TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Жител на Муртино на деца покажувал порнографски содржини

Вечер - пред: 8 часа

Против К.К. (48) од село Муртино, струмичко, поднесена е кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело „прикажување на порнографски материјал на дете“. Пријавениот, на 13 мај, на две деца кои му се доближиле додека ловел риби на реката ...

Рибар од Муртино заработи кривична, на две малолетни деца им прикажува порно клипови

Сител

Кривична за маж од Муртино: Им покажувал порнографски материјали на малолетници

Курир

Струмичанец ќе одговара пред полицијата: На мали деца им покажувал порнографски материјали

Press24

Фокус Фактор Макфакс Точка Република

9 поврзани вести »

Струга, загина шестгодишно девојче при пад од балкон

Алсат-М - пред: 11 часа

Трагедија денес ја потресе Струга откако шестгодишно девојче загина откако паднало од четврти кат од балкон. Зградата каде што се случи трагедијата се наоѓа во центарот на градот на улицата ЈНА.

Четиригодишно девојче почина по пад од балкон во Струга

24 Вести

Трагедија во Струга - шест годишно девојче падна од станбена зграда

Сител

Малолетно девојче падна од петти кат од зграда

МКД

Фактор Фокус Стандард А1 On Слободен Печат Независен Press24 +инфо

28 поврзани вести »

Силна детонација ги вознемири кумановци

Н.Македонија - пред: 14 часа

Ноќеска во 45 минути по полноќ, на улица „Сава Ковачевиќ“ (зад Општата Болница) во Куманово, силна детонација ги вознемири граѓаните кои што живеат во реонот, околу болницата, но и пошироко, дури и до кумановската Сокалана која што се наоѓа на ...

Експлодира „пасат“ во Куманово

Макфакс

Експлозија во автомобил во Куманово

+инфо

Експлозивна направа експлодирала во автомобил во Куманово

А1 On

Фактор Кумановски м. Макфакс Република Локално Република Точка Бриф

30 поврзани вести »

Со тупаници претепале таксист

МКД - пред: 14 часа

Таксист бил претепан од двајца насилници со тупаници и со шише по глава, бидејќи не им дозволил да запалат цигара во автомобилот, изминатата ноќ во Скопје. По насилството напаѓачите избегале, а таксистот побарал лекарска помош во градската болница ...

Таксист претепан на „Партизанска“, патници го удриле со шише во глава

Сител

НА УЛИЦА “ПАРТИЗАНСКА” ВО СКОПЈЕ;Со стаклено шише му расцепиле глава на таксист

Вечер

Нападнат таксист во Скопје

Стандард

Слободен Печат Независен А1 On 1tv Press24 Вечер 24 Вести Канал5

20 поврзани вести »

Изгоре куќа во пожар

МКД - пред: 19 часа

Куќа изгоре во пожар кој избувнал вчера на пладне во Куманово. Според полицијата, пожарот избувнал во куќа на улицата Доне Божинов во Куманово. Во гаснење на пожарот интеревениорале четворица пожарникари со едно возило,а нивната интервенција траела ...

МВР со детали за пожарот во Куманово

Press24

Пожар пепелоса куќа во Куманово

Фокус

Изгоре куќа во пожар во Куманово

Кумановски м.

Макфакс 24Инфо Press24 Точка Слободен Печат Курир Локално +инфо

21 поврзани вести »

Маж ја затекнал своајта сопруга во кревет со љубовник, него го претепал крвнички а потоа ја дофатил и неа! (Видео)

Сваштарник - пред: 9 часа

На видеото може да се забележи дека таа е крвава и како вришти додека мажот ја удира. Полицијата организирала хитна потрага по мажот кој е снимен како ја тепа својата сопруга откако го онесвестил нејзиниот љубовник.

Скопјанец поради долг киднапиран и затворен во стан во Козле, успеал да побегне и пријавил во полиција

Сител - пред: 15 часа

Вчера во 10.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, А.К. (45) од Скопје пријавил дека од претходниот ден од 09.00 часот од ул.„Јуриј Гагарин“ во Скопје бил лишен од слобода од неколку непознати лица, кои го држеле во непознат стан во Ѓорче ...

Скопјанец киднапиран поради долг

24Инфо

Го затвориле во стан поради долг, но успеал да избега

Фокус

Скопјанец поради долг киднапиран и затворен во стан во Козле, успеал да побегне и пријавил во полиција

МК News

Sky ТВ21 Макфакс А1 On Точка Слободен Печат Независен Кајгана

24 поврзани вести »

Петмина повредени во девет сообраќајни несреќи

Макфакс - пред: 18 часа

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно девет сообраќајни незгоди од кои пет со лесни телесни повреди и четири со материјална штета.

Казнети 262 возачи за непрописно паркирање, пајакот подигнал 66 возила

24 Вести

Еден тешко повреден во девет сообраќајни несреќи

МКД

Девет сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Сител

Точка Локално Локално Скопје24 +инфо Курир Курир Канал5

25 поврзани вести »