TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Манифестација „Органска трпеза“ во Куманово

А1 On - пред: 4 часа

Производители, компании, земјоделци од државава и од Србија, Бугарија, Ерменија, Хрватска и Словенија, денеска ги изложија своите производи на Меѓународниот саем на органска и традиционална храна „Органска трпеза“ што се одржа во спортската сала во ...

Димковски: Со конкретни мерки, промоција и поддршка на извозот го развиваме органското производство

Фактор

Меѓународен саем на органски производи во Куманово

Сител

Саем на органска и традиционална храна и производи денеска во Куманово

Кумановски м.

Опсервер +инфо 4NEWS Денешен Вечер MakPress Сител Опсервер

16 поврзани вести »

Кумановци чистеа смет, цврст отпад по повод Светскиот ден на чистење

Сител - пред: 3 часа

Приближно двеста кумановци, ученици, граѓански здруженија, волонтери чистеа денеска во близина на средното училиште „Перо Наков“. Граѓаните и волонтерите со поддршка на јавното претпријатие „Чистота и Зеленило“ изнесоа огромни колични отпад и смет ...

Кумановци чистеа смет, цврст отпад по повод Светскиот ден на чистење

Опсервер

Кумановци чистеа смет, цврст отпад по повод Светскиот ден на чистење

4NEWS

По повод Светскиот ден на чистење кумановци го расчистуваа сметот

MakPress
4 поврзани вести »

Државен натпревар по прва помош на општинските организации на Црвен крст во Битола

Сител - пред: 3 часа

Дваесет и осум екипи на општинските организации на Црвен крст од Северна Македонија денеска и утре во Битола, учествуваат на државен натпревар по прва помош. Годинешното натпреварување на волонтерите членови на општинските организации на Црвениот ...

Државен натпревар по прва помош под мотото „Твоето незнаење чини живот“

Сител

Државен натпревар по прва помош под мотото „Твоето незнаење чини живот“

Опсервер

Државен натпревар по прва помош под мотото „Твоето незнаење чини живот“

4NEWS

24 Вести ММС MakPress Опсервер Тера 4NEWS MakPress

11 поврзани вести »

Општина Виница со сопствени средства асфалтира улици во населените места

Сител - пред: 4 часа

Со 13 милиони денари од сопствениот буџет Општина Виница ја почна реализацијата на проектот за изградба и асфалтирање на десетина улици во селските населби и во градот. Вкупната должина на сообраќајниците што ќе се асфалтираат во седум населени ...

Општина Виница со сопствени средства асфалтира улици во населените места

Опсервер

Општина Виница со сопствени средства асфалтира улици во населените места

MakPress
3 поврзани вести »

Општина Гостивар ќе вработи 44 лица

ММС - пред: 3 часа

Општина Гостивар наскоро ќе објави конкурси за вработување на пожарникари, административци и друг персонал за да ја подобри ефикасноста. Новите вработувања иако беа најавувани, не поминуваа на одобрување од општинскиот совет.

Општина Гостивар ќе вработи 44 лица

Канал5

Општина Гостивар наскоро ќе објави конкурси за вработување на 44 лица

MakPress
3 поврзани вести »

Пожарната во Тетово доби два камиони за гаснење пожари како донација од Данска

Опсервер - пред: 3 часа

Тетовските пожарникари добија две нови возила – специјални камиони за гаснење пожари кои се донација од Данска. Камионите се обезбедени со залагање на Меџаит Љатифи доктор од тетовското село Доброште, кој долги години живее и работи во Данска.

Данска донираше два камиони за гаснење пожари во Тетово

Независен

Пожарната во Тетово доби два камиони за гаснење пожари како донација од Данска

ММС

Пожарната во Тетово доби два камиони за гаснење пожари како донација од Данска

Канал5

24Инфо MakPress Либертас

7 поврзани вести »

Фото галерија: Стотици среќни детски насмевки на највеселиот плоштад во Охрид

OhridNews - пред: 3 часа

Нема ништо повесело од плоштад исполнет со среќни и насмеани деца. Така е на централниот плоштад во Охрид веќе 11 години, колку што се одржува традиционалната хуманитарна и спортско-рекреативна акција „ЗА ПОСРЕЌНО ДЕТСТВО“.

Обновено: Многу забава, спортување, дружење, наградување на 11-та акција „За посреќно детство“

OhridNews
2 поврзани вести »

Владата со инвертери, а граѓаните со мерки сакаат почист воздух

Н.Македонија - пред: 6 часа

Како наближува почетокот на грејната сезона, така стануваат сѐ пожестоки и барањата на граЃаните за конкретни мерки од надлежните за справување со загадувањето на воздухот. Во средата, на 18 септември, во Владата беше отворен ден за граѓаните и ...

Тетовци сѐ уште без информации за загадениот воздух

Независен

Тетовци сѐ уште без информации за загадениот воздух

MakPress
3 поврзани вести »

Велешани до Заев: Ги бркате младите од Македонија!

Република - пред: 2 часа

По последната изјава на премиерот Зоран Заев дека младите не се преоритет, ,младите од градот Велес револтирани го поздравија со герила акција. Младите велешани решија да му пренесат на Заев и на СДСМ дека тие ги избркаа младите од Македонија, дека ...

По изјавата на Заев дека младите не се приоритет, велешани му порачаа: Си одиме,ти ги бркаш младите од Македонија

Курир
2 поврзани вести »

Јавачот и коњот треба да бидат едно, ако се плашите од него и тој ќе се плаши од вас

Опсервер - пред: 5 часа

И да имате преголем страв од коњ, тој веднаш ќе ви исчезне кога ќе го здогледате седумгодишното коњче Надира во коњичкиот клуб „Барвадос“, кој се наоѓа во скопско Волково. Тоа толку милно гледа, што тешко дека некој може да издржи, а да не ја пружи ...

Јавачот и коњот треба да бидат едно, ако се плашите од него и тој ќе се плаши од вас

Сител

Сторија: Јавачот и коњот треба да бидат едно, ако се плашите од него и тој ќе се плаши од вас

Либертас

Јавачот и коњот треба да бидат едно

MakPress

Денешен

5 поврзани вести »