TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

Нов ден, ново шоу: Дончиќ изведе фудбал магија на тренингот (Видео)

Дерби - пред: 7 часа

Добар дел од НБА тимовите веќе се во Орландо и во специјални услови ги одработуваат подготовките и тренинзите пред рестартот на сезоната, но кога е во прашање Далас, во изминатите два дена задолжен за шоу на тренинзите беше еден човек.

ВИДЕО: Дончиќ одново ги одушеви фановите – даде тројка со нога од ПРВ ОБИД!

Gol.mk

Рака или нога, за Дончиќ нема разлика (видео)

Спортманија

Дончиќ ги надмина сопствените можности: Неговиот потег се шири на Интернет, а Нејмар беше воодушевен (ВИДЕО)

Sport M

Спортски Sport 1 SportMedia Екипа

8 поврзани вести »

Леброн Џејмс одби да носи политичка порака на дресот: Сите добро знаат за што се залагам…

Екипа - пред: 6 часа

Леброн Џејмс одлучи дека нема да го искористи правото во продолжението од НБА сезоната во Орландо место своето име да носи порака за социјална рамноправност и праведност. Џејмс и соиграчите од ЛА Лејкерс стигнаа во спортскиот комплекс „Дизни ворлд“ ...

„Кралот“ ја отфрли можноста на својот дрес да носи слоган за рамноправност

Дриблинг

Мареј го критикуваше Јокиќ па доби шлаканица од навивачите

Спортманија

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен Печат

Кајгана Локално Опсервер Денешен Либертас +инфо А1 On MakPress

14 поврзани вести »

Мута Николиќ позитивен на коронавирус, префрлен во болница

Екипа - пред: 7 часа

Српскиот кошаркарски стратег Мирослав Мута Николиќ доцна синоќа бил примен во една од белградските клиники откако било утврдено дека овој стручњак е позитивен на covid-19. Николиќ бил примен со воспаление на белите дробови, состојбата не му е ...

Долгогодишниот помошник селектор на Србија заврши во болница поради ковид-19

Sport 1

Мирослав Мута Николиќ во болница поради коронавирус

SportMedia

Легендарниот тренер на Партизан е хоспитализиран поради Коронавирус

Дриблинг
4 поврзани вести »

Британците го добија првиот кошаркарски клуб во европските натпреварувања

Екипа - пред: 5 часа

Прв клуб од Велика Британија во некое од кошаркарските европски натпреварувања ќе биде Лондон Лајонс. Тие во сезоната 2020/2021 ќе учествуваат во ФИБА Лигата на шампиони. Тоа значи дека Лондон првпат во 21.

Британците се враќаат во европската клупска кошарка

Телма

Британците го добија првиот клуб во европската кошарка

TopSport

Британците го добија првиот клуб во европската кошарка

Макфакс

MTM Точка

6 поврзани вести »

Соколов останува во Еуро Никел

Дерби - пред: 6 часа

Екипата на Еуро Никел и во наредната натпреварувачка сезона ќе може да смета на услугите на Дарко Соколов. Соколов и клубот од Кавадарци се договорија за продолжување на соработката на обострано задоволство.

Дарко Соколов потпиша нов договор со Еуро Никел

Екипа

Соколов во Еуроникел уште една сезона

SportMedia
3 поврзани вести »

ТФТ потпиша со „кенгурот“ Лаклан Андерсон

Gol.mk - пред: 4 часа

Она што се најавуваше во изминатиот период, се реализира. ТФТ донесе трето странско име во своите редови и потпиша договор со австралискиот кошаркар Лаклан Андерсон. 21-годишникот доаѓа од САД , каде настапуваше за реномираниот колеџ Истерн Кентаки.

Експлозија и една од најпознатите арени во светот се претвори во пепел (Видео)

Спортманија - пред: 8 часа

Некогашниот дом на трикратниот НБА првак замина во историја Некогашниот дом на НБА клубот Детроит пистонс, арената „Палас“ замина во историјата. Повеќенаменската арена има капацитет од преку 22.000 гледачи, а речиси три децении беше дом на ...

Очувот на Зајон Вилијамсон примил мито од 400.000 долари

Вечер Прес - пред: 9 часа

Голем скандал ја тресе НБА-лигата, а во главната улога се најде првиот пик на драфтот, Зајон Вилијамсон. Обвинувањата одат на сметка на неговиот очув, Ли Андерсон, кои примил мито од 400.000 долари од маркетинг агентот Славко Ѓуриќ.

ВИДЕО: Зајон Вилијамсон со спектауларно забивање ги шокираше соиграчите

Дриблинг
2 поврзани вести »

Уште не знаат лев двочекор, ролинг и зона-прес, а веќе имаат по неколку - менаџери!

Sport 1 - пред: 11 часа

Изминативе неколку недели речиси редовно на социјалните мрежи можеа да се прочитаат објави со честитки за потписи на млади македонски кошаркари за домашните клубови и тоа пред сѐ од профили на менаџерски агенции кои „мешетерат“ во државата, а чиј ...

Потег кој предизвика расправа: Дали ова е два или три поени? (ВИДЕО)

Спортски - пред: 10 часа

„ЕСПН“ објави едно интересно видео на својот Твитер профил и така отвори расправа помеѓу љубителите на кошарката. Имено, едно момче изведен еден интересен и необичен потег бидејќи се одрази од позади линијата за три поени кратко леташе и потоа ...