TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Боздаг: Она што е Осама бин Ладен за САД, тоа е Ѓулен за Турција

Алсат-М - пред: 9 часа

Заменик премиерот на Република Турција Бекир Боздаг изјави дека она што Осама бин Ладен претставува за САД, тоа претставува Фетула Ѓулен за Турција. Потсети дека Ѓулен има живеалиште во Пенсилванија во САД и дека се поминати две години од барањето ...

Ердоган се соочува со силна опозиција пред изборите во Турција

Глас на Америка

Ердоган уште ја има Турција на дланка

Независен

Продавал переци на улица, а денес е меѓу најмоќните политичари: Еве како Ердоган од сиромашно момче станал страв и трепет во Турција

Точка

МКД Маркукуле Алсат-М Локално А1 On Фактор Слободен Печат Н.Македонија

18 поврзани вести »

Дачиќ: Тачи сака да ги утврди границите на Косово бидејќи тие не постојат

МКД - пред: 6 часа

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ синоќа во Белград изјави дека косовскиот претседател Хашим Тачи сака да ги утврди границите бидејќи тие „не постојат“. „Не зборува Тачи за границите во смисла на компромис, туку за утврдување на границите ...

Курти: Со Тачи, Косово губи во преговорите со Србија

1tv

Косовската опозиција ја одби поканата и таа да преговара со Белград

Р.С.Европа

Косовската опозиција ја одби поканата на Тачи за вклучување во преговорите со Србија

CivilMedia

Либертас Алсат-М А1 On Р.С.Европа Тера Независен CivilMedia еМагазин

34 поврзани вести »

Грција и Албанија пред договор за морската граница, но не и за прашањето за Чамите

А1 On - пред: 9 часа

Шефовите на албанската и на грчката дипломатија, Дитмир Бушати и Никос Коѕијас се пред усогласување на конечниот текст на договорот за надминување на отворените прашања меѓу двете земји. Според албанските медиуми, Бушати и Коѕијас,тоа ќе го направат ...

Утврден текстот на спогодбата меѓу Албанија и Грција

Макфакс

Грција и Албанија пред договор за морската граница,но не и за прашањето за Чамите

Независен

Што договорија Коѕијас и Бушати за морската граница и Чамите?

Фактор

Вечер Либертас Н.Македонија Фокус Стандард

9 поврзани вести »

Првите проблеми за Договорот за името

Алсат-М - пред: 12 часа

Официјална Атина сè уште не ги информирала ЕУ и НАТО дека го поддржува процесот за интеграција на Македонија. Ико според договорот, веднаш откако тој се ратификуваше во нашето Собрание, Грција требаше да им испрати писмо на овие организации, сепак ...

Нова Демократија нема да го ратификува договорот во грчкиот парламент

Сител

Мавраганис: Без 180 гласа за Договорот, владата ќе падне

+инфо

Неа демократија нема да гласа за ратификација на договорот

Слободен Печат

Макфакс А1 On Маркукуле А1 On +инфо Фактор 1tv Сител

58 поврзани вести »

EУ со критики за зголемувањето на платите во косовската Влада

Алсат-М - пред: 15 часа

Шефицата на канцеларијата на ЕУ во Косово, Наталија Апостолова, упати остри критики за одлуката на косовскиот премиер за зголемување на платите на членовите во Владата. Според Апостолова, одлуката на Харадинај речиси двојно да ги зголеми платите е ...

ЕУ против зголемувањето на платите на косовската Влада

Р.С.Европа

Остри критики од ЕУ за зголемувањето на платите на Харадинај и министрите

Стандард

Остри критики од ЕУ за зголемувањето на платите на Харадинај и министрите

+инфо

А1 On Локално Либертас Фокус Независен ТВ21

10 поврзани вести »

Татко ја уби ќерката, а потоа и себе кога ја дозна ужасната вистина: Откриена позадината на семејната трагедија што ја ...

Сител - пред: 11 часа

Тишина се спушти над куќата во Врси кај Задар во која во неделата се одигра страотна семејна трагедија. Маријо Јордан (55) и неговата ќерка Луција Јордан (28) во вторникот заедно се погребани на гробиштата во Врси.

Марио ја убил својата ќерка откако ја дознал вистината - откриена позадината за семејната трагедија

Press24
2 поврзани вести »

Не и честитавме на Македонија бидејќи нема за што да се честита

24 Вести - пред: 17 часа

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, вели дека официјален Белград не ѝ честитал на Македонија за договорот со Грција, бидејќи нема што да се честита, иако, како што вели Србија има позитивен став околу целиот договор.

Вучиќ се заблагодари на Либерија за поништување на одлуката за признавање за Косово

Стандард

Либерија го повлече признавањето на независноста на Косово

МКД

Белград и Приштина во кавга за признавањето на Косово од Либерија

Р.С.Европа

Макфакс Макфакс А1 On Макфакс А1 On А1 On Мета Тера

41 поврзани вести »

Албанската комунистичка пирамида влегува во дигитално доба

Призма - пред: 17 часа

Во главниот град на Албанија, во октомври 1988 година, група на архитекти, предводени од ќерката и зетот на починатиот комунистички лидер, Енвер Хоџа, во Албанија, свечено ја отворија пирамидата на Тирана, масивно здание во кое беше сместен ...

Аманатидис: Граѓаните во Грција да го прочитаат договорот

24 Вести - пред: 15 часа

Заменик министерот за надворешни работи на Грција, Јанис Аманатидис ги повика Грците да го прочитаат договорот и сами да формираат мислење дали тој е добар како што тврди владата или не. Аманатидис, во интервју за грчката телевизија „Епсилон“, ...

Реакции во Грција по ратификацијата на Договорот

Алсат-М

Аманатидис: Граѓаните да го прочитаат договорот

Слободен Печат

Аманатидис: Граѓаните да го прочитаат договорот, па да одлучат дали е добар како што тврди Владата

Press24

ТВ21 Независен Стандард Либертас +инфо А1 On Сител Фокус

15 поврзани вести »