TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Петте струмички студенти, петте пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

Окно - пред: 4 часа

Неумесно, невкусно и калкулантски е да се споредуваат петте обвинети пратеници на ВМРО-ДПМНЕ за настаните од 27 април, и петте стрелани струмички студенти во 1951 година. Барањето за амнестија може да биде поставено, но само откако сите ќе дознаеме ...

Мицкоски на марш во Кавадарци: Заев, на избори ќе доживееш дебакл како синоќешниот

ТВ21

Мицковски: Прво предвремени избори, па НАТО и ЕУ

Телма

СДСМ: Мицкоски да заборави на амнестија, од државен интерес е расчистување на 27 април!

Фокус

Фокус Фокус Сакам да кажам А1 On Независен Курир Курир Курир

65 поврзани вести »

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

24 Вести - пред: 10 часа

Не се бакнува пенкало, туку името Македонија, му порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на премиерот Зоран Заев од говорницата на денешниот протестен марш на опозицијата, кој се одржа во Кавадарци.

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

Канал5

Кавадарчани со јасна порака: Бојкот за вчерашната прослава, масовност на денешниот протестен марш

Курир

Мицкоски: Македонија е името кое гордо звучи и се разликува од другите

А1 On

Тера Алсат-М Курир Република Сител Република Република Фактор

27 поврзани вести »

Заев: Потсетете се каде бевме, а каде сме сега

ТВ21 - пред: 9 часа

Забавата за НАТО заврши. Власта и граѓаните се забавуваа во 15 градови, а во наредните неколку дена граѓаните ќе треба да бидат информирани колку пари од буџетот ќе се платат за вчерашната забава.

Прослава за НАТО: Успех или дебакл, Владата и опозицијата во клинч

24 Вести

За Владата успешна прослава, за опозицијата фијаско

Телма

ВМРО и СДСМ со различни оценки за синоќешните прослави

Алсат-М

А1 On Курир Фокус +инфо 1tv Стандард Фокус +инфо

70 поврзани вести »

Затвор или забава

iPortal - пред: 8 часа

-Ние сме дојдени до дереџе криминалците и тие што бараат и поддржуваат амнестија за криминали, да решаваат за иднината на сите нас. 1. Поканаааааа… Мала забавааа… Еве дојдов без да ти се нааааајавам… Нацијата е повторно соочена со уште еден ...

Заев: Да ги оставиме поделбите настрана

Алсат-М

Муслиу: Заврши епизодата за песни и музика, Македонија ја чека сериозна работа за влез во НАТО и ЕУ

Телма

Во 15 градови се славеше поканата за НАТО

Канал5

Макфакс Макфакс Р.С.Европа А1 On еМагазин еМагазин еМагазин Кумановски м.

145 поврзани вести »

Намалена смртноста на новороденчињата на скопска Гинекологија

24 Вести - пред: 10 часа

Намалена е смртноста на новорденичиња од 26 на 17 проценти во првите шест месеци во однос на претходната година истиот период, а државата има регионален рекорд на преживеано новороденче родено во 23 недела.

Смртноста кај новороденчињата бележи намалување

Алсат-М

Се намалува смртноста на новороденчињата во Македонија

Телма

Филипче тврди: Намалена смртноста на доенчиња

Сител

Нова ТВ Р.С.Европа Канал5 1tv Стандард Вечер AKO Вечер

27 поврзани вести »

Невреме во Скопје, ветер со брзина од 90 километри на час

А1 On - пред: 8 часа

Во Скопје вечерва дува ветер со брзина од 90 километри на час. Засега не се пријавени материјални штети. Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека нестабилното време со дожд и грмежи се движи од северозапад кон Пелагонија и ...

Силен ветер во Скопје - каде ќе фати невремето?

Фактор

Ветер со брзина од 90 километри на час во Скопје

+инфо

Ветер со брзина од 90 километри на час во Скопје

Стандард

Канал5 Локално Либертас Сител Фокус

9 поврзани вести »

ФОТОГАЛЕРИЈА: Масимо Савиќ на Хераклеа

Тера - пред: 5 часа

Вечерва „Хераклеа”, се оджа концертот на како што велат еден од најмаркантните машки вокали, неповторливиот и единствен Масимо Савиќ. фото: Мими ...

Вечерва Масимо Савиќ во Битола

Тера

Масимо Савиќ доби поголемо внимание од охриѓани отколку срамната прослава на Заев (ФОТО)

Курир
3 поврзани вести »

Финансиска полиција најави засилена борба со криминалот

ТВ21 - пред: 9 часа

Македонија мора да покаже интерес за справување со корупцијата во спротивно тешко ќе отпочнат преговорите за влез во Европската Унија, смета поранешната антикорупционерка Слаѓана Тасева. Според последното рангирање на Индексот за перцепција на ...

Муареми подготвен да расчисти со криминалот

Алсат-М

Mуaреми: Подготвен сум да расчистиме со криминалот!

24 Вести

Муареми: Нулта толеранција за организираниот криминал

Р.С.Европа

1tv 1tv Стандард Вечер Бриф МКД Н.Македонија Либертас

15 поврзани вести »

(ГАЛЕРИЈА) Градски парк и ѓубрето во него

1tv - пред: 6 часа

Односот на градските служби кон својата работа е одраз на односот на луѓето кон околината. Скопје има проблем со менталитетот, воспитувањето и самосвесноста, не со чистотата. Градски парк – најубавото место во градот.

Скопско Кале личи на џунгла, посетителите се жалат на нечистотијата

ТВ21 - пред: 9 часа

Скопското Кале од надвор изгледа како оаза каде може да отидете и да се одморите. Но не е така и од внатре. Во Скопското Кале владее неуредност, додека зеленилото е запоставено. Освен таблиците кои не те водат никаде, посетителите треба да бидат ...