TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракомет

Барселона се радуваше во дербито со Алборг

Слободен Печат - пред: 5 часа

Барселона ќе остане на врвот на табелата во групата Б откако шпанскиот тим вечерва славеше во дербито со Алборг 31:26 во последниот натпревар од деветот около. За бранителот на титулата ова беше осма победа во сезоната.

Каталонците не запираат: Барса на крилјата на Де Варгас го сруши незгодниот Алборг

24 Ракомет

Барса го доби дербито со Алборг, Перес де Варгас во елемент (ВИДЕО)

SportMedia
3 поврзани вести »

Бутел Скопје прв ја прескокна Куп-пречката, декласиран прволигашот Јехона

Gol.mk - пред: 4 часа

Ракометарите на Бутел Скопје се првите патници во четвртфиналните групи на Купот на Македонија во ракомет во машка конкуренција. Бутелчани славеа со убедливи 53-30 против прволигашот Јехона во натпревар што се одигра денеска во „Антон Димитров“.

Фер плеј потег на Димитриески – не им дозволи на судиите да исклучат противнички играч! (ВИДЕО)

24 Ракомет

Бутел прв го мина осминафиналето во Купот и тоа со 53 постигнати гола

Sport 1

Бутел со фуриозен старт во Купот, броеше до 53 против Јехона

24 Ракомет
4 поврзани вести »

Веспрем се истури врз Висла, ППД Загреб со бод од Букурешт

SportMedia - пред: 8 часа

По шокантниот пораз од ППД Загреб во минатото коло, Веспрем се истури врз Висла Плоцк. Унгарскиот вицепрвак лесно ја доби пресметката од деветото коло, на домашен терен славеше со 32-22. Оваа средба ракометарите на Веспрем ја решија во првото ...

Веспрем брзо се созеде, Дибиров и Чупиќ донесоа реми за ППД Загреб

Gol.mk

Ненадиќ покажа класа, Веспрем го декласираше Плоцк

24 Ракомет

Хрватска без Јагањац, но со Карачиќ, Чупиќ и Циндриќ на ракометниот Мундијал

Gol.mk

24 Ракомет Gol.mk Gol.mk Вечер Прес

8 поврзани вести »

Кадетската репрезентација ќе настапи на престижен турнир во Германија

Телма - пред: 8 часа

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија во машка конкуренција на крајот од овој месец ќе настапи на елитниот меѓународен турнир „Шпаркасен Куп“, што ќе се одржи во градот Мерциг во Германија.

Кадетите на силен турнир во Германија

Екипа

Македонските надежи за првпат ќе бидат дел од „Шпаркасе Купот“!

SportMedia

Кадетите со пет проверки: Македонија на силен турнир во Германија!

24 Ракомет
4 поврзани вести »

Еурофарм Пелистер започна со продажба на влезниците за натпреварот против Бисадоа Ирун

Битола Њуз - пред: 9 часа

Еурофарм Пелистер од Битола ги пушти во продажба влезниците за натпреварот од Европската лига против екипата на Бисадоа Ирун од Шпанија, кој ќе се игра во Битола, во спортската сала “Боро Чурлевски“ во вторник, со почеток во 20:45 часот, и ја упати ...

Црногорски судии ќе го водат дуелот Еурофарм Пелистер - Бидасоа Ирун

Gol.mk

Еурофарм Пелистер гледа кон Нашице

24 Ракомет

Еурофарм Пелистер со пораз во Шпанија, Бидасоа лесно до бодовите

Битола Њуз

Опсервер Сител MakPress

7 поврзани вести »

ВИДЕО | Фантастичната одбрана на Митревски против ПСЖ

Слободен Печат - пред: 17 часа

Порто не успеа да слави дома против ПСЖ, францускиот тим забележа триумф од 33:35, но македонскиот голман Никола Митревски повторно бранеше на високо ниво . Митревски натпреварот го заврши со девет одбрани, а веројатно две од нив ќе се најдат во топ ...

Митревски со девет одбрани, нови победи за ПСЖ и Магдебург во ЛШ

Слободен Печат

Митревски и Порто го предизвикаа ПСЖ, но потклекнаа во второто полувреме

Дерби

Митревски и Порто имаа сила само за едно полувреме против ПСЖ

Екипа

Gol.mk Sport 1 24 Ракомет SportMedia Пулс24

9 поврзани вести »

Борко се радуваше на победа против Миркуловски

Дерби - пред: 7 часа

Лемго на ветеранот Борко Ристовски издвојуваше победа над Вецлар од 34-29 во рамките на 16. коло во Бундеслигата. Домаќините покажаа повеќе во двете полувремиња (16-14, 18-15) и заслужено дојдоа до триумф број пет во оваа сезона.

Лемго го победи Вецлар на Миркуловски без помошта на Ристовски

SportMedia
2 поврзани вести »

Македонките од Коњалти ремизираа во дербито со Измир на Озел

24 Ракомет - пред: 7 часа

Екипата на Коњалти, во која настапува репрезентативката на Македонија, Моника Јанеска и поранешната членка на Вардар и Металург, Ивана Гакидова, во дербито од турскиот шампионат ремизираше со тимот на Измир, 28:28.

Загреб водеше во Букурешт, а на 20 секунди до крај погоди за реми

24 Ракомет - пред: 8 часа

Загреб се искачи едно место повисоко на табелата во Група А од ЕХФ лигата на шампионите откако одигра нерешено 27-27 на гостувањето кај Динамо Букурешт. Хрватскиот првак може да жали што не победи, но и да биде среќен со освоениот бод.

Кил му се одмазди на Нант

24 Ракомет - пред: 8 часа

Ракометарите на Кил во натпревар од 9. коло од Лигата на шампионите на свој терен го совладаа Нант, со резултат 37:33. Првиот меѓусебен дуел меѓу двете екипи сезонава заврши со убедлива победа на Нант од осум гола разлика, 38:30.