TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Затворен патот кон граничниот премин Ново Село, во тек полициски увид

Сител - пред: 1 час

Денеска од 13:15 часот регионалниот пат Струмица – ГП Ново Село е затворен за сообраќај, соопшти АМСМ. Патот е затворен поради случена сообраќајна незгода, додаваат од таму. Полицијата врши увид на самото место.

Сообраќајка затвори регионален пат

Фактор

Во прекин сообраќајот на патот Струмица – Ново Село

Макфакс

Затворен патот Струмица – ГП Ново Село поради сообраќајка

ТВ21

Фактор Скопје1 24auto А1 On Курир 24Инфо 24Инфо Слободен Печат

21 поврзани вести »

Тешко повреден малолетник во кочанско

Курир - пред: 35 мин

На 21.07.2019 околу 18:30 часот на ул.„Маршал Тито“ во с.Мојанци, кочанско, Д.А.(34) од с.Мојанци, управувајќи патничко возило „Мерцедес“ со кочански регистарски ознаки, удрил во малолетник.

Повреден малолетник во кочанско Мојанци

Слободен Печат

Кобна сообраќајна незгода на патот Струмица- Радовиш: Има и починат

Фактор

Маж почина во сообраќајка кај Радовиш

Макфакс

Скопје1 Скопје1 Press24 ММС Н.Македонија Press24 Курир Скопје1

33 поврзани вести »

Зошто скопјани не одат со велосипед на работа?

Скопје инфо - пред: 2 часа

Дали ладното или пак топлото време е тоа што ги оттргнува скопјани да патуваат со велосипед на работа? Или недоволните велосипедски патеки е причината што многумина се одлучуваат за јавен превоз или автомобил? Луѓето кои одат на работа со велосипед: ...

Велосипедската индустрија се развива со исто темпо како и таа за Ф1?

Н.Македонија

ФОТО: Автомобил удри во велосипедист во центарот на Скопје

Скопје1

Скопјанец заврши во болница со тешки повреди, со велосипедот удрил во бетонски столб

Макфакс

Press24 Курир Centar Скопје1 Press24 Сител Скопје инфо Опсервер

13 поврзани вести »

Пијан Швеѓанец дивеел во Скопје: Вознемирувал гости и истепал рецепционер

Фокус - пред: 1 час

Вчера вечерта после 20 часот, пијан граѓанин на Шведска дивеел во угостителски објект, а го нападнал и рецепционерот во хотелот каде бил гостин. „На 21.07.2019 година околу 20.20 часот во Полициската станица Центар бил приведен С.А.Ј.

Уапсен Швеѓанец, дивеел во кафуле во Центар

24Инфо

Скопската полиција уапси гостин кој дивеел и кршел во ресторан,а го нападнал и рецепционерот

Press24

Пијан швеѓанец нападнал рецепционер, кршел инвентар и ги вознемирувал гости

Скопје1
4 поврзани вести »

Приведени две лица, се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран

Макфакс - пред: 3 часа

Полицијата приведе две лица кои се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран. Според информациите на Министерството за внатрешни работи, приведени се лицата Е.М. и Е.Х., двајцата од село Долна Бањица, Гостивар. Е.М.

Шверцери на марихуана уапсени кај Стар Дојран

Слободен Печат

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

Либертас

Кај велешанец пронајдени марихуана, кокаин и метадон

Скопје1

Сител А1 On Алсат-М Опсервер Опсервер 24Инфо Локално Press24

24 поврзани вести »

Полициски „јети“ бркаа бесни мотори на улиците на Скопје

Вечер - пред: 1 час

Ноќни холивудски трки ги вознемируваат граѓаните. Викендов полицијата организираше акција за санкционирање на возачите на автомобили и на мотори за брзо возење. Во таа акција, како што пишуваат очевидци на социјалните мрежи, имало и случаи кога ...

Полициска контрола во Битола: Скоро 60 возачи возеле побрзо до дозволеното

Република

Повредени 17 лица во 30 сообраќајки викендов во Скопје

Курир

Дрски возачи продолжуваат да ја сечат Партизанска на пешачкиот кај Универзална

AKO

МКД Опсервер Сител Локално 24auto Слободен Печат ТВ21 Курир

63 поврзани вести »

СВР Тетово апелира на внимателност поради опасност од пожари

24Инфо - пред: 46 мин

Секторот за внатрешни работи Тетово со апел до граѓаните да бидат значително повнимателни поради потенцијалната опасност од пожари што можат да се јават со оглед на високите температури, а од друга страна тековните работи на земјоделските површини и ...

СВР Тетово апелира на внимателност поради опасност од пожари

А1 On

СВР Тетово апелира на внимателност поради опасност од пожари

Локално
3 поврзани вести »

Скопјанец се заканувал на вработени во маркет, завршил во станица

Република - пред: 27 мин

Вчера околу пладне на ул. „Радован Ковачевиќ“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода Ќ.Х. (46) од Скопје поради тоа што упатувал закани кон вработени и сопственик на маркет на наведената улица. Ќ.Х.

Полицаец нападнат во Дебар

Курир - пред: 44 мин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривичнa пријавa против Н.И.(35) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста”.

Полицаец нападнат во Дебар

Press24

Жител од Дебар нападнал полициски службеник

Скопје1
3 поврзани вести »

Го фатиле со украден автомобил, па нападнал полицајци

24Инфо - пред: 1 час

Скопјанец украл џип вчера во центарот на Скопје, но бил фатен во Маџари, по што ги нападнал и полицјците, информираше МВР. -На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена кражба на возило.

Украл возило, бил сопрен, па при приведувањето ги нападнал полицајците

ТВ21

Го фатиле со украден автомобил, па нападнал полицајци

iPortal

Го фатиле со украден автомобилво Маџари, па нападнал полицајци

Press24

Скопје инфо Скопје1 Република Курир Фокус

9 поврзани вести »