TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тенис

Ѓоковиќ за новата сезона: Целите ми се Грен Слемовите и Мастерсите

Gol.mk - пред: 12 часа

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се подготвува за новата сезона и откри дека фокусот ќе му биде во целост ставен кон Грен Слем и Мастерс турнирите кои ќе се играат во 2023 година. Ноле го брка рекордот на Надал кој има еден Грен Слем повеќе и сака да ...

Ѓоковиќ: Гладен да докажам дека сè уште сум еден од најдобрите играчи во светот

Слободен Печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум новата сезона да ја започнам како што ја завршив претходната

Gol.mk

Новак уште сега знае кога и зошто ќе ја заврши кариерата

Спортманија
4 поврзани вести »

Калин Ивановски елиминиран во првото коло во Чешка

Спортски - пред: 17 часа

Неколку дена откако го освои ИТФ фјучерс турнирот во Мадрид, најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски настапи на турнирот во Трнава. Во Чешка Калин доживеа елиминација уште во првото коло.

Ивановски елиминиран во 1. коло на ИТФ Фјучерсот во Трнава

SportMedia

Ивановски сопрен на стартот: Калин не ја мина првата пречка во Трнава

Дерби

По титулата во Мадрид, Ивановски елиминиран на стартот во Трнава

Слободен Печат

Екипа Sport 1 Курир

7 поврзани вести »

Алкараз ја надмина повредата и се враќа на терените

Gol.mk - пред: 18 часа

Повредата која го спречи Карлос Алкараз да игра на завршниот турнир во Торино веќе е минато. Наредната недела шпанскиот тенисер ќе започне интензивно да тренира. Негов план е да се појави на неколку егзибиции, пред почетокот на новата сезона.

Шпанско дерби во Лас Вегас – Рафаел Надал против Карлос Алкараз

Gol.mk

Надал и Алкараз со нетрпение очекуваат да играат еден против друг на егзибициски турнир во Лас Вегас

Опсервер

Надал и Алкараз со нетрпение очекуваат да играат еден против друг на егзибициски турнир во Лас Вегас

Курир

Нова ТВ Frontline

6 поврзани вести »

ВИДЕО: Зверев се врати по шест месеци и во егзибиција го победи Тием

Gol.mk - пред: 1 час

Германскиот тенисер Александар Зверев триумфално се врати на терените по пауза од шест месеци. На егзибицискиот турнир во Саудиска Арабија, олимпискиот шампион од Токио, победи против Доминик Тием со резултат 10-8, 10-7.

Медведев посочи зошто Надал и Ѓоковиќ се најдобри: Тие едноставно…

Дерби - пред: 4 часа

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се две големи имиња, двајца асови со најмногу освеено грен слемови, асови кои тежат многу титули, рекорди, па дури и сега кога се во четвртата деценија од нивниот живот тешко е да се совладаат кога се на највисоко ниво.

Скандал во Бугарија: Судија се обложувал на натпреварите кои ги судел

Спортски - пред: 12 часа

Тенискиот судија, Стефан Миланов е суспендиран на шест месеци, но и парично казнет со 10.000 долари затоа што се обложувал на натпревари кои тој ги судел. Откако објавија медиумите во Бугарија, потврда на вест пристигна и од Меѓународната агенција ...

Бугарски тениски судија фатен како се обложува на натпревари кои ги судел

SportMedia
2 поврзани вести »

Рубљов: Пораката против војната во Украина е најдобрата работа што ја направив годинава

Спортманија - 07.12.2022

Рускиот тенисер Андреј Рубљов кој се подготвува за настап на егзибицискиот турнир во Саудиска Арабија, изјави дека дека една од најважните работи што ги направи годинава е порака да се запре војната во Украина, која ја напиша на објектив на ТВ ...