TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Внимавајте - доаѓа Владимир!

Сител - пред: 1 час

Од понеделник Македонија ќе се наоѓа во циклонски систем што значи ќе кружи влажен и значително понестабилен воздух (висински циклон). Тоа ќе ја дестабилизира атмосферата, па така вренежите и грмежите ќе зачестат на повеќе места и тоа особено во ...

Циклон ВЛАДИМИР: нестабилност од југ навлегува во државава – детали!

Скопје24

Доаѓа нов циклон- владимир: првични детали

Скопје24

ВРЕМЕНСКО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ: Доаѓа циклонот Владимир

Фактор

Орбис

5 поврзани вести »

Полицијата ги „чисти“ од парк непрописно паркираните возило

Фокус - пред: 5 часа

Сообраќајната полиција во текот на денешниот ден презеде ригорозни мерки против учесниците во сообраќајот кои спротивно на сообраќајните правила и прописи се движат и ги паркираат возилата на пешачката зона во Градски парк.

Градски парк во Скопје и денес полн со возила, пајакот крена 8 коли

Сакам да кажам

Голема акција во Градски парк, се расчистуваат непрописно паркирани возила (ФОТО)

Слободен Печат

Градски паркинг денеска ги острануваат непрописно паркираните возила во Градскиот парк

24Инфо
4 поврзани вести »

Опожарено возило во Битола

Курир - пред: 6 часа

На 19.05.2018 година околу 08:00 часот во СВР Битола, П.Ч.(51) од Битола пријавил дека истиот ден на улица „Матија Губец“ во времето од 00,30 до 07,30 часот од страна на непознато лице делумно било опожарено неговото патничко моторно возило „Сузуки ...

Опожарено уште едно возило во Битола

Орбис

Опожарено возило на Демирхисарец

Орбис

Опожарено возило во Битола

Вечер

Тера Шеталиште Стандард А1 On Сител Либертас ТВ21 Тера

12 поврзани вести »

Најнова анализа на метеорологот ПОПОСКИ

Скопје24 - пред: 12 часа

Утре (недела) атмосферата над нашата држава ќе биде релативно постабилна а времето ќе биде сончево и потопло со умерена облачност попладне кога само на планинските места во државава како и во оние населени места кој се во близина на планините ќе има ...

Недела – ден за излет: важни информации околу тоа какво време не чека!

Скопје24

Недела – ден за излет: важни информации околу тоа какво време не чека!

Орбис

Најнова анализа на метеорологот ПОПОСКИ

Орбис
4 поврзани вести »

Мислел дека ако скине страница од пасошот и залепи друга ќе помине, еве што му се случи

Сител - 19.05.2018

На граничниот премин Табановце вчера во 21:30 часот на излез од Македонија, при пасошка контрола откриено е дека патната исправа на Т.Р. (49) е фалсификувана односно намерно е оштетена една страница со тоа што бил залепен дел од друга патна исправа.

Жител на Албанија приведен на ГП Табановце

Кумановски м.

Фатен со фалш документи – во пасошот залепил страница од друга патна исправа

Макфакс

Полицијата го привела Т.Р.

Sky
4 поврзани вести »

Одбележан Денот на пожарникарството во Дебар

Курир - 19.05.2018

Територијалната противпожарна единица во Дебар денеска го одбележа 20 Мај – Денот на пожарникарството во Македонија. Вработените во противпожарната единица ги претставија пред граѓаните опремата и дел од активностите што ги применуваат при нивните ...

Противпожарната единица од Дебар гаси пожари и во Албанија

Макфакс

Одбележан Денот на пожарникарството во Дебар

А1 On
3 поврзани вести »

Осквернавен Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово

Телма - пред: 5 часа

Со недолична и провокативна содржина осквернавен е Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово посветен на борците од НОБ. На него потпишана е и навивачката група на Шкендија – „ Балисти“, а го има напишано и денешниот датум кога овој клуб во ...

Ишаран споменикот на Револуцијата во Тетово, полицијата не реагира оти никој не пријавил

Сакам да кажам
2 поврзани вести »

АВРМ објави јавни огласи за сите невработени!

Скопје24 - пред: 4 часа

Евидентирани сте како невработени лица? Аплицирајте на јавните огласи наменети за невработени лица кои ги објави АВРМ на својот веб сајт. Доколку сте неработено лице кое има завршено најмалку средно образование и е заинтересирано да стекне знаење од ...

ПОЛЕСНО ДО КАНАДСКИ ПАСОШ: Канада ќе ги намали условите за аплицирање

Скопје24 - пред: 4 часа

Новите мерки овозможуваат побрзо и полесно аплицирање за државјанство Канада е се поблиску до воведувањето на новите мерки преку кои на странците ќе им биде олеснет патот до канадското државјанство.

ФОТО: Со џип удри во кружниот кај Педагошка – филџанот се спаси

Орбис - пред: 6 часа

38 годишен битолчанец рано утрово околу 4 часот со џип нисан удрил во кружниот тек кај Педагошкиот факултет во Битола. При ударот оштетил дел од ѕидот и урнал една од канделабрите, а филџанот кој е обележје на кружниот тек остана неоштетен.