TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Пендаровски погрешно разбран: Не рекол дека нема да се кандидира

360 степени - пред: 18 мин

Извор од кабинетот на Пендаровски вели дека станува збор за погрешна интерпретација на одговорот и дека тој сакал да каже дека во овој момент не размислува за втор мандат, зашто сака да го заврши првиот, а оти има време кога ќе размислува дали ...

Датумот за изборите договорен - Педаровски се уште не размислува за втор мандат

Канал5

Пендаровски не размислува на втор мандат, уште е зафатен со првиот

Слободен Печат

На прашање дали размислува за втор мандат, Пендаровски одговори „не“

Сакам да кажам

А1 On 24Инфо Lider Фокус 365 Сител Телма Press24

50 поврзани вести во 4 поттеми »

Ивановска: Владата во 2019-та не призна судир на интереси кај Анѓушев

Р.С.Европа - пред: 1 час

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска очекува домашните институции да си преземат сите неопходни мерки по соопштението на Стејт Департментот на кој поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев и членовите на неговото ...

Грковска за ставањето на Анѓушев на „црната листа“ на САД: Очекувам домашните и меѓународните институции да ги преземат неопходните мерки согласно укажувањата

Нова ТВ

САД ја зголемува црната листа: „Бизнисот на Анѓушев ќе претрпи штета, имаат докази и за корупција кај членови од ДУИ“

Локално

Анѓушев на црна листа на САД, тој најави жалба на одлуката на американските власти

24 Вести

Телма Призма Deutsche Welle 365 еМагазин Радио МОФ Телма 360 степени

147 поврзани вести во 8 поттеми »