TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кошарка

Игор Кокошков замена за Обрадовиќ во Фенер

ММС - пред: 16 часа

Поранешниот НБА тренер и сегашен селектор на српската кошаркарска репрезентација, Игор Кокошков, ќе застане на клупата на турскиот великан Фенербахче. Кокошков ќе го замени Жељко Обрадовиќ, откако челниците на Фенер и трофејниот европски тренер не ...

Кокошков во Фенер, Јасикевичиус во Барса

Вечер Прес
2 поврзани вести »

Дабовиќ: Ме донесоа во клубот само бидејќи претседателот сакаше да спие со мене

TopSport - пред: 13 часа

Поранешната српска кошаркарка Милица Дабовиќ тврди дека била донесена во еден грчки клуб само бидејќи претседателот на клубот сакал да спие со неа. Се верува дека се работи за грчкиот клуб Палео Фалиро, каде што таа играше три месеци во 2009 година, ...

Нено ќе си оди? Хувентуд донесе нов плејмејкер

Gol.mk - пред: 14 часа

Шпански Хувентуд донесе конкуренција на Ненад Димитријевиќ и повторно ги активира шпекулациите дека младиот македонски кошаркар може да си замине од екипата и да продолжи во друг тим. Хувентуд потпиша договор со Феран Басас, 28-годишен шпански ...

Единствениот натпревар на кој Мајкл Џордан немаше никакви шанси за победа (ВИДЕО)

Екипа - пред: 16 часа

Ерик Барбер во 80-тите години на минатиот век пишуваше писма до американските медиуми за својот сон да одигра баскет еден на еден против Мајкл Џордан. Ѕвездата на Чикаго Булс мораше мечот да го одигра во инвалидска количка исто како и Барбер.

Кошаркарска ѕвезда извади човек од затвор за убиство кое не го сторил!

Вечер Прес - пред: 16 часа

Една од најдобрите американски кошаркари, ѕвездата на ВНБА-лигата, Маја Мур, ја пропушти целата сезона за да му помогне на невин човек кој беше осуден на 50 години затвор. На крајот и успеа во намерата.

Новиот Дончиќ си замина од Реал, ќе игра за Цедевита Олимпија

Спортманија - пред: 18 часа

Дан Душчак пристигна во Кралскиот клуб како 15-годишно момче и по три години одлучи да се врати во родната земја. Дан Душчак ќе игра во следните 4 сезони за Цедевита Олимпија, а во клубот од родната земја пристигна од редовите на Реал Мадрид.

Нов потег на НБА – кошарка ќе играат сите

TopSport - пред: 23 часа

НБА лигата ќе воведе „балон“ и за оние тимови што не успеаја да се пласираат во плеј-офот. Завршницата на НБА лигата ќе се игра во Орландо од 30 јули, ќе настапат 22 екипи. ЕСПН објави дека останатите осум екипи ќе можат да тренираат и да играат ...

Нов потег на НБА – кошарка ќе играат сите

Макфакс

Нов потег на НБА – кошарка ќе играат сите

Точка
3 поврзани вести »

Волден од Паризан се пресели во Црвена звезда

TopSport - пред: 22 часа

Американецот Кори Волден (27) го официјализираше трансферот од Партизан во Црвена звезда. Волден со црвено-белите потпиша две годишен договор. Кори Волден предизвика кошаркарски земјотрес во Белград откако реши од Партизан да се пресели во редовите ...

Роко Лени Укиќ е нов член на Цедевита Олимпија

СуперСпорт - пред: 23 часа

Искусниот хрватски плејмејкер Роко Лени Укиќ е нов член на Цедевита Олимпија, тоа е потврдено. Укиќ потпиша едногодишен договор, а играњето во Љубjана не е непознато за него затоа што играше за Олимпија во сезоната 2014/15 и 17/18.

Најпопуларната видеоигра за НБА во чест на Коби Брајант ќе има - „солена цена“

Sport 1 - пред: 23 часа

Компанијата „2К“ објави конечно целосна листа на кошаркари, кои ќе бидат ѕвезди на насловната страна на новата видео-игра „НБА 2К21“. Овој серијал постои веќе 19 години и по многу работи се посебни, а новото издание ќе биде наречено „Мамба ...