TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сцена

Џоан Колинс тврди дека никогаш немала пластична операција: „Користам крема“

Канал5 - пред: 2 часа

90-годишната актерка Џоан Колинс тврди дека никогаш немала пластична операција. Зборувајќи за својата козметичка рутина, таа изјави дека никогаш во својата долга кариера не поминала под нож. "Никогаш не допрев и не направив ништо.

90-годишната Џоан Колинс одговори на гласините за пластични операции: „Користам само ноќна крема, се плашам од игли“

Еспресо

Многумина се изненадени од нејзиниот изглед, но Џоан Колинс тврди дека се е природно

Локално
3 поврзани вести »

Русите го кршат законот и ризикуваат затвор само за да ја гледаат Барби

ТВ21 - пред: 4 часа

И покрај бојкотот на Холивуд на Русија поради војната во Украина, Русите сè уште можат да „пристапат“ до главните филмски наслови, благодарение на нелегалните прикажувања. Сепак, ризикуваат да одат во затвор поради тоа.

Познато е колку заработил Рајан Гослинг од улогата на Кен во филмот „Барби“

Канал5

Рајан Гослинг добро заработил од улогата на Кен во филмот „Барби“

Вечер Прес

ГО КРШАТ ЗАКОНОТ И РИЗИКУВААТ ДА ОДАТ ВО ЗАТВОР Русите се кријат и го гледаат филмот Барби

+инфо

Zoom

5 поврзани вести »

Шакира повторно обвинета за затајување данок во Шпанија

Вечер Прес - пред: 6 часа

Шпанската влада по вторпат ја обвини колумбиската поп – ѕвезда Шакира за затајување данок. Обвинителите тврдат дека пејачката во 2018 година ја измамила државата за 6,7 милиони евра, бидејќи не ги пријавила приходите добиени од светската турнеја ...

Шакира обвинета во Шпанија за затајување данок од над шест милиони евра

Независен

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Кајгана

Шакира повторно на суд: Kолумбиската пејачка се соочува со сериозни обвинувања (фото)

Вистина.мк

Во Центар Слободен Печат 24Инфо Во Центар Вистина.мк Канал5 Еспресо +инфо

21 поврзани вести »