TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тенис

Ивановиќ: Жалам што ја немав таа можност да играм против Моника Селеш

Gol.mk - пред: 16 часа

Некогашната српска тенисерка, а сегашна сопруга на фудбалската ѕвезда Бастијан Швајнштајгер, Ана Ивановиќ, во интервју за „Еуроспорт“ зборуваше на многу теми, а откри и една неостварена желба.

ВИДЕО: Ѓоковиќ во улога на ментор, тренира со деца пред „Адриа Тур“

Дриблинг - пред: 17 часа

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Белград каде се подготвува за престојниот Адриа Тур, турнир кој е од организиран од Србинот и кој ќе биде од хуманитарен карактер. Денеска тој тренираше во друштво со неговите „ученици“, кои ...

ВИДЕО: Народен човек, Ѓоковиќ во предизвикот „цреша“

Дриблинг - пред: 22 часа

Новак Ѓоковиќ е човек од народот, и за народот, често знае да биде во улога во која се наоѓаме сите, нема проблем да сподели што прави и на сцојалните мрежи. Србинот во нов предизвик со Вигор во неговиот двор, вели шармантен е и млад, малку е низок ...

Гледачите на „Еуроспорт“ го одбраа најдобриот тенисер на сите времиња

Дриблинг - пред: 22 часа

Телевискиот гигант „Еуроспорт“ со анкета ги праша тениските фанови да го одберат најдобриот тенисер на сите времиња. Навивачите, околу еден милион од нив, ги избраа Новак Ѓоковиќ за најдобар на сите времиња.

ВИДЕО: Го познавате ли? Уште на четири години беше неразделен од рекетот...

Gol.mk - 04.06.2020

Се работи за еден од најдобрите тенисери на сите времиња, кој долго време доминира во „белиот“ спорт. Зад своето име има огромен број рекорди, а се очекува уште долго време да ги радува своите фанови со играње на спортот кој му го одбележа целиот ...

Првите 1.000 влезници за балканскиот турнир на Ѓоковиќ исчезнаа за седум минути

Gol.mk - 04.06.2020

Новак Ѓоковиќ најави тениска турнеја на Балканот на која ќе настапи заедно со неколку звучни имиња од светскиот тенис. Фановите покажаа огромен интерес за „Адрија Турнеја“ и ги купија првите 1.000 влезници за само седум минути.