TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

Фото: Грбот на велосипедист по трка на дожд

Канал5 - пред: 5 часа

Погледнете како излгеда грбот на еден учесник во велосипедска трка. Се изгледа страшно, а тешко би ја погодиле причината за тоа. Ова ќе ви се случи ако возите велосипед кога надвор паѓа град.

Страшно: Силниот град ги направи партали велосипедистите на трка во Франција (ВИДЕО)

Sport 1

Силниот град ги помодре велосипедистите во Франција (ФОТО)

+инфо

Велосипедистите со огромни модринки по градот на Дофин

Макфакс

Точка Таратур Република

7 поврзани вести »

Повеќе манифестации во Охрид со измени во програмата и согласно здравствените протоколи

Опсервер - пред: 7 часа

Охрид, 14 август 2020 () – Новонаметнатите околности предизвикани од епидемијата на коронавирусот резултираа со откажувања на многу културни, забавни и спортски манифестации што ја одбележуваа летната туристичка сезона во Охрид.

Уличната трка “Охрид трчаТ” доби зелено светло од Комисијата за заразни болести

Мета

Атлетски викенд „Охрид трчаТ“ на крајот на месецов

А1 On

Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Опсервер

Sport M Frontline +инфо Либертас MakPress Курир Екипа Република

19 поврзани вести »

Ботас најбрз на првата тренинг сесија за ГН на Шпанија

Курир - пред: 4 часа

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас забележа најдобро време на денешната прва слободна тренинг сесија за Гран-при на Шпанија. На патеката „Каталонија“ крај Барселона, двата болида на „црните стрели“ повторно беа надвор од дофатот на тренинзите, ...

Ботас најбрз на првата тренинг сесија за ГН на Шпанија

Опсервер

Ботас најбрз на првата тренинг сесија за ГН на Шпанија

Sport M

Ботас најбрз на првата тренинг сесија за ГН на Шпанија

24 Вести

А1 On Либертас MakPress

7 поврзани вести »

СТРОНГМЕН ГИ СКРШИ ДВЕТЕ КОЛЕНА КОГА ПОДИГНА 400 кг.

Фактор - пред: 7 часа

Александар Седих претрпе сериозна повреда на натпреварот во Русија ... На европскиот натпревар во powerlift, што неодамна се одржа во Русија, еден млад силен човек, Александар Седих, реши да направи сквот со тежина од 400 килограми.

На дигач на тегови му пукнаа двете колена на Европското првенство (Вознемирувачко видео)

Канал5

Проба да крене 400 килограми, но си ги скрши колената (Вознемирувачко видео)

Спортманија

(ВИДЕО) Човекот врескаше од болка: Ужасни сцени при обид да крене 400 килограми

СуперСпорт
4 поврзани вести »

Ломаченко се одрече од дел од хонорарот за да договори голем меч за обединување на титулите!

IPON - пред: 8 часа

Од денес, љубителите на боксот може да очекуваат уште една голема борба. Конечно, постигнат е договор за голем меч во лесна категорија меѓу двајца феноменални шампиони – Васил Ломаченко (14-1) и Теофим Лопез (15-0).

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

IPON - пред: 7 часа

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести Стефановски преместувањето на борбата е поради пандемијата на коронавирусот.

Велосипедист паднал во трка , го скршил рбетот, но ја завршил трката

Канал5 - тукушто објавено

Ирскиот велосипедист Дан Мартин (Israel Start-Up Nation) вчера падна во текот на втората фаза од трката Criterium du Dauphine, но и покрај болката стигна до финишот, а подоцна било утврдено дека тој претрпел вертебрална фрактура на лумбалниот 'рбет.

Погледнете како помина соочувањето меѓу Миочиќ и Кормиер (ВИДЕО)

IPON - пред: 8 часа

Помалку од два дена нè одвојуваат од една од најважните борби во тешка категорија во историјата на УФЦ. Во раните утрински часови во недела е закажан голем настан на УФЦ 252, односно настан на кој Стипе Миочиќ ќе ја брани титулата против многу добро ...

Миочиќ: Викендов ќе одредиме кој е најголем во тешка категорија

IPON

Дана Вајт: Престанете со глупостите дека Федор е најголем

IPON
3 поврзани вести »

Добро подгответе го мразот, НХЛ-маратонците од Тампа беј и Колумбус ќе „трчаат“ нов круг

Спортманија - пред: 22 часа

Двете екипи пред два дена одиграа неверојатен меч, четвртиот најдолг во историјата на најсилната хокеарска лига, а вечерва пак ќе излезат на мегдан Хокеарите на Тампа беј лајтнингс и Колумбус Блу џекетс имаа 48 часа да се одморат од неверојатниот ...

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Курир - пред: 6 часа

Многу луѓе пробале да постат, од здравствени и од религиозни причини. Некои со постепено намалување на процентот на маснотии и продукти од животинско потекло, а други со периоди во денот во кои не внесуваат никаква храна или пијалоци.

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Кајгана
2 поврзани вести »