TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Предлог-законот за ратификација на договорот со Грција во собраниска процедура по скратена постапка

Академик - тукушто објавено

На денешната собраниска седница на дневен ред е Предлог-законот за ратификација на Конечната спогодба за решавање на разликите опишани во резолуциите 817 (1993) и 845 (1993) на Советот за безбедност на Обединетите нации, за престанување на важноста ...

Полицијата пред Собранието, протестот најавен за 11 часот кога и седницата за договорот

+инфо

Врие полиција пред македонското Собрание

Press24

Договорот за името пред пратениците

Алсат-М

Вечер AKO Фактор Глас на Америка Р.С.Европа Сакам да кажам Алсат-М Н.Македонија

85 поврзани вести »

Пратениците ќе го разгледуваат договорот со Грција, пред Собранието најавени протести

Курир - тукушто објавено

Ратификацијата во Собранието се очекува да ја следат и протести на кои повикаа демонстрантите кои синоќа продолжија со протестите пред законодавниот дом, а се против договорот со кој се решава долгогодишниот спор за името со Грција.

Најавен протест пред Собранието во 11 часот

Алсат-М

За денеска најавен протест на противниците на договорот со Грција

Р.С.Европа

(Фото) Вечерва протестот за името мирен

Слободен Печат

Алсат-М Нова ТВ Радио МОФ МКД Нова ТВ Макфакс Р.С.Европа А1 On

87 поврзани вести »

Како ќе продолжи судењето за масовното прислушување?

Независен - тукушто објавено

По еден месец од одлуката на Врховниот суд во Атина кој одби да ги екстрадира поранешните разузнавачи, Горан Грујевски и Никола Бошкоски, на денешното судско рочиште за предметот „Таргет тврдина“, судијката Џенета Бегтовиќ треба да соопшти како ќе ...

Нови рочишта за Таргет-Тврдина и Титаник 3

Алсат-М

Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“ на СЈО, за масовното прислушување

еМагазин

Ново рочиште за „Титаник 3“ на СЈО, за „уништување изборен материјал“

еМагазин

CivilMedia Локално Курир МКД Press24 Фокус Фокус Канал5

22 поврзани вести »

(ВИДЕО) 360˚ Репортажа: Церемонијата во Преспа за потпишување на договорот со Грција видена од друг агол

Либертас - пред: 58 мин

Повеќе од 60 новинари, сниматели и фоторепортери тргнаа во рани зори од Скопје кон Преспа за да известуваат од „историскиот настан“. Интересот разбирливо беше голем – потпишувањето на договорот за името меѓу Македонија и Грција ќе остане долго ...

Не умри магаре до зелена трева

Н.Македонија

ПОЕН: Договорот за името ни донесе пријател и отвори пат за соработка

МКД

Преспанскиот рај и вкусната традиционална храна

Тера

Н.Македонија Н.Македонија Сакам да кажам МКД 24 Вести МКД Телма Сакам да кажам

40 поврзани вести »

Социјалистичката интернационала го поздрави договорот меѓу Македонија и Грција

А1 On - тукушто објавено

Социјалистичката интернационала го поздрави договорот меѓу Македонија и Грција и смета дека претставува одлична можност за изградба на безбедна и мирна иднина за сите во регионот, што не треба да се пропушти.

Најавени утрински протести пред Собрание поради договорот со Грција

24 Вести - пред: 1 час

Додека пратениците во Собранието ќе треба да расправаат по единствеата точка на дневен ред – Ратификација на договорот со Грција, граѓаните кои веќе неколку дена протестираат пред Собранието, денеска повикаа на нов протест во 11 часот, за кога е ...

Ќе се протестира пред Собрание додека се разгледува договорот за спорот со името

Фокус

Биланс од синоќешните протести: 26 приведени, од кои 5 малолетници

ТВ21

Мирните протести против Договорот со Грција станаа насилни (ВИДЕО)

МКД

Радио МОФ 1tv Press24 А1 On 1tv Сакам да кажам МКД Нова ТВ

56 поврзани вести »

Форум за справување со дезинформации денеска ќе се одржи во Велес

Мета - тукушто објавено

Денеска во Велес ќе се одржи Форум за јавни политики на тема „Справување со дезинформациите – комбиниран пристап на властите, граѓанското општество и медиумите за долгорочни решенија“, во големата сала на Општина Велес со почеток во 10 часот.

Форум за јавни политики за справување со дезинформации

Курир

Форум за јавни политики за справување со дезинформации

А1 On

Форум за јавни политики за справување со дезинформации

Локално

CivilMedia

5 поврзани вести »

Охридска банка со известување за релокација на експозитурата Аеродром 2

Бизнис Инфо - тукушто објавено

Охридска банка ги известува своите клиенти дека од 2 јули (понеделник) експозитурата на банката во Аеродром се сели на нова локација, односно во нов објект во истата зграда на постојната експозитура на булеварот Јане Сандански 12.