18 часа

Англискиот репрезентативец, Џон Стоунс не е среќен од третманот во Сити каде што е пета опција за централните бековски позиции. Стоунс е несреќен и разочаран од односот на Гвардиола и сака да го напушти „Етихад“ ова лето пренесуваат медиумите од ...

Анализа на Вулвс – Арсенал: Вулвс игра импресивна сезона и може да заврши во ЛШ!

Спортски - пред: 19 часа

Вулвс – Арсенал е мечот кој привлекува најголемо внимание викендов во англиската Премиер Лига. Двете екипи имаат слична цел, но домаќинот е многу поблиску до исполнување на целта. Секако, нема сомнеж дека ќе следиме еден крајни интересен и неизвесен ...

Едно европско првенство ќе се одложи затоа што во редовите на шампионот има заболени од Коронавирусот

Спортманија - пред: 18 часа

Цел тим мора да оди во изолација, а се стравува дека и во останатите клубови може да има заболени Будуќност ја потврди доминацијата во првенството на Црна Гора и ја освои фудбалската титула, иако до крајот има уште пет кола до крајот.

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Кајгана - пред: 18 часа

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед стигна на сцената како срамежливо 18-годишно момче во 2016 година и веднаш стана хит на Олд Трафорд. Оттогаш, се соочи со тешкотии на теренот и ги надмина, еволуирајќи во еден од најдобрите играчи за напад во Премиер ...

Борец дефинитивно во Струга, договорени пријателските средби

SportMedia - пред: 19 часа

Дефинитивно, како впрочем и поголемиот дел од нашите прволигаши, и тимот на Борец летово ќе се подготвува на охридското езеро. Поточно во Струга. Договорени се и пријателските средби кои се на програмата на тренерот Горазд Михаилов.

Инсиње: Го одбив Тоти, разделбата со Раиола беше…

Дерби - пред: 19 часа

Ѕвездата на Наполи, Лоренцо Инсиње од неодамна има нов агент, односно во иднина ќе биде претставуван од агенцијата на Винченцо Писакане. Тој се одлучи да се раздели со Мино Раиола, а медиумите многу зборуваа за тоа посочувајќи различни причини за да ...

Тиквеш со прволигаши ќе се подготвува за новата сезона во ВМФЛ

Gol.mk - пред: 19 часа

Екипата на Тиквеш одигра одлична сезона во ВМФЛ – Исток, но среќата како да ѝ го сврте грбот, затоа што поради пандемијата со коронавирус и прекинот на шампионатот, остана без борба за враќање во прволигашкото друштво.

Хата размислува за Чеде Јаневски

SportMedia - пред: 19 часа

Екипата на Хата од Обединетите Арапски Емирати која своеврено ја водеше нашиот стратег Ѓоко Хаџиевски во плановите за нов кормилар има уште еден македонец. Се работи за уште еден наш поранешен селектор, Чеде Јаневски кој во моментов е без ангажман ...