TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

СДСМ: Нема да дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да ја кочи македонската иднина и изборот на ДИК

А1 On - пред: 19 мин

„ВМРО-ДПМНЕ свесно и намерно го блокира изборот на Државната изборна комисија, со што го доведува во прашање одржувањето на референдум за македонската иднина. СДСМ и владејачкото мнозинство имаат обврска пред граѓаните да ја обезбедат иднината на ...

Кирацовски: ВМРО-ДПМНЕ свесно го блокира изборот на ДИК за да нема референдум

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Проектот за персонални асистенти со кој се пофали Царовска е на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On

Кирацовски: Нема да дозволиме никој да ја загрозува и да ја кочи македонската иднина

+инфо

А1 On 24 Вести А1 On А1 On А1 On Локално 24 Вести Либертас

25 поврзани вести »

Во Слепче средби со минатото и денешнината

Тера - тукушто објавено

Во Демир Хисар по втор пат беше организирана летната ликовна школа. Многу гости дојдоа на свеченото отворање кое беше во дворот на манастирот „Св. Јован Претеча“ во Слепче. Имаше иселеници, оние кои по потекло се од тука, но живеат и работат во ...

Заврши меѓународната летна демирхисарска школа

Вечер
2 поврзани вести »

Цела листа на повреди на мозокот има претепаното бебе, со едното око не гледа

Телма - пред: 57 мин

Здравствениот инспекторат истражува, како се следела здравствената состојба на девојчето кое беше донесено на КАРИЛ претепано. На матичен лекар било однесено 5 пати во 14 месеци колку што има, секогаш за респираторни проблеми, но никогаш по втор пат ...

Претепаното бебе може да остане инвалид – можни проблеми со движење, говор и вид

1tv

Претепаното бебе се уште на интензивна нега во Клиника: Има оштетувања на мозокот и очниот нерв

Курир

Претепаното бебе може да го изгуби видот од повредите на главата

365

1tv Телма Сител Press24 Стандард +инфо Бриф Живеј Здраво

28 поврзани вести »

Османи: Од нас зависи дали ќе одиме напред или ќе се вратиме назад

Н.Македонија - пред: 3 часа

Ова е време на одлуки со големо „О“. За Македонија ЕУ и НАТО интеграцијата е точката која не поврзува во земјата и пред нас имаме една година за да докажеме дека го заслужуваме членството, порача вицепремиерот и главен преговарач со ЕУ Бујар Османи ...

Бујар Османи докторираше за рак на дебело црево

+инфо

ГАЛЕРИЈА Бујар Османи докторираше на тема рак на дебело црево

Фокус

Топтан Владата и дипломатскиот кор кај Османи на докторска (ФОТО)

Република

Независен Press24 еМагазин AKO Сител Вечер Женски магазин Локално

21 поврзани вести »

Позорникарите наместо во маалата, го бранат Собранието

Независен - тукушто објавено

Маалските полицајци наместо да функционираат како позорна служба по маалата, тие секојдневно го бранат Собранието, предупредува Независниот полициски синдикат. Полицајците бараат итна промена на воведеното ново седумчасовно работно време за ...

НПС: Расте криминалот, се намалува довербата во полицијата

Сител
2 поврзани вести »

Во петок пресуди за случајот „Труст“ и Сеад Кочан

Алсат-М - пред: 3 часа

Судењето за случајот „Труст“ заврши. Обвинетите Сеад Кочан, Василие Авировиќ и Сафет Ватиќ пред судот рекоа дека не чувствуваат вина. Пресудата за овој случај на Специјалното обвинителство судот ќе ја изрече во петок.

Заврши судењето за случајот „Труст“, пресудата в петок

24 Вести

Во петок напладне пресуда за Сеад Кочан

Независен

Заврши судењето за „Труст“, пресудата в петок

Мета

Независен 24Инфо еМагазин 24 Вести А1 On Алсат-М Макфакс Фактор

60 поврзани вести »

Нужна е потребата од персонални и образовни асистенти во училиштата

Независен - тукушто објавено

Повеќе од нужна е потребата во училиштата да се вработат образовни и персонални асистенти, стручни лица кои ќе можат секојдневно да работат со децата што имаат телесен инвалидитет или интелектуална попреченост.

Персонални асистенти за помош на луѓето со хендикеп

24 Вести

Сертификати за персоналните асистенти на лицата со попреченост

Канал5

Доделени 92 сертификати за персонални асистенти на лица со попреченост

CivilMedia

еМагазин 1tv 1tv Кумановски м. 24 Вести А1 On МКД Нова ТВ

15 поврзани вести »