TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Бачев отворено ги признава врските со руската влада

Алсат-М - пред: 12 часа

Може да видите дека протестите се организирани од политичка партија која се вика Единствена Русија, вака одговори министерот за внатрешни работи Спасовски одговарајќи на прашањето на Алсат-М, за организаторите на насилните протести против името, ...

Единствена Македонија: Заканите на Спасовски за апсење на Бачев – автогол на марионетската власт

А1 On

е-Бачев

Призма

Единствена Македонија: Бачев спречен да зборува пред Собранието од членови на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

Либертас А1 On iPortal Точка Фокус

9 поврзани вести »

Здравствен дом алармира за нови вработувања-Министерството бара табели

Нова ТВ - пред: 11 часа

Табелите кои ги бара Министерството за здравство не може бидат изготвени бидејќи се прават кога ќе се обезбедат средства кои Здравствен Дом ги нема, односно се прават кога ФЗОМ ќе го зголеми буџетот Директорот на Здравствен дом –Скопје, Злате ...

Министерство: Здравствен дом не доставил документи за нови вработувања

Нова ТВ
2 поврзани вести »

„Зеленото Скопје“ постои, кој да го види?

24 Вести - пред: 11 часа

Масовни зелени појаси со џунглеста вегетација ја обиколуваат периферијата на загаденото Скопје. Белите дробови на градот се отсечени, запоставени и скоро непристапни. Најголемиот дел од патот од Количани до Алдинци наликува на некоја етапа од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Договорот ќе значи и менување на химната и ревизија на учебниците

Сител - пред: 12 часа

Опозициската ВМРО ДПМНЕ обвинува дека власта со договорот за името прифатила и целосна промена на учебниците, песните и ората македонски. Договорот забранува уптреба на придавката македонско што под прашалник ја доведуваат и химната на државата.

СДСМ: Химната и државните симболи не се дел од договорот со Грција

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го брише македонскиот идентитет од химната, учебниците, традицијата и културата

Канал5

Стоилковски: Заев го брише македонскиот идентитет од химната, учебниците, традицијата и културата

Курир

ТВ21 Макфакс Точка А1 On Sky Фокус Точка

11 поврзани вести »

Дебата за азилот и за регулативата за меѓународна и привремена заштита

Академик - пред: 14 часа

„Азил – меѓународна и привремена заштита“ е тема на втората сесија на Работната група 4 – Правда, слобода и безбедност (Поглавје 24), која се одржа денеска во Скопје во организација на Националната конвенција за Европска Унија во Република ...

Со меѓународна соработка до подобар третман на бегалците

Нова ТВ

Спасовски: Македонија не е крајна дестинација на мигрантите, но го надогради Законот за азил

Слободен Печат

Дебата „Азил – меѓународна и привремена заштита“

А1 On

Сител Сител Либертас CivilMedia +инфо ТВ21 Р.С.Европа 1tv

24 поврзани вести »

Оџаците на РЕК чадат, раководството ветува решенија

24 Вести - пред: 12 часа

Оџаците на РЕК Битола чадат секојдневно, се уште без А – лиценцирана дозвола, термоелектраната со години е посочувана како најголем загадувач на регионот. Облакот ја прекрива Пелагонија, а може да се забележи уште на самиот влез во Битола.

Ахмед Буриќ – Писмо до македонскиот пријател

А1 On - пред: 12 часа

Драги и почитувани, со малку грижа и нервоза ги следев случувањата во вашата земја изминатите неколку денови. Мене, како што знаете, тоа директно ме тангира: поради вас, поради пријателите од Скопје, поради некои чудни врски кои трајно се населија ...