TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Возачи внимавајте: 400 евра казна ако го направите ова од автомобилот

Press24 - пред: 9 часа

Четиристотини евра во денарска против вредност изнесува паричната казна која ќе ви ја наплати државата во судска постапка, плус кривична пријава за незаконско снимање поднесена од секој поединец чиј идентитет ќе биде утврден во снимениот материјал ...

Што се предвидува во Договорот со Грција за употребата на придавките во однос на „јавните институции и приватните ентитети“

Академик

Што гледам јас во договорот со Грција?

iPortal
3 поврзани вести »

Кривичниот суд утре ќе објави дали ќе има судење за 27 април

24 Вести - пред: 12 часа

Уште еден ден неизвесност за најголемиот предмет од крвавиот четврток. Утре Кривичен суд ќе соопшти, дали за прв пат во историјата на парламентарната демократија во земјава, ќе им се суди на петмината пратеници и поранешниот министер за внатрешни ...

Се одлучува дали ќе има судски процес за 27 април

Алсат-М

Утре ќе биде познато дали и кога ќе им се суди на обвинетите за 27 април

Фокус

Судот утре ќе објави дали и кога ќе започне судењето за крвавиот четврток

Макфакс

Независен Press24 Либертас Бриф А1 On Мета 24Инфо МКД

14 поврзани вести »

Пазар „Мајка Тереза” на автопат

+инфо - пред: 9 часа

На автопатот „Мајка Тереза“, кој е дел од европскиот коридор никна сезонски пазар. На самата коловозна лента на автопатот кој започнува кај клучката кај Миладиновци, поминува по обиколницата кај Скопје, па потоа го поврзува Тетово и завршува кај ...

Доделени благодарници и значки за крводарителите од Крива Паланка

iPortal - пред: 8 часа

Црвен Крст Крива Паланка повторно се вброи во најуспшените општински организации во Македонија на планот на крводарување за 2017 година, натфрлајќи го планот за крводарување од 711 единици крв, за дури 45,1 проценти, со вкупно остварени 1032 ...

Вонредна летна крводарителска акција во Куманово

А1 On

Утре вонредна крводарителска акција во Куманово

Кумановски м.

Вонредна летна крводарителска акција во Куманово

Вечер
4 поврзани вести »

Привремена канцеларија на компанијата Кромберг & Шуберт во хотел „Милениум“

Правдико - пред: 9 часа

Поради сѐ поголемата заинтересираност и големиот број на прашања кои стигнуваат до компанијата КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола, истата одлучи да отвори своја привремена канцеларија во градот Битола, поточно во склоп на хотелот „Милениум“ ...

Како да препознаеш лажни вести и онлајн дезинформации

Окно - пред: 10 часа

Зголемениот број извори на информации и честите општествени превирања сѐ почесто ни ја наметнуваат потребата внимателно да бираме како и каде се информираме. Ви пренесуваме неколку корисни совети за тоа како да избегнете манипулативни и лажирани ...

Владата нема да се меша во медиумите – бара самите да се регулираат

Нова ТВ

Форум за справување со дезинформации

Тера

Лажните вести – моќно и опасно оружје

CivilMedia

CivilMedia

5 поврзани вести »

Македонците од Швајцарија со поддршка до претседателот Иванов (видео)

Република - пред: 8 часа

Македонските иселеници од Швајцарија преку видео порака упатија поддршка до македонскот претседател, Ѓорѓе Иванов за неговата одлука да не го потише договорот со Грција за промена на името и ...

Неправилности на УМТ, МОН не реагира

Алсат-М - пред: 10 часа

Ректорот на Универзитетот Мајка Тереза, А зиз Положани, го оправдува изборот на професорот Башким Идризи како вонреден професор од страна на матичната комисија, обвинувајќи го според него, просветниот инспекторат.

Процесуирана прекршочната пријава против Положани

Алсат-М
2 поврзани вести »