TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Шанаја Твејн се извини што кажа дека би гласала за Трамп

Сакам да кажам - тукушто објавено

Канадската пејачка Шанаја Твејн се извини за „чудниот“ коментар во интервјуто за „Гардијан“, кога изјави дека доколку би можела, би гласала за Трамп. Таа на Твитер кажа дека прашањето ја затекнало неподготвена и дека жали за одговорот што го дала.

Прво изјавила дека би гласала за Трамп, па после им се извинила на фановите

Канал5

Шанаја Твејн се извини за изјавата дека би гласала за Доналд Трамп

Независен

Шанаја Твејн се извини за своја изјава дека би гласала за Трамп

+инфо
4 поврзани вести »

Мистериозна смрт на диџејот Авичи: Двете обдукции откриле само една работа, но тоа не го убило

Сител - пред: 2 часа

Обдукциите врз телото на шведскиот диџеј Тим Берглинг, познат по уметничкото име Авичи, не покажале ништо сомнително во врска со неговата смрт, пренесуваат шведските медиуми. Како наведува полицијата во Оман направила две обдукции врз телото на ...

Мистерија: Како почина Авичи

Хитпортал

Завршена е обдукцијата: Нови детали за смртта на Авичи

Сител

Исклучена е можноста за убиство на Авичи

iPortal

Бриф Црнобело Курир Репортер Курир Црнобело Сакам да кажам Република

27 поврзани вести »

Kejт Мидлтон била примена во болницата Св. Марија со контракции

Локално - пред: 58 мин

Нејзиното кралско височество Кембриџската војвотка беше примена во болницата “Света Богородица”, Падингтон, Лондон, рано утринава со болки, се вели во соопштението од Кенсингтон Палас. Војвотката од Кембриџ го чека своето трето дете по принцот Џорџ ...

Пристигнува третото кралско бебе: Кејт Мидлтон примена во болница

Шеталиште

Британија во очекување! Се пораѓа Кејт Мидлтон!

Хитпортал

Раѓањето на бебето ќе се објави на Твитер, војвотката Кетрин в болница

Сакам да кажам

А1 On Репортер Курир Репортер Стандард 24 Вести Независен ЗаЗабава

21 поврзани вести »

Пред бракот Меланија го напуштила Трамп поради прељуба

Локално - пред: 30 мин

Темата за изневерите на Доналд Трамп не слегува од медиумите, а првата дама го задржува стоички спокојот. Новинарот Роналд Кеслер бил вклучен во биографијата на семејниот пар и открил случај кога Мелани ја раскинала врската со Доналд, сомневајќи се ...

(Фото) Меланија никогаш понасмеана – без Трамп и на погреб

Шеталиште

Меланија е посреќна на погреб со Обама, отколку на бал со Доналд Трамп (видео)

Таратур

(ФОТО) Меланија без Доналд Трамп на испраќањето на старата Барбара Буш: Елегантно позирање на првата дама

Женски магазин

Фактор Екран Макфакс Независен Репортер Репортер Независен

11 поврзани вести »

Сите четири во вис: Бијонсе се струполи на сцена (ВИДЕО)

Хитпортал - пред: 1 час

Атрактивната пејачка настапи на фестивалот Коачела заедно со својата сестра Соланж. Изведувајки ја “Get me Bodied”, Бијонсе се обиде да ја подигне сестра и но двете завршија на под. Незгодата не им пречеше да продолжат со перформансот кој и покрај ...

Пејачката замешала на сцена со својата сестра, па двете паднале на земја: Бијонсе и Соланж паднале на бината на Коачела

Точка

(Видео) Бијонсе со сестра ѝ Соланж паднаа на сцена

Репортер

Бијонсе повторно доминираше на Coachella 2018 и покрај падот на сцена (фото)

Црнобело

Репортер Република Курир

7 поврзани вести »

Тинејџерка го покани „Карпата“ на матурска забава – нема да верувате што направи тој

Таратур - пред: 2 часа

Двејн „Карпата“ Џонсон го имаше најдобриот одговор на поканата од една тинејџерка упатена до него за да ја придружува на матурската забава. Во снимката која ја објави на Твитер, Кети Келзенберг од Минесота го покани „Карпата“ дали ќе сака да биде ...

Средношколка го покани Двејн Џонсон на матурска прослава

Кајгана

Тинејџерка го поканила познатиот актер на матурска прослава: Поради неговиот одговор таа не можела да ги запре солзите

Точка

(ВИДЕО) Каков џентлмен: Еве што одговорил Двејн Џонсон на покана на матурантка?

Екран

Репортер

5 поврзани вести »

Дуке Бојаџиев: Не правам компромис во музиката

Репортер - пред: 25 мин

Mакедонскиот музичар Дуке Бојаџиев, на средината на мај ќе одржи два концерта во Македонската филхармонија во Скопје. Пред домашната публика повторно ќе се претстави со проектот „Сон. Верба. Љубов.“, но во малку поинакво издание.

Меган Маркел ќе смени два фустана на свадбата

Локално - пред: 22 мин

Помалку од еден месец останува до свадбата на актерката Меган Маркел и принцот Хари. Деталите за свечениот настан сега се разјаснуваат. Тие ќе се венчааат на 19 мај, а едно од главните прашања што ги поставуваат медиумите и општеството е кој ќе биде ...

Братот на Меган Маркел остана без покана за свадба

Локално
2 поврзани вести »

Со Тајзи сме одлична екипа

Репортер - пред: 58 мин

Поп-пејачката Викторија Лоба и реге-музичарот Тајзи вечерва ќе ја промовираат песната „Каде сме ние“, нивната прва заедничка песна. „Идејата да се сними дует со Тајзи беше на Роберт Билбилов и, секако, тука знаев дека сме на вистински пат оти самата ...

Промоција на нова песна и спот на дуетот Викторија Лоба и Тајзи

Независен

Викторија Лоба и Тајзи за прв пат во дует

Репортер
3 поврзани вести »