TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Една четвртина од вработените во Букурешт работат во модерни канцеларии

Бизнис Инфо - пред: 4 часа

Фото: Pexels Минатата година бројот на вработени кои работат во канцелариите од категориите А и Б во Букурешт достигна околу 250.000, а вкупниот број на вработени во јануари годинава надмина еден милион, покажува статистиката на консултантската куќа ...

Бегалци: Учење на грешките

Глас на Америка - пред: 23 часа

Иако невладините организации тврдат дека „Балканската рута“ и натаму, главно се избегнува, дел од институциите во Македонија посочуваат на неопходноста од подготовки за евентуален нов бегалски бран СКОПЈЕ — Триесет и осум мигранти, 35 од Пакистан и ...

Со судска одлука Грчките власти ги протеруваат мигрантите од островите

Канал5

Продолжува да расте бројот на нови мигранти на островите во Егејското Море

Курир

[Став] Другиот е друг, сè додека не го запознаеш

Радио МОФ

Н.Македонија Н.Македонија Фактор +инфо

8 поврзани вести »

Судењето на лажниот полицаец откри: Повеќе пати претресувал граѓанин и барал да му се соблече гол

Сител - пред: 17 часа

Бојан Маркуш (27) кој е обвинет дека лажно се претставувал како полицаец и така ги претресувал граѓаните, во Обвинителството предаде предлог за договорно признание на вината по повод ова дело, а во предметот како оштетен се води Ернад Ќатовиќ.

Димитров и Коѕијас ќе се состанат в среда во Виена

Алсат-М - пред: 22 часа

Среда 25 април се очекува да биде датумот на следниот состанок меѓу двајцата шефови на дипломатиите Никола Димитров и Никос Коѕијас со медијаторот Метју Нимиц. Местото за средба е Виена. Датумот се уште официјално не е потврден, но овој состанок се ...

Во интерес на Грција е решение за името, тврди грчкиот собраниски спикер

Р.С.Европа

Вуцис: Во интерес на Грција е да се најде заемно прифатено решение за името

Алсат-М

Вуцис: Во интерес на Грција е да се најде заемно прифатено решение за името

Локално

24 Вести Фактор Канал5 Слободен Печат Стандард Н.Македонија ТВ21 +инфо

22 поврзани вести »

Самоубиство на гробишта: Пензиониран полицаец си пресуди со куршум во глава

Сител - пред: 18 часа

На Централните гробишта во белградската населба Вождовац, на патеката меѓу гробните места самоубиство изврши пензионираниот полицаец Р.М. (57). Првите резултати од истаргата укажуваат дека од пиштолот си испукал себеси куршум во глава.

Самоубиство на гробишта: Пензиониран полицаец си пресуди со куршум во глава

24Инфо
2 поврзани вести »

Испадите на Шешељ и немоќта на моќниот Вучиќ

Deutsche Welle - 20.04.2018

Проблемот со испадите на Шешељ е подлабок отколку што луѓето во Србија со секојдневните грижи се подготвени да видат. Дали власта можеше да го спречи посетата од Загреб да ја претвори во шовинистички перформанс? Ѓорѓе Влајиќ како новинар со децении ...

Брнабиќ: Не знам што повеќе да направиме, состојбата со Хрватска е „бизарна“

Курир

Месиќ: Шешељ треба да се игнорира

МКД

Новинарите не веруваа дека Шешељ го газел хрватското знаме- еве што направи да ги увери

Поглед

Независен МКД Deutsche Welle МКД Макфакс Канал5 Р.С.Европа Република

25 поврзани вести »

Шпенд Маџунин нов косовски прв разузнавач

А1 On - пред: 19 часа

На предлог на косовскиот претседател Хашим Тачи, а со согласност на премиерот Рамуш Харадинај, за нов директор на косовската тајна служба АКИ е именуван Шпенд Маџуни. Маџуни, досегашен генерален директор на косовската полиција, доаѓа на местото на ...

Шпенд Маџуни нов косовски прв разузнавач

Независен

Шпенд Маџуни нов косовски прв разузнавач

+инфо

Шпенд Маџуни стана прв разузнавач на Косово

Локално

Либертас Сител Н.Македонија

7 поврзани вести »

Официјална Атина: Брзо решавање на спорот за името зависи исклучиво од Македонија

Сител - пред: 23 часа

Грција ја префрла одговорноста кон македонската страна за тоа дали ќе има брзо решение на деценискиот спор за името. Прозорецот на можност е отворен, но топката е на страната на соседната земја, ако излезе во пресрет ќе има договор, смета ...

Катругалос: Од другата страна зависи дали ќе има решение за името

Курир

Официјална Атина: Брзо решавање на спорот за името зависи исклучиво од Македонија

Поглед

Катругалос: Од другата страна зависи дали ќе има решение за името

Локално

А1 On Канал5 Сител +инфо Алсат-М ТВ21 Слободен Печат Н.Македонија

13 поврзани вести »