TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Реконструкцијата на патот Гевгелија-Богданци-Фурка наредната година

Либертас - пред: 4 часа

Граѓанската иницијатива на жителите од Богданци, која собра доволен број потписи, ја одложи за наредната година реконструкцијата на регионалниот пат Гевгелија-Богданци-Фурка што требаше да почне во јуни годинава.

Богданчани бараат проширување на потегот Гевгелија-Богданци-Фурка

Вечер
2 поврзани вести »

Заев се пишмани: Повторно го објави избришаниот твит

Press24 - пред: 6 часа

По пауза од речиси еден час премиерот Зоран Заев повторно го објави твитот кој предходно го избриша по критиките од твитерџиите околу можното референдумско прашање. Откако го објави прашањето за референдумот премиерот доби низа коментари од членови ...

Заев пак го објави избришаниот „твит” (ФОТО)

Курир

Премиерот пак го објави избришаниот „твит” (Фото)

Република
3 поврзани вести »

Утре без струја неколку делови од Скопје

Макфакс - пред: 8 часа

„ЕВН Македонија“ соопшти дека за утре се планирани исклучувања во електро-системот, во неколку скопски населби. Во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе останат корисниците од зграда бр. 5 на улицата Шекспирова, во општина Карпош.

Без струја утре делови од повеќе скопски општини

А1 On

Утре без струја делови од Центар и Сарај

А1 On

Утре без струја неколку делови од Скопје

Точка

Сител Курир Либертас Сител ТВ21 Н.Македонија Н.Македонија Канал5

12 поврзани вести »

Кичевчанец го искршил градскиот штаб на СДСМ

еМагазин - пред: 2 часа

На 18.07.2018 година околу 19,30 часот било пријавено дека во Кичево, Г.П.(43) од Кичево ги искршил стаклата од штабот на политичката партија „СДСМ“ лоциран на улицата „Маршал Тито“, информира МВР.

ДЕМОЛИРАН ШТАБ НА СДСМ: Членови на СДСМ од Кичево незадоволни од претседателот го демолирале штабот и се истепале меѓусебе!

Маркукуле
2 поврзани вести »

Стратегии против загадувањето има, пари за реализација нема

Р.С.Европа - пред: 7 часа

Македонија има многу проблеми за решавање во областа на животната средина. Анализите и научните истражувања покажуваат дека воздухот е загаден скоро во сите градови во земјата, дека постои многу сериозен проблем со загадувањето на водите и оти ...

Еве што треба да направите со садовите денеска, за да се заштитите од ѓаволот – се слави голем празник!

Сител - пред: 6 часа

Денеска е Преподобен Атанасиј Атонски. Овој Атанасиј се роди во Трапезунт и живееше во десеттиот век. Крстеното име му беше Аврамиј. Рано остана сирак, па за него се грижеше некој византиски великодостојник кој подоцна го испрати во Цариград на ...

Македонија прва во ЈИЕ воведува индикатори за препознавање деца-жртви

Н.Македонија - пред: 6 часа

Македонија ќе биде прва земја во регионот, која воведува индикатори за препознавање на деца-жртви. Индикаторите се алатки кои ќе треба да ги користат сите надлежни институции вклучени во процесот на идентификација на деца-жртви, а носител на ...

Македонија прва во ЈИЕ воведува индикатори за препознавање деца-жртви

А1 On

Нанев за МИА: Македонија прва во ЈИЕ воведува индикатори за препознавање деца-жртви

Локално

Нанев за МИА: Македонија прва во ЈИЕ воведува индикатори за препознавање деца-жртви

Либертас
4 поврзани вести »

Османи: Унгарското искуство во преговорите е од огромно значење за нас

А1 On - пред: 7 часа

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска во Секретаријатот за европски прашања oствари средба со амбасадорот на Унгарија, Ласло Дукс. Двајцата соговорници заеднички потенцираа дека Македонија и Унгарија ...

Османи: Унгарското искуство во преговорите е од огромно значење за нас

Макфакс

Средба Османи-Дукс: Унгарското искуство во преговорите е од огромно значење за нас

Кумановски м.

Османи-Дукс: Унгарско искуство во преговорите со ЕУ

МКД

Press24 24 Вести Точка Вечер Локално Стандард CivilMedia Канал5

13 поврзани вести »