TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

Махонс со нов договор вреден повеќе од 500 милиони долари

Алсат-М - пред: 20 мин

Патрик Махонс, кој игра за тимот на Канзас Сити во американскиот фудбал, потпиша нов 10-годишен договор вреден 503 милиони долари. 24-годишниот Махомс со последниот договор станува најскапиот играч во историјата на овој спорт.

Махомс доби договор вреден 450.000.000 долари

Вечер Прес

Квотербекот на Канзас сити ќе добие – пола милијарда долари!

СуперСпорт

Американскиот фудбалер Махомс го потпиша најбогатиот договор во историјата на спортот

Сакам да кажам

МКД Sport 1 Sport M Спортклуб SportMedia Дриблинг Спортманија Слободен Печат

12 поврзани вести »

Направивме се што можеме

Вечер Прес - пред: 3 часа

Шампионот во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, пред неколку дена го погреба својот татко Абдулманап. Легендарниот ММА тренер почина минатата недела на 58-годишна возраст по здравствени компликации предизвикани од вирусот ковид-19, а неговото тело беше ...

Мек Грегор го критикува Пориер, затоа што е за реванш со Хабиб

IPON

Хабиб за починатиот татко: Направивме се што можевме, но…

IPON

Жан Клод ван Дам со сочувство до Хабиб Нурмагомедов

IPON

Екипа Вечер Прес Екипа IPON

8 поврзани вести »

Усман: Ќе доминирам над Масвидал и ќе станам најлошото копиле

IPON - пред: 4 часа

Шампионот во полусредна категорија Камару Усман верува дека ќе ја задржи титулата овој викенд. 33-годишниот шампион го заложува појасот против Хорхе Масвидал во главната борба на УФЦ 251, што ќе се одржи во Абу Даби.

Масвидал: Ќе му ја разбијам фацата на страшливиот Усман (ВИДЕО)

IPON

Коронавирусот не спречи спектакл, УФЦ 251 настанот ќе биде уште поатрактивен, Масвидал ќе се бори за титула

МКД

Време е свињата да зарика

Вечер Прес

IPON IPON

6 поврзани вести »

Маратонот во Париз повторно одложен

+инфо - пред: 21 часа

Оваа година нема да се одржат маратоните во Бостон, Њујорк и Берлин. Организаторите на парискиот маратон, еден од низата најпрестижни светски маратони, најавија дека годинешната трка ќе се одржи на 15 ноември.

Маратонот во Париз повторно одложен

Опсервер

Маратонот во Париз повторно пролонгиран

SportMedia

Маратонот во Париз повторно одложен

Либертас

Курир MakPress Сител Алсат-М

8 поврзани вести »

Јуниорското ЕП во Скопје презакажано за октомври

Н.Македонија - пред: 5 часа

Европското првенство (ЕП) во борење за јуниори ќе се одржи во Скопје од 19 до 25 октомври годинава, реши Извршниот одбор (ИО) на Обединетото светско борење (УВВ). Скопје требаше да биде домаќин на ЕП за јуниори од 30 јуни, но поради пандемијата на ...

Белград ќе го организира СП во борење во декември, Скопје ЕП за јуниори во октомври

IPON
2 поврзани вести »

Рекорден: Махоумс од Чифс доби 503 милиони долари за 10 години

Екипа - пред: 8 часа

Најкорисниот фудбалер од последниот „Супербоул“ квотербекот Патрик Махоумс потпиша договор со Канзас Сити Чифс на 10 години вреден 503 милиони долари. Договорот кој го потпиша Махоумс со актуелниот шампион е најбогатиот во историјата на НФЛ.

Мајк Тајсон до Вајлдер: Порасни!

IPON - пред: 7 часа

Легендарниот Мајк Тајсон смета дека поранешниот шампион во ВБЦ, Дионтеј Вајлдер има шанса во третата борба со Тајсон Фјури. Железниот Мајк верува дека Вајлдер се откажал и треба да се стегне бидејќи секогаш има шанса.

Мајк Тајсон: Многу луѓе удираат пислно од мене, но не се шампиони

IPON

Мајк Тајсон: Ослабнав 30 килограми и сум незадржлив

IPON
3 поврзани вести »

Македонските шаховски шампиони и нивните рекорди!

Дерби - пред: 19 часа

Затвореното државно првенство во шах е најмеродавниот начин за определување на шампион во древната игра, а оваа пракса беше возобновена од Шаховската федерација на Македонија во 2019 година.

Волкановски покажа кадри од хотелот на островот Јас (ВИДЕО)

IPON - 06.07.2020

Шампионот во лесна категорија, Александар Волкановски, се подготвува за тешка одбрана на титулата. Овој викенд ќе се бори со поранешниот шампион Макс Холовеј во главната борба на УФЦ 251 на островот Јас во Абу Даби.