TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

Заев пред Комисијата за европски прашања: Извештајот реално ги отсликува и напредокот, но и проблемите (ВИДЕО)

Стандард - пред: 10 часа

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, на покана на Комисијата за европски прашања во Собранието на Република Македонија, денеска се обрати пред пратениците и дипломатскиот кор во нашата ...

Денот на трудот неработен за сите граѓани на Република Македонија

Макфакс - пред: 14 часа

Следниот вторник 1 мај 2018 година, кога се одбележува Денот на трудот, ќе биде неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, информираат од министерството за труд и социјална политика Оттаму на сите граѓани им го честитаат овој празник.

Вторник (1 мај) – неработен за сите граѓани

Либертас

Нареден вторник неработен, ќе се празнува Денот на трудот

Фактор

Денот на трудот 1 Мај неработен за сите граѓани

Слободен Печат

Сител Денар Локално Скопје инфо Точка Стандард Маркукуле Sky

25 поврзани вести »

(ВИДЕО) 360˚ Од Америка до Америка преку Македонија – пица во САД се нарачува преку Дебар и Охрид

Либертас - пред: 11 часа

„Овде е Мери од Слајс. Имаме нарачка за вас за земање. Сакаат голема затворена пица, со зелени маслинки, феферонки, кулен и италијански колбас. Купувачот остави бакшиш од 5 долари, а целата сума изнесува 16,96 долари.

Студентските домови должат 5 милиони евра

Сакам да кажам - пред: 12 часа

Студентските и ученичките домови должат пет милиони евра, а на денешната средба меѓу министерката за образование и наука Рената Дескоска, директорот на Државниот студентски дом Дарио Николовски и претставници од студентските и ученичките домови, бил ...

Директорот Дарио Николовски нѐ прошета низ „Кузман“: Долгот на студентските домови е речиси пет милиони евра!

Факултети

Средба на министерката Дескоска со претставници на студентските и ученичките домови

Курир

Студентите мизеруваат, додека политичарите мудруваат

Поглед

Скопје инфо Либертас Канал5 24Инфо +инфо А1 On Локално Скопје инфо

17 поврзани вести »

Извештајот за напредокот на Македонија во ЕУ пред Комисијата за европски прашања

Р.С.Европа - пред: 16 часа

Комисијата за европски прашања на Собранието на Македонија и Мешовитиот Парламентарен Комитет РМ-ЕУ денеска ќе оддржат седница по повод Извештајот за напредокот на Македонија за 2018 година од страна на Европската комисија.

Мегапрослава за уште една препорака

Независен

Извештајот на ЕК пред Комисијата за европски прашања

Локално

Собраниската комисија ги разгледа годишните извештаи на УБК и АР

Телма

Алсат-М ТВ21 ТВ21 Независен +инфо Р.С.Европа Алсат-М Сакам да кажам

86 поврзани вести »

Одложено судењето за „Титаник 2“ за да можат обвинетите да го разгледаат прочистеното обвинение

Сакам да кажам - пред: 13 часа

Денешното судење за предметот на СЈО „Титаник 2“ за изборни нерегуларности во врска со локалните избори во 2013 година беше одложено за 10 мај за да можат обвинетите да се запознаат со прочистеното обвинение без делот за петмината судии од Управниот ...

Одложено рочиштето за „Титаник 2“ за 10 мај

Р.С.Европа

Одложено рочиштето за Титаник 2: Обвинетите ќе го разгледуваат прочистеното обвинение

Канал 77

Судењето за „Титаник 2“ одложено за 10 мај

А1 On

Курир Стандард +инфо Фокус Слободен Печат Н.Македонија Кајгана 24Инфо

23 поврзани вести »

Христовска: Се вработуваат брачни другари на функционери на СДСМ во Општина Битола, дали ова не е непотизам?

Курир - пред: 11 часа

Од ВМРО-ДПМНЕ Битола велат дека непотизмот станува заштитен знак на СДСМ. Викторија Христовска од опозициската партија вели дека по вработувањето на братот на градоначалничката како наставник, стигнаа информации кои говорат дека роднини на лица од ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за непотизам во Општина Битола

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за непотизам во Општина Битола

А1 On
3 поврзани вести »

Заврши изградбата на спомен облежјето за Никола Карев во месноста Свиланово

Канал5 - пред: 12 часа

Заврши изградбата на спомен обележјето на македонскиот револуционер, Никола Карев во месноста Свиланово, каде што загинал, а се наоѓа на територија на Општина Кочани. Емил Василев од Центарот за развој на Источно планскиот регион (ИПР) вели дека на ...

Заврши изградбата на спомен облежјето за Никола Карев во месноста Свиланово

А1 On
2 поврзани вести »

Пресуда за барањето на Петрови за отштета од државата на 8 мај

А1 On - пред: 12 часа

Во Основниот суд во Струмица денеска заврши главната расправа од постапката, во која семејството Петрови од селото Куклиш бара од државата да му исплати надомест на штета од 275 илјади швајцарски франци за неправилна одлука на судија од Основниот ...

Пресуда за барањето на Петрови за отштета од државата на 8 мај

Бриф
2 поврзани вести »

Едно лице приведено на „Деве Баир“

iPortal - пред: 11 часа

Во текот на вчерашниот ден во 15.50 часот на Граничниот премин „Деве Баир“, со товарно возило „Сканија“ со турски регистарски ознаки допатувал К.А. (31) од Република Турција. При контрола на возилото било констатирано дека зелениот картон е ...