TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Голем интерес за бесплатен одмор за деца од социјално ранливи категории од Куманово

Локално - пред: 5 часа

Вкупно 153 барања дотвото за труд и социјална политика и Владата на Република Македонија. На јавниот повик се пријавиле корисници на социјална парична помош, на постојана парична помош, корисници на посебен додаток, на родителски додаток за трето ...

Голем интерес за бесплатен одмор за деца од социјално ранливи категории од Куманово

А1 On

Голем интерес за бесплатен одмор за деца од социјално ранливи категории од Куманово

Канал5

Голем интерес за бесплатен одмор за деца од социјално ранливи категории од Куманово

CivilMedia

Кумановски м. Вечер

6 поврзани вести »

Струга: Писмени млади за социјални медиуми

Независен - пред: 5 часа

Во периодот од 15 до 23 јуни, Струга одомаќинува уште една младинска размена. Под работен наслов „Писмени млади за социјални медиуми“ (Social media literate + Safe + Empower + Engage) , вкупно 37 претставници на различни организации од шест земји: ...

Гевгелија со 950.000 евра европски пари реализирала седум проекти

Локално - пред: 6 часа

Според досегашната успешна соработка со ЕУ и искуствата што од неа ги стекна општината преку реализација на проекти во рамки на прекуграничната соработка и успешното справување за време на бегалската криза, општина Гевгелија веќе ги применува ...

Гевгелија со 950.000 евра европски пари реализирала седум проекти

А1 On

Гевгелија со 950.000 евра европски пари реализирала седум проекти

Слободен Печат

Гевгелија со 950.000 евра европски пари реализирала седум проекти

Канал5

CivilMedia Бриф Вечер

7 поврзани вести »

Ќе ви испаднат очите- Северина ги соблече гаќичките и се фотографираше, а интимата ја покри само со раце (ФОТО)

Sky - пред: 4 часа

Пејачката Северина објави провокативна фотографија која многу наликува на онаа која ја објави пејачката во 2014 година. Станува збор за фотографија за која српските медиуми пишуваат дека многу наликува на фотографија од нејзиниот нов филм за ...

Северина демантира дека е претепаната Македонка пред Собранието

1tv

Северина за Фокус: Жалам што сум злоупотребена во политички цели!

Либертас

Северина ексклузивно за ,,Фокус’’: Жалам што сум искористена во политички цели!

Фокус

+инфо Фокус Бриф Либертас 1tv Слободен Печат Локално Бриф

16 поврзани вести »

Какво време нѐ очекува наредниве неколку дена

Факултети - пред: 7 часа

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северен правец, а по должината на Повардарието повремено ќе се засилува. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд и ...

Променливо облачно, најмногу дожд во Демир Капија

Нова ТВ

Силвија: облекувајте се топло: оваа ноќ и утрешното утро ќе бидат доста свежи

Скопје24

Доаѓа освежување: Какво време не чека до крајот на јуни

Press24

Скопје24 Скопје24 Н.Македонија 24Инфо CivilMedia Канал5 А1 On Press24

63 поврзани вести »

И како да се откажеме од Александар Македонски кога и во Англија го признаваат како Македонец? (ВИДЕО)

Маркукуле - пред: 9 часа

Се сеќавате ли на прилогот од пред неколку години кој беше емитуван во Дневникот на ТВ “Сител”?! Се работеше за прилог на англиската Телевизија “Челинџ” од најпознатиот квиз во тоа време во Англија “Земи или остави”.

МАНУ го разгледува договорот за добрососедство со Бугарија

24 Вести - пред: 21 часа

Договорот за добрососедство помеѓу Македонија и Бугарија е договор од посебно значење. Јасно ја искажува решеноста на двете држави да градат пријателство, заемно почитување и толеранција – вели академик Таки Фити на денешната научна конференција со ...

Академиите на науките на Македонија и Бугарија потпишаа платформа за соработка

Алсат-М

МАНУ и БАН потпишаа платформа за соработка-приодот да е сензитивен за да не се вратат сеништата од минатото

Сител

Претседателот на МАНУ, Таки Фити за 3 месеци го смени ставот за договорот за името

Сител

Телма Поглед Канал5 +инфо Канал5 Нова ТВ Телма +инфо

23 поврзани вести »

Петровски: Да го блокираме Собранието, нека влезат со хелихоптер на утрешната седница

Фокус - пред: 17 часа

Филип Петровски од фракијата на ВМРО-ДПМНЕ пред Собранието побара граѓаните да ги блокираат сите влезови и да не дозволат пратениците да влезат на утрешната седница, на која треба да почне расправата за договорот со Грција за решавање на спорот со ...

Филип Петровски бара оставки од пратениците и повлекување на договорот

Фактор

Петровски: Блокада на Собранието, пратениците ако можат со хеликоптер нека влезат

Слободен Печат

Петровски: Да го блокираме Собранието, нека влезат со хелихоптер на утрешната седница

Сител

Независен 24Инфо iPortal

7 поврзани вести »

Локвенец: Мојот сосед спречи ширење на пожарот од мојот автомобил

Нова ТВ - пред: 18 часа

Мојот сосед покажа граѓанска одговорност против насилието и тоа е причината што не се предизвика катастрофа на паркингот пред мојата зграда и се спречи пожарот – рече пратеникот Хари Локвенец, вечерва во емисијата Топ тема.

Опожарено возилото на пратеникот од СДСМ Хари Локвенец

Сител

Еве како изгледа автомобилот на таткото на Хари Локвенец

ТВ21

По Преспа, запален автомобилот на Хари Локвенец

А1 On

Макфакс Бриф Независен Мета Кумановски м. Фактор Нова ТВ 24Инфо

46 поврзани вести »