TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Опасен криминалец од Арачиново уапсен на скопскиот аеродром

Сител - пред: 18 часа

Вчера во 13:50 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Ј.А. (23) од с.Арачиново, скопско, се ноаѓа на листата со мерка „А” (апси). Лицето било приведено во полициска станица за понатамошна ...

Апсења на граничните премини „Табановце“ и аеродромот во Скопје

Press24

Едно лице уапсено на аеродромот во Скопје

Press24

Опасен криминалец од Арачиново уапсен на скопскиот аеродром

24Инфо

Gostivarpress.mk Курир Сител Република Скопје инфо Република

10 поврзани вести »

Такси-превозот во Кочани пред згаснување поради „дивите“ таксисти

А1 On - пред: 14 часа

Состојбата со такси-превозот во Кочани е лоша. Се возат нерегистрирани возила, возат возачи без дозволи и без лекарски уверенија кои го рушат угледот на такси-компаниите и создаваат нелојална конкуренција, беше речено на денешниот состанок што го ...

Такси-превозот во Кочани пред згаснување поради „дивите“ таксисти

Независен

Такси-превозот во Кочани пред згаснување поради „дивите“ таксисти

Сител
3 поврзани вести »

Скопјанец фатен при кражба во возило

Макфакс - пред: 14 часа

Скопјанец бил фатен при кражба во возило. Според полицијата, 1.25 часот изутринава во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Народен фронт“ непознато лице насилно влегло во патничко возило „аАстра“ со намера да изврши ...

Скопјанец фатен при кражба во возило

24Инфо

Скопјанец фатен при кражба во возило

Скопје инфо

Македонската полиција фати скопјанец на дело - веднаш го приведе

Press24

Точка

5 поврзани вести »

Автобус прегази пешак на автобуската станица во Кочани

Сител - пред: 15 часа

Вчера околу 08.30 часот во кругот на автобуската станица Кочани, автобус ,,Ман“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на „Берово-Транс“, управуван од К.М. (50) од Берово, удрил во пешакот С.А. (62) од Кочани.

Несреќа во Македонија: Маж прегазен во близина на aвтобуска станица

Press24
2 поврзани вести »

Тешка несреќа во Македонија: Автомобил се заби во мотоцикл - маж заврши на Клиника

Press24 - пред: 19 часа

На крстосницата од улица „Димитар Влахов“ и улица „Бел Камен“ во Кочани, вчера околу 11:40 часот дошло до судир помеѓу патничко возило „Опел Инсигнија“ со италијански национални ознаки, управувано од 47-годишниот Р.Ф.

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Кочани

24Инфо

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна незгода во Кочани

Макфакс

Моторџија тешко повреден во судар со автомобил во Кочани

Сител

Курир А1 On Точка

7 поврзани вести »

Мајка од Струмица си го бара синот - исчезнал во непознат правец

Press24 - пред: 18 часа

Во Секторот за внатрешни работи Струмица, денеска 86-годишнata М.Д. пријавила дека на 20.06.2018 година од автобуската станица во Струмица во непознат правец се оддалечил нејзиниот 54-годишен син, М.Д.

Уапсен охриѓанец за полов напад врз дете

МКД

Драма во Охрид: Старец (71) влечел и бакнувал 11-годишно девојче, ќе одговара за полов напад

Сител

Исчезна 16-годишно девојче од Велес

Сител

Фокус Press24 Република Макфакс +инфо Press24 Курир Фактор

12 поврзани вести »

Видео: Се запали двокатен автобус на Партизанска

Press24 - 20.06.2018

Автобус со број 2 се запали утринава додека се движел по булеварот „Партизански одреди“, објави Независен.мк Како што информарират од порталот, повредени лица нема. Патниците во паника се симнале од автобусот, а според нивните сведочења неколку ...

Апсење на скопскиот аеродром, пожар во автобусот со број 2 на „Партизанска“, исчезна малолетно девојче… – Видео

Скопје24

(ВИДЕО) Пожар во автобусот со број 2 на „Партизанска“

Независен

(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на „Партизанска“

Фактор

Република Скопје инфо Курир iPortal Точка 1tv

10 поврзани вести »

Автомобил удрил во потпорен ѕид, возачот е тешко повреден

Фокус - 20.06.2018

Автомобил излетал од коловоз и удрил во потпорен ѕид, при што возачот се здобил со тешки телесни повреди, информираа од МВР. Според полицијата, пред два дена во 19.00 часот на регионалниот пат с.Софилари-Штип, патничко возило „Рено Твинго“ со ...

МВР билтен: Тешка сообраќајка кај штипско

Локално

Возач тешко повреден во сообраќајка, излетал од пат и удрил во потпорен ѕид

Курир

Штипјанец се бори за живот, со автомобил удрил во потпорен ѕид

Сител

Press24 Република

6 поврзани вести »