TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Република

Потпишан договорот за реставрација на црквата „Свети Власиј“ на штипската тврдина Исар

MakPress - 03.06.2020

Штипскиот Музеј со европски пари ќе ја реставрира црквата „Свети Власиј“ на тврдината „Исар“. Договорот за почеток на градежните работи е потпишан денеска во Општина Штип, од страна на градоначалникот Благој Бочварски, директорката на Центарот за ...