TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Останато

Поранешниот светски рекордер во скок со стап го скрши палецот

Република - пред: 17 часа

Францускиот скокач со стап Ренауд Лавиние го откажа настапот на ателстскиот митинг од Дијамантската лига кој за осум дена треба да се одржи во Цирих бидејќи го скршил палецот за време на тренинг.

(ФОТО) ММА иконата позираше потполно гола: Инстаграм и ја избриша фотката, па ја објави на Твитер

Спортклуб - пред: 20 часа

ММА икона Џина Карано остана бесна откако на Инстаграм ги избриша своите голи фотографии што ги објави на споменатата социјална мрежа! Иако истакна дека нејзиниот пост е чиста слобода на изразување, Џина на крајот мораше да „реагира“ на Твитер со ...

Карано е бесна на Инстаграм, затоа што и ја избриша уметничката фотографија

IPON
2 поврзани вести »

Мухамед Али е спортист на сите времиња според „Сан“

IPON - пред: 15 часа

Британскиот „Сан“ објави список со десет најголеми спортисти на сите времиња. Според реномираниот британски таблоид, во првите десет спортисти не спаѓаат Новак Ѓоковиќ, Кристијано Роналдо, Флојд Мејведер и Мајкл Фелпс, што е малку зачудувачки.

Десет најдобри спортисти на сите времиња

TopSport

Британците ги одбраа најдобрите спортисти и го собраа гневот кај многумина

Вечер Прес
3 поврзани вести »

Знаци кои покажуваат дека не пиете доволно вода

Курир - 30.06.2020

Водата е многу важна за човечкиот организам, а редовното пиење вода има бројни предности. Освен што ги одржува бубрезите здрави, таа влијае и на изгледот на кожата како и на функционирањето на дигестивниот систем.

Овие знаци ви покажуваат дека не пиете доволно вода и можна е дехидрирање!

Слободен Печат

Знаци кои покажуваат дека не пиете доволно вода

Кајгана
3 поврзани вести »

Ѓоргиев: Македонија има реални шанси за нов настап на ЕП

Н.Македонија - 01.07.2020

Македонија од 14 до 17 јануари в година ќе биде организатор на вториот квалификациски турнир, група Ц, за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2021 година во одбојка. Домаќин на првиот турнир треба да биде Данска, од 7 до 10 јануари во 2021 ...

Никола Ѓоргиев: Можеме повторно на ЕП иако паузата ќе биде предолга

Екипа
2 поврзани вести »

Ковингтон го нарече Масвидал „најуплашеното копиле“

IPON - 01.07.2020

Колби Ковингтон смета дека угледот на Хорхе Масвидал како „најлошото копиле“ е само фасада. Ковингтон и Масвидал, кои некогаш беа соборци во американскиот Топ тим, тргнаа по поинаков пат и скандалозно го прекинаа пријателството.

Со новите препораки на ЕКУ расчистени дилемите за повеќе првенства!

Дерби - 30.06.2020

Европската шаховска унија (ЕКУ) соопшти дека на состанокот на управниот одбор од 27 јуни (одржан по пат на телеконференција) биле донесени повеќе одлуки кои ќе влијаат на шаховските активности предвидени од претходно.

Со јога до здраво срце

Курир - 30.06.2020

Многу луѓе го започнуваат денот со вежбање на јога, па дали некогаш сте се прашале зошто е добро да се занимавате со оваа активност? Фитнес тренерите ширум светот препорачуваат луѓето на возраст од 19 до 65 години да практикуваат некој вид на ...

Ѓоковиќ се извини: Го организиравме турнирот премногу рано, тоа беше грешка

Република - 01.07.2020

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш зборуваше за организацијата на хуманитарниот турнир „Адрија Тур“, објаснувајќи дека е организиран премногу рано, што било грешка. Тој им се извини на сите оние кои беа оштетени од турнирот и истакна дека ...

Поливина од жителите на Токио не сакаат да се одржи Олмпијадата во 2021 година

IPON - 30.06.2020

Повеќе од педесет проценти од жителите на јапонската престолнина Токио се против одржување на Летните олимписки игри наредната година и поддржуваат и понатамошно нивно одложување или потполно откажување поради пандемијата од коронавирусот.