TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Longleat labirint – најдолгиот лавиринт на светот

Gostivarpress.mk - пред: 3 часа

Longleat labirint се наоѓа во градината на една вила во Лонглит, во непосредна близина на селото Хорнингсхем во Англија. Дизајниран и отворен во 1975-та година, овој лавиринт се состои од 16.000 коренчиња англиска жива ограда, а вкупната должина на ...

Денеска во Струмица се одржа еколошка акција на умс на ВМРО-ДПМНЕ под мотото „чиста средина, здрави навики“

Струмица Денес - пред: 3 часа

Денеска Унијата на Млади Сили на ВМРО- ДПМНЕ во Струмица и регионот ја спроведоа еко акцијата за да го одбележат светскиот ден за заштита на животната средина. Младите ги чистеа локациите Спомен костурница над Струмица и патот до Депонија Добрешинци.

ФОТО: УМС на ВМРО-ДПМНЕ го одбележа меѓународниот ден на животната средина

Курир
2 поврзани вести »

Струмичката болница доби донација од Австрија, 31 електрични кревети, колички за инвалидизирани лица, униформи за ...

Струмица Денес - пред: 7 часа

Наке Гогов, директор на струмичката болница: Денеска повторно добивме донација од истата организација од Австрија која донираше пред неколку месеци. Добивме нови 31 кревети-електрични со нови душеци, добивме 8 детски бокс креветчиња за новородени, 4 ...

Фото вест: ЈП “Пазари“ им подели маски на тезгаџиите и пазарџиите кои не носеа

Битола Њуз - пред: 9 часа

Денес, кога во Битола пазарен ден, вработените во ЈП “Пазари“ од Битола, им деле бесплатни маски на граѓаните и тезгаџиите, кои не носеа заштитни маски, на двата пазари во Битола, согласно мерките на Општинскиот кризеб штаб, граѓаните да не движат ...

ФОТО: Отворен новиот и ексклузивен „Топ маркет“

OhridNews - пред: 13 часа

Утрово вратите за купувачите ги отвори новиот, екслузивно опремен и снабден „Топ маркет“ на компанијата „Семафор Комерц – Р“, лоциран на улица „Партизанска“, во близина на Факултетот за туризам.

Осветлени црквите Св.  Константин и Елена и Св. Димитрија

OhridNews - пред: 14 часа

Лајонс клубот Лихнидос ги осветли дворовите и крстовите на црквите Св. Константин и Елена и Св. Димитрија, во стариот дел на Охрид. ...

Се уредуваат улици и булеварот Гоце Делчев

Н.Македонија - 04.06.2020

Општина Прилеп продолжува со изградба на патната инфраструктура, а моментално се работи на уредување на главната градска сообраќајница, булеварот Гоце Делчев, кој полека добива нов лик. – Проектот за комплетна реконструкција на булеварот Гоце Делчев ...

Во Студенчишкиот канал во Охрид се појавија понтони, не се знае чии се

Сакам да кажам - 04.06.2020

Се појавија понтони на просторот кај Студенчишкиот канал во Охрид наменет за сидрење на пловни објекти, кој на времено користење му е даден на ЈП „Билјанини извори”. Од ова јавно претпријатие велат дека не го знаат сопственикот, па затоа повикуваат ...

По 5. пат корона дијалози на УКЛО, тема “Влијанието на пандемијата врз транспортната и комуникациска стратегија“

Битола Њуз - 04.06.2020

Со најновата тема: „Влијанието на пандемијата врз транспортната и комуникациска стратегија на Република Северна Македонија – нови регионални, глобални предизвици и потреби“ продолжи серијалот Корона дијалози на УКЛО, организиран во соработка со ...

За еден сантиметар зголемен водостојот на Охридското Езеро

Опсервер - 04.06.2020

Скопје, 4 јуни 2020 () – За еден сантиметар е зголемен водостојот на Охридското Езеро во однос на вчера, но е за еден сантиметар понизок од просекот за јуни, покажуваат последните мерења од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

За еден сантиметар зголемен водостојот на Охридското Езеро

Канал5

За еден сантиметар зголемен водостојот на Охридското Езеро

MakPress
3 поврзани вести »