TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Со бомба разнесен автомобил на кумановец

ТВ21 - пред: 9 часа

Оваа птица настрадала во експлозиијата, но за среќа нема човечки жртви. Цел на нападот на, засега непознати сторители, бил Фериз Дервиши, чиј автомобил беше кренат во воздух. Дервиши вели дека не ја знае целта на нападот.

Бомба во близина на куќата на советникот од ДУИ Фериз Дервиши

Алсат-М

Автомобилот разнесен од бомба е сопственост на член на Совет на Општина Куманово (ФОТО)

Кумановски м.

Автомобилот кој ноќеска беше разнесен од бомба во Куманово е на советник од ДУИ (фото)

Република
4 поврзани вести »

Спортската сала „Младост“ во Гостивар остана без струја заради неплатени сметки

А1 On - пред: 14 часа

Спортската сала „Младост“ во Гостивар од денес е без снабдување со електрична енергија, откако ЕВН ги исклучи од напојувањето заради неплатени сметки. Од општината обвинуваат дека причината која довела до ова е одлуката на мнозинството во советот да ...

Советниците не изгласаа субвенции за спортската сала „Ринија” во Гостивар

Макфакс

Спортската сала „Младост“ во Гостивар остана без струја заради неплатени сметки

Канал5

Спортската сала во Гостивар без струја – општината посочува прст кон мнозинството во Советот

Gostivarpress.mk

Сител

5 поврзани вести »

Уапсен гостиварец поради фалсификуван Мерцедес

Фокус - пред: 18 часа

59-годишен гостварец по потекло од село Чегране, а со место на живеење во Република Србија, е вчера уапсен на граничниот премин „Табановце“ поради фалсификуван Мерцедес со српски национални ознаки.

Фалсификувано возило откриено на Табановце, еве што се имало внатре

Сител

Гостиварец фалсификувал Мерцедес?

ТВ21

Жител на гостиварско уапсен на Табановце

Кумановски м.

Република

5 поврзани вести »

УТРЕ ПОЧНУВА ЛЕТОТО: Какво време ќе имаме?

Фактор - 20.06.2018

Утре во 12:07 часот започнува летото. „Според денешните најнови направени анализи нема да се поклопуваат со оние ко ги направивме пред околу еден месец поради тоа што истите претрпеа значителни промени, а тоа значи дека лето 2018 ќе биде нешто ...

Започнува летото: најнова детална анализа за ова лето – очекувајте повеќе врнежи И невремиња – детали

Скопје24

Летото ни почнува со невреме: Детална временска прогноза

Press24
3 поврзани вести »

Кумановската Итна медицинска помош со зголемен број интервенции

Сител - 20.06.2018

Зголемен број интервенции за приближно 30 проценти, на дневна основа бележат лекарите од Итната медицинска помош во Куманово. Оттаму посочуваат дека промената на времето од претпладневните до попладневните часови негативно влијае врз здравјето на ...

Кумановската Итна медицинска помош со зголемен број интервенции

А1 On

Кумановската Итна медицинска помош со зголемен број интервенции

Кумановски м.
3 поврзани вести »

Пробно заѕвони штипската Саат кула

А1 On - 20.06.2018

Штипјани од денеска повторно ќе го слушаат ѕвоното на Саат култа, која се наоѓа во центарот на градот. Пробните обиди за нејзино ставање во функција се успешни соопштија денеска надлежните од Заводот за заштита на споменици и Музеј на град Штип, а ...

Штипската Саат кула повторно во функција

Н.Македонија

Пробно заѕвони штипската Саат кула

Слободен Печат
3 поврзани вести »

Советот за превенција денеска заклучи Прилеп е подготвен за безбеден „Пивофест“

Шеталиште - пред: 10 часа

Сите надлежни служби во Прилеп, градот домаќин на традиционалната манифестација „Пивофест“ се подготвени за почеток и безбедно одвивање на четиридневната журка на пиво и скара, што илјадници граѓани ја очекуваат со нетрпение.

“Инфомакс”: СЕ АПСАТ ЛУЃЕ ЗА ПОСТАВУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ: Попладнево уапсен човекот кој во Битола го постави ...

Маркукуле - пред: 9 часа

Полицискиот службеник кој минатиот месец самоиницијативно, со уште десетина други сограѓани го постави Македонското знаме на испразнетиот јарбол во Битола, попладнево е приведен информираат граѓани кои биле присутни на протестот, пренесува инфомакс.

СКАНДАЛ: Македонското знаме по којзнае кој пат го нема на јарболот во Долнени!” (ФОТО)

Маркукуле
2 поврзани вести »

Новаци стана општина за пример како се реализираат европски проекти

Сакам да кажам - пред: 14 часа

Со европски пари е уреден рекреативен парк крај мариовската река Коњарка, во близина на селото Скочивир. Преку проектот за погранична соработка со Грција, насловен „Жива природа, жива историја 2“, беа доделени 80.000 евра за да се уреди едно од ...

Рекреативен парк на Река Коњарка

Тера
2 поврзани вести »

Општината сака да го редуцира сообраќајот во центарот на Охрид за да има повеќе простор за колите на гостите

Сакам да кажам - пред: 14 часа

Општина Охрид планира максимално да го редуцира сообраќајот во центарот на градот. Локалната власт ангажираше компанија која ќе изработи неколку идејни проекти за одвивање на сообраќајот во централното градско подрачје.