TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балкан

Неуспешна дебата за прогресивниот данок

Независен - пред: 14 часа

Роберт Несими 1.Дебата без подготовки . По серија започнати и на половина оставени реформи, на ред дојде и едно од главните предизборни ветувања на СДСМ, прогресивниот данок. Како што ветуваше во предизборието, Владата конечно отвори јавна расправа ...

Во Црна Гора има 64 милионери кои никогаш не платиле данок на богатство

Слободен Печат

Црна Гора има 64 милионери кои не плаќаат данок на богатството

Република

Црна Гора има 64 милионери

А1 On

+инфо Независен Сител CivilMedia Курир Локално Кајгана Стандард

14 поврзани вести »

Хрватите казнуваат словенечки рибари во Пиранскиот залив

А1 On - пред: 16 часа

Хрватските инспектори казниле шестмина рибари од Копар и Изола во Пиранскиот залив, а на еден од нив казната во висина од 28.000 евра му е испратена по пошта, јави телевизија Словенија. Казнувањето се случува во време кога Хрватска одбива да ја ...

Хрватите казнуваат словенечки рибари во Пиранскиот залив

+инфо

Хрватите казнуваат словенечки рибари во Пиранскиот залив

24 Вести
3 поврзани вести »

Поранешен американски конгресмен: Тачи и Харадинај се мафијаши

Стандард - пред: 14 часа

„Косовскиот претседател Хашим Тачи и премиерот Рамуш Харадинај се мафијаши. Тие не се заинтересирани за луѓето. Тие се заинтересирани само за пари и моќ“. Ова го кажа поранешниот американски конгресмен и долгогодишен лобист во САД, Џозеф Диогарди.

Познат албански лобист од САД без влакна на јазикот: Тачи и Харадинај се обични мафијаши

Точка

Американски лобист ги нарече Тачи и Харадинај мафијаши

Н.Македонија
3 поврзани вести »

Зошто Русите масовно ги продаваат имотите во Црна Гора?

Фактор - пред: 18 часа

Од 2005 година наваму Русите станаа сопственици на 100.000 имоти во Црна Гора од кои сега сакаат да се ослободат, пишува Poslovni .hr. Иако бројот на руски туристи расте, сепак Русите ги продаваат становите кои ги имаат во Будва.

Шпанија го одобри нацртот на декларацијата за самитот во Софија

МКД - 23.04.2018

Амбасадорите на сите 28 земји членки на Европската Унија, вклучувајќи ја и Шпанија, го одобрија нацртот на декларацијата која треба да биде прифатена на самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија, јавува Танјуг повикувајќи се на извори од Брисел.

Шпанија му стави вето на Косово !

Маркукуле

Ел Паис: Шпанија со вето поради Косово

Алсат-М

Шпанија го одобри нацртот на декларацијата за самитот во Софија

Канал5

Курир Сител Н.Македонија +инфо Фактор

9 поврзани вести »

Ципрас вети дека Грција повеќе нема претерано да троши

МКД - 23.04.2018

Грција ќе излезе од програмата за заеми без отворање превентивна кредитна линија, изјави премиерот Алексис Ципрас и најави дека Атина повеќе нема прекумерно да троши како пред избивањето на должничката криза.

Ципрас вети дека Грција нема веќе да се задолжува и прекумерно да троши

Макфакс

Ципрас предупреди дека Ердоган, се повеќе се оддалечува од ЕУ

Поглед

Ципрас ветува дека Грција ќе престане да троши толку многу пари

Фактор

Sky Точка Денар

7 поврзани вести »

Западен Балкан очекува конкретни рокови за ЕУ

Телма - 23.04.2018

Земјите од Западен Балкан очекуваат конечно да добијат јасна слика колку им е блиску членството во Европската Унија на Самитот во Софија идниот месец. Засега постои поделеност меѓу членките на Унијата, вели генералниот секретар на Советот за ...

Мајлинда Брегу ќе биде новиот генерален секретар на РСС

Нова ТВ

Мајлинда Брегу ќе биде новиот генерален секретар на РСС

Либертас

Мајлинда Брегу ќе биде новиот генерален секретар на РСС

Мета
4 поврзани вести »

„Златна мапа на Косово“ за српската активистка Наташа Кандиќ

А1 On - 23.04.2018

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска и го врачи признанието „Златна мапа на Косово“ на директорката на Фондацијата за хуманитарни права од Белград, Наташа Кандиќ. Харадинај високо го оценил ангажирањето на српската активистка Кандиќ во сферата ...

Косовско признание за српската активистка Наташа Кандиќ

Макфакс

„Златна мапа на Косово“ за српската активистка Наташа Кандиќ

Независен

Косовско признание за српската активистка Наташа Кандиќ

Точка

Локално Sky +инфо

7 поврзани вести »

На цариниците им рекол дека нема што да пријави - кога ја отвориле приколката виделе...

Сител - 23.04.2018

Бугарин дошол на српската граница и на цариниците им рекол дека нема што да пријави, но тие потоа откриле дека заборавил на една „ситница". Имено, тој рекол дека има само камп приколка, но цариниците кога ја отвориле виделе друга регистрација, па ...

На цариниците им рекол дека нема што да пријави - кога ја отвориле приколката виделе...

24Инфо
2 поврзани вести »