TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

МЗТ мисли и на иднината: Талентираниот Исајлоски потпиша петгодишен договор со „штрковите“

Дерби - пред: 36 мин

Македонскиот кошаркарски прволигаш, МЗТ Скопје освен што прави конкурентен тим за следната сезона размислува и за иднината, па така денеска објави дека го ангажирале талентираниот јуниорскиот репрезентативец Виктор Исајлоски.

МЗТ потпиша со талентираниот Исајлоски

Либертас

МЗТ донесе 17-годишен јуниорски репрезентативец од Феникс

Gol.mk

Талентираниот Исајловски пет години во МЗТ Скопје

SportMedia

Екипа Sport 1

6 поврзани вести »

ДОГОВОРЕНО: И Јанески во „Градски парк"

SportMedia - пред: 19 мин

Работнички утре ќе добие уште едно засилување откако се договорени скоро сите работи за трансфер на Марјан Јанески. Бобан Стајиќ нема да биде и единственото репрезентативно засилување во овој летен преоден рок за актуелниот шампион на Македонија – ...

Јанески се премисли, потпишува за Работнички

Екипа

И Јанески потпиша за Работнички

Кумановски м.

Работнички го договори Бобан Стајиќ

Gol.mk

Вечер Кумановски м.

6 поврзани вести »

Стив Кер го продолжи договорот со Вориорси

Gol.mk - пред: 1 час

НБА шампионот Голден Стејт Вориорс го сочува својот предводник Стив Кер и за во иднина, откако вчера ја продолжи соработката со стратегот кој во последните четири сезони им донесе три шампионски прстени.

Сакам да бидам како Стив Неш, а не како Стеф Кари

Вечер

Стив Кер го продолжи договорот со Голден стејт

А1 On

Стив Кер го продолжи договорот со Голден стејт

Sport M

Канал5 Курир

6 поврзани вести »

Младите македонски кошаркари ќе разигруваат за пласман од 9 до 16 место

Сител - пред: 2 часа

Младата македонска кошаркарска репрезентација ќе разигрува за пласман од 9 до 16 место во Б дивизијата на Европскиот шампионат за играчи до 20 години, што се одржува во Софија. Со вчерашната победа над Белорусија 84-77 втора во четирите одиграни ...

Младинците со фантастичен финиш ја легнаа на колена Белорусија!

Sport 1

Македонија со фантастичен пресврт до триумф над Белорусија

Екипа

Младинците со пресврт ги совладаа врсниците од Белорусија

Дерби

Gol.mk Н.Македонија SportMedia Basketball 1tv Независен А1 On +инфо

15 поврзани вести »

Кошаркарите крвнички се истепаа, ама најжестока казна добија – судиите! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 6 часа

Челниците на ФИБА конечно ги официјализираа казните за учесниците во најголемата тепачка на еден натпревар во нивна организација, според кои суспензии и парични санкции добија 13 кошаркари, двајца тренери и комплетната судиска екипа.

(ВИДЕО) ФИБА суспендираше 13 играчи, тренери и судии поради тепачка

Бриф

ФИБА жестоко ги казни тепачите од Филипините и Австралија (Видео)

TopSport

ФИБА суспендираше 13 играчи, тренери и судии поради тепачка (видео)

Либертас

Кајгана

5 поврзани вести »

Ленард Ленард не е задоволен од договорот и подготвува бојкот на Репторс?

Либертас - пред: 5 часа

Каваи Ленард не е задоволен од договорот, кој го испрати во Торонто и дури размислува да го бојкотира новиот тим, тврдат медиумите во САД. Вчера стана јасно дека Сан Антонио ќе направи трансфер на играчот во Канада заедно со Дани Грин, а во замена ...

Спарси го пратија Ленард во Торонто, тој чека нов „трејд“?

TopSport

Попович го искоментира трејдот Ленард-Дероузен: Не можам да бидат посреќен, оваа зделка…

Дерби

Ленард се пресели во Торонто во замена за Дерозан

Gol.mk

Стандард Либертас 1tv Sport M

8 поврзани вести »

НАЈВАЖНА Е НАСМЕВКАТА: Бјелица се враќа во „Фенер"?

SportMedia - пред: 19 мин

Иако делуваше дека е се договорено со Филаделфија, некогаш најкорисниот играч на Евролигата Немања Бјелица најверојатно ќе се врати на „местото на злосторството", во Истанбул, кај Жељко Обрадовиќ...

МКФ во „војна“ со Германија за Здравевски

Екипа - пред: 39 мин

Големиот талент Даниел Здравевски сепак нема да може да настапи за јуниорската репрезентација на Македонија на претстојното ЕП што ќе се одржи во Скопје, поради „блокадата“ што ја добил од страна на Германската кошаркарска федерација.

Кајл Курич потпиша двегодишен договор за Барселона

Gol.mk - пред: 2 часа

28-годишниот словачки репрезентативец Кајл Курич, кој играше и на пресметките против Македонија во рамките на претходниот квалификациски циклус, потпиша за каталонскиот гигант Барселона. Тој доаѓа од рускиот Зенит Санкт Петербург, клуб со кој ...

Нов одличен потег на каталонците: Барселона доби „снајперско“ засилување за новата сезона

Дерби
2 поврзани вести »

Гасол спасува емигранти на Медитеранот (Фото)

Вечер - пред: 3 часа

Шпанскиот кошаркар кој настапува во НБА лигата, Марк Гасол, ова лето се приклучи кон организацијата за спасување на емигранти кои се обидуваат да дојдат до европско тло. Бродовите на организацијата „НГО Проактива Опен Армс“ патролираат низ ...

Заработува милиони во НБА, а летото го минува спасувајќи животи: На славниот кошаркар му се воодушевува цела планета

Курир

Кошаркарот Марк Гасол во тим за спасување мигранти

А1 On

ЗА РЕСПЕКТ: Гасол во тимот за спасување на мигранти

SportMedia

ЗаЗабава Либертас Сител Република

8 поврзани вести »