TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црна Хроника

Семејни недоразбирања завршија со тепачка во Скопје

Макфакс - пред: 21 часа

Семејни недоразбирања завршија со тепачка во Скопје. Како што информира МВР, изутринава во 1.40 часот во полициската станица Бит Пазар било пријавено дека поради семејни недоразбирања на улица „Прохор Пчински“ бил нарушен јавниот ред и мир со ...

Скопски комшии се тепале на улица

Скопје1

Фамилијарна тепачка пријавена во полициската станица Бит Пазар

Опсервер
3 поврзани вести »

Приведен 22-годишен охриѓанец поради дрога

Скопје1 - пред: 17 часа

На 22.08.2019 во 23.30 часот во СВР Охрид бил приведен К.Н.(22) од Охрид поради тоа што при претрес на улица ,,15-ти Корпус” кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја, марихуана и таблети.

Mногу случаи на пронајдена прашкаста материја

МКД

Кај браќа пронајдена прашкаста материја и дигитална вага

Скопје1

Приведен велешанец, полицијата му пронашла прашкаста материја

Скопје1

Опсервер Нетпрес Опсервер Опсервер

8 поврзани вести »

Се запали возило на патот Градско – Прилеп

Макфакс - пред: 22 часа

Синоќа во 23.40 часот во СВР Битола, Ф.И.(26) од с.Арачиново, Скопско, пријавил дека на патот Градско – Прилеп, додека го управувал возило „мерцедес”, во моторот на возилото настанал пожар. Возачот сам го изгаснал пожарот. Повредени лица нема.

На пат кон Прилеп се запалил „мерцедес“

24Инфо

Мерцедес на арачиновец се запали на патот Градско - Прилеп, сам го изгаснал пожарот

Сител

Мерцедес на арачиновец се запали на патот Градско – Прилеп, сам го изгаснал пожарот

4NEWS

Скопје1 Република Опсервер

7 поврзани вести »

Четири лица повредени во несреќа во Скопје

Press24 - пред: 22 часа

Четири лица повредени во сообраќајка која вчера се случила во Скопје. Во 14.43 часот на улицата „Никола Карев“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „голф“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, а управувано од ...

Тешко повреден скопски моторџија во судар со „Фолксваген Туран“

еМагазин

Четири лица повредени во несреќа во Скопје

Курир

Четворица повредени во сообраќајка во која учествувало и возило на МВР

Макфакс

4NEWS Сител Скопје1 Centar

8 поврзани вести »

СВР Охрид: Полицајци во цивил ги чуваат жителите на Стариот дел во Охрид, кражби има секоја ноќ

Република - пред: 20 часа

Секој ден има пријави за кражба во стариот дел на Охрид. Полицијата се справува така што неубиформирани полицајци се распоредени да ги чуваат Варош и Месокастро. Зајакнати се полициските патроли пред се на неуниформираните полициски службеници во ...

Неуниформираните полицајци ги чуваат жителите на Стариот дел во Охрид- кражби има секоја ноќ

Скопје1
2 поврзани вести »

Драма во паркот „Аеродром“: Прво му го удрил автомобилот, па го претепал со метален предмет

Курир - пред: 21 часа

Во СВР Скопје вчера 23.22 часот било пријавено дека во парк „Аеродром“ бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од Д.П.(42) од Скопје врз М.А.(73) од Скопје. Според пријавеното, Д.П.

Скопјанец удрил во паркирано возило, па со метален предмет го нападнал возачот

Макфакс

Скопјанец удрил во паркирано возило, по што го нападнал сопственикот

Скопје1
3 поврзани вести »

Претепан и ограбен скопјанец- еве ги деталите

Курир - пред: 22 часа

Во Полициската станица Центар, вчера 18.45 часот во З.И.(61) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.00 часот на ул.„Лазар Личеновски“, бил физички нападнат од едно лице, кое му одзело чанта во која имало пари, мобилен телефон и лични документи.

61-годишен скопјанец натепан и ограбен сред Скопје

Скопје1

Скопјанец нападнат и ограбен на ул.„Лазар Личеновски“

Опсервер
3 поврзани вести »

Кривична пријава за „злоупотреба на службена положба“

Алсат-М - 24.08.2019

СВР Куманово поднесе кривична пријава против К.В.(46) од Штип поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Пријавената, поранешен извршител именуван за подрачје на Основни судови ...

Кривична пријава за извршителка од Штип

МКД

Кривична пријава за извршителка: Според МВР, ја злоупотребила службената положба

ММС

Кривична за извршителка од Штип, си префрлила 138.000 денари на сметката

Макфакс

+инфо Фокус А1 On Точка 24Инфо Слободен Печат Локално Press24

22 поврзани вести »

Младо момче две години ќе лежи во Идризово

Press24 - 24.08.2019

Млад гостиварец две години ќе лежи во затворот Идризово откако вчера македонската полиција го фатила за дрога. Пет минути по полноќ врз основа на судска наредба, на улицата „18 Ноември“ во Гостивар полициски службеници го привеле 29-годишниот И.Ј.

Кривична за гостиварчанец кој произведувал и продавал дрога

24Инфо

Гостиварец приведен и спроведен во Идризово

Курир

Гостиварец осуден на две години затвор, спроведен во Идризово

Gostivarpress.mk

Centar Сител 4NEWS

7 поврзани вести »

Двете лица од Дебар кај кои беа пронајдени 20 килограми марихуана денеска ќе бидат изведени пред судија

ММС - 23.08.2019

Пред судија на Основниот суд Тетово денес ќе бидат изведени двете лица од Дебар кај кои вчера беа пронајдени 20-тина килограми марихуана. Само овој месец во тетовско-гостиварскот регион приведени се повеќе од 30 лица поради наркотици.

Три вреќи со марихуана пронајдени во возило на двајца дебрани

Опсервер
2 поврзани вести »