TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Коѕијас: Подобро Македонија да биде наш пријател отколку да стане Голема Бугарија

Фактор - пред: 3 часа

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас изјавил дека владата на неговата земја има ги предвид сите можни опции за развојот на ситуацијата и дека националните интереси на земјата се заштитени, а договорот со Скопје ќе стапи на сила дури ...

Албанија и Грција пред потпишување на договор за морската граница

А1 On

Коѕијас: Демонстрантите со двојни стандарди

Алсат-М

Реакции во Грција на потпишаниот договор за името

Сител

Фокус Сакам да кажам Р.С.Европа Макфакс 1tv Фокус МКД Канал5

67 поврзани вести »

Во Грција уапсен главниот шверцер за западнобалканската рута (ФОТО)

МКД - пред: 12 часа

Во Грција е уапсен шефот на бандата шверцери на луѓе, а како што се тврди, тој бил вмешан во огромен број шверцувања на западнобалканската рута од почетокот на кризата во 2015 година, соопшти Јуропол .

Уапсен лидер на банда криумчари на мигранти преку Западен Балкан

Макфакс

Уапсен лидер на банда криумчари на мигранти преку Западен Балкан

Точка

Уапсен лидер на банда криумчари на мигранти преку Западен Балкан

Sky
4 поврзани вести »

200 очајни емигранти од БиХ се упатија кон Хрватска, ги надлетуваат хеликоптери (ВИДЕО)

МКД - пред: 16 часа

На меѓународниот граничен премин Велика Кладуша – Маљевац, меѓу БиХ и Хрватска, сопрена е група од околу 200 емигранти од кампот во Велика Кладуша. Тие немаат докуманти за премин на државна граница и се наоѓаат на 70 метри од граничниот премин.

Мигранти тргнале кон Хрватска: На босанската полиција ѝ побегнале 50 луѓе!

Точка

Мигранти од БиХ тргнале кон Хрватска

Вечер
3 поврзани вести »

Црвен крст: За миграните кои минуваат низ Балканот е потребна итна помош

Глас на Америка - пред: 16 часа

Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина, соопшти дека мигранитте кои минуваат низ Балканот, имаат очајна потреба од основни хуманитарни услуги и поддршка. Од јануари, наваму, преку 5.600 лица стигнале до Босна и ...

МКЦК: Бројот на мигранти преку Балканот е зголемен, потребна е помош

Стандард

МКЦК: Бројот на мигранти преку Балканот е зголемен, потребна е помош

А1 On

Зголемен бројот на мигранти преку Балканот, Црвениот крст бара помош

Р.С.Европа

1tv Н.Македонија

6 поврзани вести »

Во Атина уапсен пратеникот на Златна зора кој повика на воен удар

МКД - пред: 23 часа

Пратеникот на Златна зора Константинос Барбарусис кој повика на воен удар од говорницата во грчкиот Парламент е уапсен утринава во Атина, во домот не негов пријател, објави Катимерини . Барбарусис беше во бегство уште од петокот, кога успеа со ...

Уапсен пратеникот на Златна зора кој повика на пуч

Алсат-М

Пратеникот од Златна зора е уапсен во близина на Атина

Нова ТВ

Уапсен пратеникот на „Златна зора“ кој повика на воен удар

Press24

Макфакс Курир Фактор Тера iPortal Независен +инфо Точка

28 поврзани вести »

Чолаку: Дијалогот со Белград ќе продолжи, ама не знаеме кога

А1 On - пред: 14 часа

Шефот на кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи, Беким Чолаку, најави дека финалната фаза на дијалогот меѓу Косово и Србија секако ќе се одржи, но не се знае датумот кога тоа ќе се случи.

Чолаку: Дијалогот со Белград ќе продолжи, ама не знаеме кога

Независен

Чолаку: Дијалогот со Белград ќе продолжи, ама не знаеме кога

Стандард
3 поврзани вести »

Турција планира да гради и трета нуклеарна централа

А1 On - тукушто објавено

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган најави дека Турција планира да изгради и трета нуклеарна централа. Во Турција веќе се гради нуклеарната централа „Аккуји“, а во тек е реализација на проектот за изградба и на нуклеарката „Синоп“.

Дачиќ: Србија е подготвена да плати половина милион долари за средба со Трамп

Макфакс - пред: 18 мин

Не го ставаме под сомнеж прашањето дали треба да се ангажира некој за да лобира за интересите на Србија во САД, изјави за „Политика“, шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, кој смета дека половина милион долари би биле доволни да се организира ...

Српскиот новинар ќе открие детали за неговото исчезнување

Нова ТВ - пред: 1 час

Српскиот новинар Стефан Цветковиќ , по кого неколку дена се водеше интензивна потрага, денеска на прес конференција ќе обелодени што му се случувало. За агенцијата Бета тој изјави дека полицијата му доделила 24 часовно обезбедување, но засега нема ...

Мистерија што допрва треба да се реши: Српскиот новинар што беше прогласен за исчезнат се врати дома

Вечер
2 поврзани вести »

Coca Cola вложува 5,5 милиони евра во Унгарија

Бизнис Инфо - пред: 1 час

Coca Cola HBC Hungary ќе започне со производство на својот нов премиум производ, гласо-смартвода (Glaceau smartwater), и за таа цел ќе вложи 5,5 милиони евра во производствените капацитети во Заласентгрот, Западна Унгарија, се вели во соопштението ...